zlatica.turisova
02.05.16,15:17
Ahojte poraďáci!
Chcem si kúpiť novú chladničku cez internet. Ale neviem si poradiť s odvozom starej chladničky. Platí ešte že pri donáške novej chladničky môže zobrať prepravca hneď starú chladničku na ekologickú likvidáciu?
Ak nie, poraďte mi, ako by som mala tento problém, vyriešiť.

Ďakujem !

Zlata
Tweety
02.05.16,13:20
buchač
02.05.16,14:17
Pri predstave, že prepravca DHL, Poštový kuriér, atď vezme starý elektrospotrebič späť ma chytil záchvat ....najprv smiechu a potom plaču.
Začal som sa smiať a potom horko som zaplakal už len nad uvažovaním na takúto službu.

Ako na to ???
Zaobstaráš si odvoz na vlastné náklady a odvezieš na príslušné miesto - zberný dvor.
arizona
02.05.16,15:39
Ak kupujes cez internet cez klasicky eshop,tak predajca by ti mal stary spotrebic po dohode odviest.

Ale ked kupujes od sukromnej osoby, tak si musis stary spotrebit odviest na zberny dvor sama, prepravcu to nezaujima,nie je to jeho starost
sosak
02.05.16,15:45
Pri kúpe chladničky cez internet si pozri na stránke predajcu dopravu a služby. Väčšina predajcov aj cez internet ponúka službu odvozu starej chladničky na ekologickú likvidáciu. Ako príklad uvediem predajcu a podmienky dopravy a služby :https://www.datart.sk/sluzby/doprava_zadarmo.html
alaya1
02.05.16,17:30
v NAY aj eschope, bez problemov odvezu rovno z bytui
http://www.nay.sk/zvoz-stareho-spotrebica

a tak to je aj pri ostatnych internetovych predajcoch, ktori ponukaju prepravu.
buchač
02.05.16,18:30
ZASA niekto nevie čítať ???

Datart, Nay a podobne veľké obchody nie sú eshopy....majú len možnosť predaja cez internet.

Moja odpoveď ohľadom klasických prepravcov a nie firemných je teda na mieste.
buchač
02.05.16,19:20
CITUJEM :

Platí ešte že pri donáške novej chladničky môže zobrať PREPRAVCA hneď starú chladničku na ekologickú likvidáciu?
===========================

Kto je , kto bude tým PREPRAVCOM ?????
Čo je, kto je internet v ponímaní slova kúpy ?????

Ak prepravcovia, ktorých som spomenul v mojom "neužitočnom" príspevku, tak odpoveď platí aj naďalej. ;)
-----------------------------------------
Akože ja nič, ja muzikant...ja len čítam a odpovedám na zadanie otázky.