Katka01
18.04.16,07:42
Ahojte. Mám tlačiareň Samsung SCX-3200. Dochádzal už toner, ale vybrala som ho, zatriasla ním a zase tlačil lepšie, výmenu som preto ešte oddialila. Ibaže po pár dňoch na to tlačiareň prestala tlačiť úplne. Odošlem tlačovú úlohu a tlačiareň na to nijak nereaguje. Nevytlačí ani skúšobnú stranu. Mama zobrala tlačiareň nejakému známemu čo to opravuje a ten tvrdí, že treba vymeniť toner, že ten má takú funkciu, že po vytlačení určitého počtu strán zablokuje tlačiareň a tá už ďalej netlačí. Nikdy som o niečom takom nepočula. Je niečo také možné? Ďakujem.
ivka70
18.04.16,05:44
Ani ja nie ,ale kazdopadne toner vymenit treba.
Toner nema elektroniku ,aby komunikoval s tlaciarnou a blokoval ju.
Skor si myslim, ze jeho hmotnost ovplyvnuje, ci este spusti tlac alebo nie.
A asi je uz prilis prazdny.
Kabaka123
18.04.16,05:50
my máme tlačiareň kyoceru a keď začne blikať toner, tak ešte po zahrkaní niečo vytlačí, ale potom už nie... ja to poznám
sthruska
18.04.16,09:31
To pretriasanie zásobníka je bežná prax. Ide o to, že plný zásobník má toner rozmiestnený nepravidelne. Potriasaním dosiahneš jeho rovnomerné rozloženie. Preto ešte niečo vytlačí. Ale nikdy nevieš koľko to bude. Od pár strán až po nejakú stovku.
Aj laserové zásobníky majú čipy na zablokovanie tlače. Pri repasovaní sa menia.
Ale neviem či aj táto konkrétna tlačiareň.
misoft
18.04.16,13:17
Áno - tieto tonery majú chip, ktorý komunikuje sa tlačiarňou. Porovnáva sa hmotnosť náplne s počtom vytlačených stránok. Pokiaľ jedno, alebo druhú je na krajnej hranici, tlačiareň prestane tlačiť.
Pri výmene tonera (s novým chipom) je opäť odovzdaná tlačiarni informácia o stave tonera, počítanie počtu stránok v tlačiarni sa vynuluje a tlačí sa ako od nuly.
Katka01
23.04.16,08:01
Vďaka za odpovede dievčence, bolo to naozaj v tom. Po pretrasení začal tlačiť zase celkom dobre, až zrazu netlačil vôbec. Vyzeralo to, akoby tlačiareň nespolupracovala s počítačom, ani to nevypísalo žiadnu hlášku, len to za chvíľu zmizlo z tlačovej fronty a nič. Ja som myslela, že je problém nejaký väčší a preto som ani nechcela kupovať nový toner, hovorím si načo, keď je tlačiareň aj tak pokazená. Ale presvedčili ste ma že je problém v tomto a naozaj bol, kúpila som nový toner a zase tlačí bez problémov. Vďaka za rady!
Žabinka
23.04.16,08:12
áno, je to tak.. ja mám Samsung Xpress SL-M2070W, a keď dôjde toner, už ani neskenuje, nieto ešte tlačiť.. takže ostáva len vymeniť..
Dáša_
23.04.16,10:11
to znamená, že v určitom prípade - keď sa tlačil veľký počet strán s malým obsahom by sa to dalo obabrať tým, že vložím nový toner, vynuluje počet strán. Vložím späť pôvodnú náplň. Nemala by byť ešte ľahká, lebo bolo málo čiernej. Bude tlačiť?
mmch, manžel si zaznamenával počet vytlačených strán a nešlo nám do hlavy, prečo to vypína po rôznom počte strán. Ale porovnávanie hmotnosti toneru s počtom strán to vysvetľuje. Vďaka za objasnenie
misoft
23.04.16,15:04
Všatko je totiž v tom čipe na toneri - preto, ak niekto dopĺňa do kazety farbivo amatérsky, musí meniť i čip. Ten totiž oznamuje, že kazeta je plná farbiva a tlačiareň sa podľa toho zariadi.
Ale tak, ako si to ty predstavuješ - nová kazeta = vynulovanie, potom nasadenie starej kazety a tlačí sa ďalej - tak to nefunguje. Každý čip má totiž v sebe zakódované číslo. Takže tlačiareň si prečíta číslo a nastaví sa podľa toho čipu. Tieto tlačiarne majú totiž niečo ako pamäť, kde sa ukladá niekoľko posledne uložených čísel čipov (nie som si istý, ale vraj posledné tri).