solide
18.04.16,14:49
ahoj, v poslednom case sa mi totalne spomalila vyhladavacia funkcia vo win 7, SK. Ked si otvorim subr a hore, napravo v liste zadam nejaky nazov suboru, ktory chcem vyhladat:" Často sa stáva, že potrebujete vyhľadať súbor a viete, že sa nachádza v konkrétnom priečinku alebo knižnici, ako je napríklad priečinok Dokumenty alebo priečinok Obrázky. Manuálne vyhľadanie súboru by znamenalo, že by ste museli prezrieť stovky súborov a podpriečinkov. Ak si chcete ušetriť čas a námahu, použite pole hľadania v hornej časti otvoreného okna" tak mi alebo nevyhlada nic, ale mi oznami ze sa zaplo indexovanie a trva to pol hodinu a tiez nakoniec nic nevyhlada. So systemom som nerobil nic. Neporadi niekto ako to opat sfunkcnit, aby mi subory rychle vyhladavalo tak, ako predtym? Dakujem za kazdu, dobru radu. J
misoft
18.04.16,13:00
Dôvodom môže byť i to, že nemáš povolené tzv. indexovanie. Vtedy OS musí prechádzať každý jednotlivý priečinok a súbory, aby našiel ten správny (teda porovnáva hľadaný text v názve súboru).
Pri indexovaní si OS vykonáva záznamy o presnom umiestnení súboru na konkrétnom mieste (index) a potom pri hľadaní prehľadáva ten index, kde má už zaznačené umiestnenie súboru (cestu).
http://tech.sme.sk/c/1833825/vypnutie-sluzby-indexovanie.html
http://navody.rypo.sk/ako-zakazat-indexovanie-v-systeme-windows/
solide
18.04.16,13:02
neviem, nic som nevypinal, ani nezapinal a pred tyzdnom to fungovalo bezchybne. J
misoft
18.04.16,13:05
Pred týždňom boli aktualizácie - možno to vyplo samo. Ale pre istotu - pozri si, ako to máš nastavené.
Ak však máš nastavené zapnuté indexovanie - je možné, že máš nejakú škodnú - potom www.malwarebytes.org - stiahnuť MalwareBytes (free), nainštalovať, plný sken, čo nájde - vyhodiť.
solide
18.04.16,13:11
a ako presne sa pozriem ako to mam nastavene?
misoft
18.04.16,13:21
V tých linkoch máš predsa návod, ako sa tam dostať, ako to zistiť.
solide
18.04.16,13:29
pardon, tak som sa pozrel a mam tam zafajknute indexovanie
misoft
18.04.16,14:01
Tak postup č.2 - malwarebytes....