marions
22.04.16,14:33
Dobrý deň,
má niekto skúsenosti z antivírmi z bazoša? Ponúkajú tam za 6-15,-€ smart eset na rok. Sú to legálne programy?
buchač
22.04.16,12:39
Legálne sú pre prvého majiteľa - presnejšie kupca.
Zvyšok sa vezie v nelegálnosti...

Ale vieš Ty, že koľko nelegálnych programov je na nete - vo svete ?
Ja nie som výnimka...tiež som mal plno nelegálnych programov onoho času...a za solídny peniaz.

DOPLNENIE

Mám dojem, že ide o hentoho šraca. Mocno je šikovný...;)
Silne pochybujem, že by to bol nejaký oficiálny obchodník.

http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=426359&telefon=0944541298&jmeno=Ivan
misoft
22.04.16,12:47
Legálne sú - pre toho prvého. Už sú registrované. Pre teba to znamená, že by si kupoval mačku vo vreci.
Okrem toho - je kopa FREE antivírových programov. Jediné, čo na tých platených je, sú nejaké pridané funkcie, ktoré často ani nevyužiješ.

Okrem toho - software (akýkoľvek) z bazoša kupovať = potenciálne problémy (nemožnosť napr. zaregistrovať, prípadne cracknuté, príp. "upravené" a "očesané" (LITE) programy).
marions
22.04.16,13:04
mne povedal ten pán, že pošle mi kľúč a keby som ho predala ďalej, to je nelegálne, ale ak ho použijem len ja a na jednom počítači, tak to je legálny program na jeden rok. Uvažujem, či môže niekto nakúpiť za dobrú cenu väčšie množstvo a potom predávať ako každý iný tovar. Keď mi pošle kľúč... keď budem mať taký antivír nainštalovaný mám to ako nelegálne, keď ho zaplatím ? Alebo len predajca a ja som čistá?
ivka70
22.04.16,13:08
Este aj predavat to chces? Nelegalne ziskany SW je nelegalny, a ked ho predas, podielas sa na nelegalnom obchode aj ty.
Kup si SW priamo od Estetu alebo oficialneho predajcu. Taky drahy zasa nie je.
marions
22.04.16,13:28
Nechcem ho predávať.... ja sa pýtam,že ja keď ho kúpim, dostanem kľúč, pre mňa je to legálny obchod. Či sa mýlim? A ako mám zistiť, či to je alebo nieje oficiálny predajca? On mi tvrdí, že to je legálny program a keď ho budem mať nainštalovaný na 1PC, tak je to v poriadku.
To o predávaní programu som sa pýtala, či môj predajca môže byť taký človek, čo legálne nakúpi, legálne predá.... Lebo ja tomu moc nerozumiem. Ja mám účtovný program a nemôžem ho predať ďalej, tak si ho nevycapím na bazoš, že predám program. A keď sú tam tie inzeráty, tak je to legálne, či sa mýlim?
sthruska
22.04.16,16:43
Len taká úvaha. Oni totiž existujú aj rôzne druhy multilicencií. Možno to je tento prípad. Ja mám NIS. Je na 3 PC. A keď tu licenciu rozmením na drobné, tak jeden PC vychádza na rok zhruba 10€. Takže nemám čo riešiť.
ivka70
22.04.16,16:44
Mylis sa.
ivka70
22.04.16,16:58
Ano, tak to vychadza, ale multilicenciu nemas pravo rozpredat, tu mozes pouzit na viac svojich zariadeni.
Nakup takej casti multilicencie nie je oficialny a neda sa pouzit pre podnikatela ako oficialne zakupeny SW. V pripade kontroly ma nacierno instalovany SW.
Kabaka123
22.04.16,17:21
a kde máš záruku, že to nenatiahneš aj s vírusom? a 15 eur je málo na kvalitný antivirák.... stiahni s avast, malwarbyte . ccelaner a nič iné nepotrebuješ....
marions
22.04.16,19:54
Aj tak je potom divné, že si dajú inzerát a predávajú to....
ivka70
22.04.16,20:18
Vies kolko je na bazosi podvodnikov?
Ked uz zaplatis a nedostanes funkcny kod, ako budes reklamovat? Kyvnes rukou nad 10 eur. - a podvodnik si madli ruky.
dmc
22.04.16,20:32
predava sa vsetko - po com je dopyt.
Preco na bazosi ????
Pretoze pri malej snahe si dokazem zalozit registraciu na bazosi viacmenej anonymne.

Kazdy co sa venuje IT trosku hlbsie (aj 15 rocne decka) ti dokazu na nete najst plateny program ktory je upraveny aby sa uzivatel nemusel registrovat alebo pridavny program ktory to zabezpeci..

Venuju sa tomu cele fóra - ked niektore zanikne - vzniknu 2 dalsie.

...ale vsetko je to KRADEZ.
arizona
23.04.16,05:16
Ja som tiez parkrat kupila multilicenciu,potrebovala som na 2 PC,takze jeden mi vzdy zostal navyse,ktory som niekomu podarovala. Mozno je aj toto ten pripad,ale...moc tomu neverim.
Kupila by som takyto produkt jedine od znameho cloveka,nikdy nie cez inzerat.

Posli aj mne 10 euri,poslem ti kluc :D Klucov k programom najdem na nete stovky...

Radsej si stiahni nejaky bezpecny free antivirak a mas bez starosti
misoft
23.04.16,06:53
Ty si darovala - niekto s tým kupčí.....
buchač
23.04.16,07:07
Doplnenie príspevku.
arizona
23.04.16,07:24
ak nema komu podarovat,mozno chce predat.Preco nie?
buchač
23.04.16,08:15
....ááá kuwa....

Zaujímavé...veľmô silno zaujímavé...
Po zverenení linku na dotyčnú osobu som okamžite fásol neužitočné.

To znamená podľa mňa len jediné...
arizona
23.04.16,08:48
Pozrela som ten link od buchaca. Toto je veru iny pripad,panko obchoduje vo velkom....
Wotan
27.04.16,06:38
myslim, ze pokial nie je ten clovek ESET Affiliate Partner tak nemoze len tak predavat licencie na ESET. Nech ti posle kopiu zmluvy alebo si ho over u ESETu ci je ich partnerom a ci je opravneny predavat licencie. Myslim, ze si na neho velmi rychlo posvietia. Lebo zohnat kody na ESET nie je problem, na nete su ich stovky, takze ak ich predava takto, legalne to zrejme nebude :)