Lucik glejtik
25.04.16,11:40
ahojte, potrebovala by som pomôcť s excel tabuľkami. Potrebujem pomocou funkcie, vzorcu, .... zjednotiť informácie týkajúce sa jednej predajne do jedného riadku. Jedna predajňa je v prvej tabuľke vo viacerých riadkoch, tak potrebujem získať tabuľku, kde by každá predajňa bola iba v jednom riadku, ale obsahovala by všetky produkty, ktoré ku nej patria. (v priloženom súbore som vytvorila ilustračne dve tabuľka, prvá pred úpravou a druhá čo chcem docieliť. Tú druhú som vytvorila ručne, ale keďže moja originál zdrojová tabuľka má 10 000 riadkov, tak by to ručne trvalo dlho). Ďakujem za každú radu.
Lucik glejtik
25.04.16,10:46
už som upravila aj obsah otázky, najprv mi to uložilo bez dodatočného komentára aj ilustračného príkladu
Lucik glejtik
25.04.16,12:39
keď použijem VLOOKUP, tak mi tam vždy nahodí iba prvú informáciu ktorú nájde, teda v mojom prípade vždy iba ten prvý produkt, a neviem dosiahnuť to aby mi tam nahodilo všetky produkty k tej konkrétnej predajni
mepex
25.04.16,12:41
Takto by nestačilo?
Prepracoval som to podľa požiadavky (na druhom liste), pomocou dvoch kontigenčných tabuliek (tieto je potrebné, po zmene vst. údajov, aktualizovať Alt+F5) a tabuľky vzorcov.

Tabuľku vzorcov je možné roztiahnuť vpravo (pridať stĺpce) a aby sa zachovala funkcionalita vzorcov názvy stĺpcov musia pokračovať v číslovaní. Vzorce do stĺpcov je možno odkopírovať z predchádzajúceho stĺpca. Riadky sa pridajú iba potiahnutím tabuľky (pravého dolného rohu) smerom dole.
Dúfam, že toto riešenie bude vyhovovať.

Zdrojová tabuľka je na druhom liste.
Pridal som riešenie aj pomocou PowerQuery (PQ zelené listy).
Lucik glejtik
25.04.16,12:49
bohužiaľ v skutočnosti ja tých produktov mám až 110, a jedna prevádzka má max 5 produktov, čiže takýmto spôsobom by to bolo strašne neprehľadné. V každom prípade ďakujem.
sthruska
25.04.16,16:02
Tak v tomto prípade by som údaje z excel-u exportoval/importoval do Access-u. Tam použiť SQL Query a výsledok hodiť späť do excel-u.
Tie exporty/importy zvládajú oba programy medzi sebou dobre. Ináč ošedivieš.
PaloPa
25.04.16,16:09
Cez kontingenčnú (Pivot) tabuľku, aj keď prehľadnejšie by to bolo, ak by boli množstvá v samostatnom stĺpci, viď príklad. P.

TIP: Pri predpokladanom veľkom počte produktov by som pre prehľadnosť odporučil otočiť vzhľad, t.j. produkty do riadkov, predajne do stĺpcov, na samostatný list.

Doplnenie - riešenie makrom.

V prílohe (ilustračný-príklad.zip) je i riešenie makrom, ktoré to robí rovnako, ako bolo dané manuálne v zadaní.
Pre finálne riešenie si treba v kóde (ALT+F11) pomeniť jednotlivé oblasti (zdroj, cieľ ...), viď obrázok (Predajne_VBA_oblasti.JPG).

P.
Kabaka123
25.04.16,17:44
tak dnes som sa naučila robiť kontingenčnú tabuľku.... zase som o niečo múdrejšia...
mepex
26.04.16,08:10
Všetko sa to dá spraviť v Exceli 2016 (bez potreby exportov a importov) pomocou PowerQuery.