ferkoo22
18.04.16,19:28
Evidencia na urade prace obnovenie davky v hmotnej nudzi
+
-
Text Changes
-
Dobry den Vam prajem. Obraciam sa na Vas s prosbou nakolko si neviem rady.
Som na urade prace nieco vyse roka pocas tej doby som si aktivne hladal pracu aj na burzach prace, rozne pohovory, boli aj male obecne sluzby, praca na dohodu az kym neprisla choroba ktora trvala takmer 4 mesiace. Mal som 3 mesiace praceneschopnost a 4-ty mesiac este rehabilitacne cvicenia pocas ktorych som znova hladal pracu. Problemom je, ze mobil bola vraj pre vysoku pn-ku odnata davka v hmotnej nudzi. Ja si to nemyslim, nakolko aj ked bola cca.210€ pri platbe socialnych odvodov vo vyske 100-140€ + lieky som nepokryl ani vtedajsi prijem na dohode ktory bol 120€. To som este nevedl co ma caka. Poslednu pn od socialnej poistovne som mal priblizne 22.3.2016 vo vyske 50€ t.j. pod davku v hmotnej nudzi a ziadal tak dorovnanie. Skor aj napriek snahe sa vybavovat nedala pretoze pocitac nevyhodi vypis. Ok pockal som a hned ako to bolo mozne a zacal vybavovat teda obnovenie davky v hmotnej nudzi. Medzi tym som sa zucastnil profesie days ktoru mi urad prace odmietol preplatit. No stala ma 15€- vraj len ked organizuju resp. ked im to da clovek vediet den dopredu. Moja chyba no isiel z pohovoru na pohovor nemal som na to cas. Ok. Na profesii days som bol opat uspesny a bol pozvany na pohovor. Z praktickych skusenosti si nedavam pri vyznam pohovore preplacat cestu- automaticky je zamietava odpoved, chcel si zrobit vylet...Ok 25€. Paradoxne pohovor som urobil s tym ze treba urobit dve lekarske prehliadky co je 2x25€ ktore urad prace znova nepreplati. Do dnesneho dna nikde nepracujem. Tych 50€ je davno minutych na hladanie prace. Neviem si predstavit situaciu keby mi komercna poistovna neposlala aj to okresane plnenie aspon na vyrovnanie rodicom za byvanie. Este ze aspon na tie peniaze nema narok nikto. Osobne si myslim, ze mi to uznat nechcu pretoze po roku mam narok na subeh mzdy a davky. Aj ked sice ma stat naucil zit z 25€ mesacne(50€ za dva mesiace) co je hlboko pod davku v hmotnej nudzi a ako clovek co ma odrobene 3 roky zivota a pre par mesiacov nemal narok ani na podporu, neviem ci tu pracu ktoru som vzdy chcel robit mam vobec prijat nakolko sa jedna o zodpovednu pracu na ktoru sa clovek skoli 1/2 roka vo vzdialenej Bratislave pri plate 500€ hrubeho. Citim sa tak ako keby som spravil chybu tym ze som hladal pracu cim som sa financne len vycerpal a trestaju zodpovedneho cloveka ktory si riadne plati odvody. Myslim ze je smutne cakat pre ten doplatok 10€ dva mesiace. Neviem dat im to este raz, alebo staznost ...som z toho zufaly. Dakujem Vam za skoru odpoved s pozdravom Frantisek
misoft
18.04.16,17:47
Mimochodom - otázka je kde? Pretože si len popísal svoj stav.
veronikasad
18.04.16,17:57
Poberáš len základnú dávku v hmotnej núdzi, alebo aj príspevok na bývanie. Pri posudzovaní nároku sa berú do úvahy príjmy, bohužial nikoho nezaujímajú tvoje výdavky ...
ferkoo22
18.04.16,20:01
-