serif12345
28.04.16,09:40
zdravím ,včera som vymenil MB na notebooku asus F3M všetko prebehlo v poriadku no akonahle ho idem zapnuť načita len logo ASUS a hneď restart a to dookola samoreštartovanie do Biosu sa dostanem v pohode nastavim ho na predurčene hodnoty a potom to iste podotikam že HDD ramky ostali povodne poradte mi čo s tym ďakujem za veškeru pomoc
Chobot
28.04.16,09:19
Nie som si istý, ale myslím, že OS je naviazaný na základovú dosku v notebooku. Ty si síce mohol nechať HDD aj pamäte, ale Windows nievie nájsť tú pôvodnú dosku, preto sa reštartuje. Skús nanovo preinštalovať Windows, aby sa nová inštalácia prepojila s novou doskou.

Ja som mal podobnú skúsenosť, keď som si myslel, že stačí prehodil iba HDD s OS do nového notebooku (rovnaká značka, ale iná konfigurácia) a že to bude fungovať. No trt makový, nový NB nevedel nabootovať ten Windows, musel som ho pekne od začiatku inštalovať.
serif12345
28.04.16,10:04
aj by som ccel instal novy win ale neide mi spustit bootovanie v biose nastavene hodnoty spravne no dostanem sa najdalej logo a restart nechapem
serif12345
28.04.16,10:04
zdravím ,včera som vymenil MB na notebooku asus F3M všetko prebehlo v poriadku no akonahle ho idem zapnuť načita len logo ASUS a hneď restart a to dookola samoreštartovanie do Biosu sa dostanem v pohode nastavim ho na predurčene hodnoty a potom to iste podotikam že HDD ramky ostali povodne poradte mi čo s tym ďakujem za veškeru pomoc
misoft
28.04.16,13:15
Nová doska je rovnakého typu a modelu ako pôvodná? Lebo ak je tam čo i len malý rozdiel - bootovanie narazí na rozdiely. Iný chipset, CPU nemusí podporovať, prípadne nemáš správne ovládače chipsetu.A bude to točiť stále do BIOSu.
Ďalšie - BIOS kontra UEFI.
serif12345
28.04.16,15:28
win.7tam bol nainštalovany doska identicka už si neviem rady
serif12345
28.04.16,16:42
doska je ta ista identicka ale prave som spravil reset cmos a už mi ostala len čierna obrazovka mysliš že som to podabal čo by som mohol spravit?dikec
misoft
28.04.16,17:46
mimotemy
Počuj - rob si prdel z niekoho iného! Píšeš, že boot máš nastavený správne - ale tu
http://pc.poradna.net/q/view/1588697-vymena-maticnej-dosky-problem-z-bootovanim?page=r1588853#r1588853
píšeš, že máš priority USB boot.
Buď to presne napíš, alebo potom nečakaj relevantné odpovede, na nepresne popísaný problém.

Takýchto "chytrákov" ako ty - dokážem nájsť. Nie som len na tomto fóre, som aj na iných fórach.....
serif12345
28.04.16,19:22
Ale prečo ,,chytrak ,,nechapem ved ja som mal bootovanie v biose nastavene priority HDD lenže problem sa nemenil tak mi tuna radili reinstal lenže je mam win.na usb tak som znoa vošiel do biosu a som prepol priority z usb ale ani to my nepomohlo furt dookola restart objavi sa logo a reštart led som vybral hdd a zapol NB tak mi vypisalo hlašku že hľada system HDD to bolo znamenie že OS je zly tak som chcelčisty instal z usb ale nenačital sa.Potom som nejakym sposobom zrejme nedopatrenim asi disabloval klavesnicu v biose lebo som kurzormy (šipkamy) nepohol tak ma napadlo restart biosu vybral som baterku z dosky a ked som ju dal naspäť ventilator zapol ale obrazovka čierna ani logo ano bios a neviem si s tym rady kde mam začať určite chytrak nie som len chcem poradiť to je všetko ďakujem za každu pomoc
misoft
29.04.16,14:57
No pokiaľ urobíš reinstall na HDD, tak už nebudeš bootovať z USB, ale z toho HDD, kde si to znova nainštaloval.

Okrem toho - nikde si tu NEUVIEDOL, že si inštaloval z USB (akurát koment vyššie).
serif12345
30.04.16,19:14
Tak nakoniec sa mi podaril reinstall a win pekne nabehol no problem zase a novy je v tom že reinstal som spravil origo cd win.xp no ked chcem spravit reinstal z usb alebo cd (nie original) tak mi nenačita ani z usb ani z neorigo cd dostanem sa na logo a hneď pride restart a to dookola viete mi prosim poradiť čo to môže byť podotykam že na inom notebooku instal z usb a neorigo cd nabehne v pohode nechapem dakujem vopred za každu pomoc