marlejko
27.04.16,16:31
Ahojte..mam problem s PC..neuveritelne seka pri beznych akciach ako je presuvanie, spustanie, zobrazovanie a pod a to hned od zobrazenia plochy bez toho aby boli akekolvek procesy spustene. Po case som si vsimol spravcu uloch ze ide o vytazenie disku ktory sa pohybuje stale pri cisle 100%. Skusal som par tipov z netu co zabera..no mne nepomohol ziaden. PC sa trosku znormalizuje po case a vytazenie disku klesne..no staci malo a je to opat na 100℅. Ak treba doplnujuce info..napiste co a hodim to sem
misoft
27.04.16,14:40
Najskôr sa pozri - čo ti tak nadmerne "vyťažuje disk".
A tento proces odstav (pozor na systémové).
Prever si PC na škodnú. Niečo ti na pozadí robí šarapatu.
Preskenovať PC, odstrániť nájdené. Napr. Malwarebytes ti to preskenuje dôkladne.
Potom môže byť chyba i vo veľkej fragmentácii PC. Pokiaľ ho máš dlho - nezaškodí aspoň 1x rok vykonať defragmentáciu disku (častejšie nemá zmysel).
marlejko
27.04.16,14:58
nemam spustene nic a ajtak je vytazeny.. nema ho aky proces zamestnavat natolko....a ak zapnem hoc aj mozilu tak vytazuje tá..
Malwarebytes idem vyskusat. PC bol preinstalovany pred mesiacom cca
marlejko
27.04.16,16:57
nepomohlo
KoxXxo
27.04.16,19:09
misoft
28.04.16,03:43
Uveď ešte parametre tohto PC - je možné, že je tak zaprataný systém, že musí využívať swapovanie.... pretože nestačí pamäť ani na bežné akcie.
sosak
28.04.16,04:21
Stiahni si a nainštaluj Process hacker 2. Po spustení si môžeš pozrieť, čo ti vyťažuje disk a poprípade môžeš akýkoľvek bežiaci proces zastaviť pravým kliknutím myši na proces, ktorý chceš zastaviť - terminate. Musíš sa trochu vyznať, ktoré procesy sú nevyhnutné na beh operačného systému. Ak sa nevyznáš, tak skúšaj pomocou pokus, omyl.... Reštartom PC sa tvoje zastavenie procesu znovu spustí, tak nemáš čo pokaziť. Ak nájdeš v bežiacich procesoch aghost.exe tak ho zastav.
http://en.softonic.com/s/process-hacker-2
Martuk
28.04.16,05:49
ešte je možné, že máš slabú pamäť a tá nestíha vykonávať všetky operácie. A tak, ako písal misoft, uveď parametre PC.
Chobot
28.04.16,06:48
Správca úloh neukazuje vyťaženie disku, ale vyžaženie CPU a pamäte. Skôr si myslím, že tvoj PC má málo pamäte, preto pri každej operácii swapuje údaje z pamäte na disk. Primárne by pomohlo zväčšiť pamäť, u bežných windowsoch môžeš až na 4 GB, pri 64 bit aj viac, neviem, koľko je limit.

Ak si naozaj myslíš, že je to diskom, tak by ti pomohlo vymeniť HDD za SSD, aspoň systémový. Ja už vo všetkých PC, čo mám doma, mám pre systém SSD a pre dáta veľkokapacitný HDD.
misoft
28.04.16,14:13
Pri 32-bitoch viac ako 4GB RAM ani nebude využitých - systém nepustí. Pri 64-bitoch už môže ísť veselo nad 4GB - niektoré dosky podporujú až do 128GB (ale to sú iné mašinky :D).
KoxXxo
28.04.16,14:56
vo W8 ukazuje