dodinko7
21.04.16,19:32
Dobry den mam problem s pripojenim sa k internetu cez LAN kabel.

Popis: Na mojom notebooku Lenovo ideapad S400 prestal nahle fungovat internet cez LAN kabel, svieti len pripojene so žltým výkricnikom. Na switch su pripojene viacere notebooky a nikde tento problem nieje. Wifi mi funguje bezproblemov. System Windovws 8.1 ktory mam, nasiel toto : "Systém Windows nemoze komunikovať so zariadením alebo s prostriedkom (primary DNS server)" ......a ešte.... "Zda sa, že počítač je nakonfigurovaný správne, ale zariadenie alebo prostriedok (Server DNS) neodpovedá". (Sietovy adapter Realtek PCIe FE Family Controller)

Vykonane opatrenia, neuspesne:
1. Kontrola Lan kabla.
2. Tvrdy restart vsetkych zariadeni.
3. Automaticke vyhladanie aktualizacii pre ovladac. (pise ze aktualny a ok ... rok 2013...)
4. Obnova systemu.
5. Reinstal Windovsu 8.1
6. Oprava cez IPCONFIG viacerimi sposobmi.

Uz ma nic nenapada, moze mi niekto poradit ako postupovat pri odstraneni tento poruchy?? Dakujem Jozef
misoft
21.04.16,18:23
Nastav si svoju kartu LAN (ethernet) v PC! Buď si daj automatické získavanie IP adresy a DNS servera, alebo nastav DNS server natvrdo na open DNS - googlacky 8.8.8.8, príp. 8.8.4.4.
http://media0.jex.cz/images/media0:4b800da2d83ca.png/4.gif.png
Ako sa nastavuje - bolo už aj tu na Porade popísané - hľadaj v sekcii Počítače, prípadne na Google - nastavenie sieťovej karty.