Bene Gesserit
03.05.16,17:05
Paypal nevyuzivam casto, naposledy v novembri 2015, a ked som nedavno skusal dobit si kredit neslo to. Vo FAQ na paypal som sa docital len o zruseni dohod s Trustpay (cez ktory som si zvykol dobijat) v Rumunsku, Chorvatsku a Grecku a na mail mi odpisali nieco o financnom vyrovnaní (??? bolo to v anglictine - financial agreement), ale nic o tom s kym a co teraz.
Neviete mi poradit, ci bude Paypal fungovat alebo ho pre slovensko uplne zablokovali?

PS: Zvykol som si ho dobijat cez https://www.paypal-dobijanie.sk/, ale tu prevadzkoval Truspal a toho tam uz nevidim, navyse teraz musim vyplnit banku a prihlasit sa (asi pristupmi na internetbanking) ale ponuka mi to len OTP alebo Postovu Banku.
To si tam musim zriadit dalsi ucet? Som spokojny so svojou bankou.
creativko
03.05.16,19:37
Pytal som sa v Slovenskej sporitelni a tu je otazka a odpoved:

Dobry den.

Preco nefunguje dobijanie PayPal uctu prevodom z uctu Slovenskej sporitelne?
Este pred par dnami to fungovalo.
Bude to fungovat, alebo si mam otvorit ucet v OTP banke alebo Postovej banke, ktore su nadalej PayPalom podporovane?

Dakujem, Xxxxxx.
_________________________________________

Vazeny pan Xxxxxx,

dakujeme, ze ste sa na nas obratili s Vasou ziadostou o poskytnutie informacii. Prosime Vas o uvedenie, kedy ste predtym realizovali taketo dobitie PayPal konta - datum a cas prihlasenia. Podporovane platobne brany si riadi PayPal, zo strany banky sa nic nemenilo.
Pre dobijanie PayPal konta cez platobnu branu maju zatial aktivovane iba dve banky - OTP a Postovu banku.
Dobitie PayPal konta je mozne realizovat aj cez platbu kartou, toto funguje pre vsetky karty vsetkych bank.

S pozdravom Xxxxxxx
Bene Gesserit
03.05.16,19:59
Vdaka, musim sa ich popytat.
Mozes mi prosim povedat, kedy si im pisal. Ja som Paypal posledneho polroka nepouzival a co som nasiel o konci spoluprave s Trustpay koncom roka 2015 sa netykalo Slovenska.
Viem, ze Paypal ponuka aj moznost platit Paypalom a on si to priamo stiahne z uctu ale to prave nechcem. Ku Paypalu som siel kvoli kreditu, ktory si dobijem a miniem, nikomu nedava pristup na ucet.
creativko
03.05.16,20:04
otazka 1.5.2016
odpoved 2.5.2016

Ale vyskusal som v Internet-bankingu opakovat platbu posledneho, este funkcneho dobijania, a peniaze na PayPal prisli do hodiny.
Muad'Dib
08.05.16,08:49
Prestalo to ísť nejako koncom dubňa (apríla). Dovtedy tam bol Trustpay, odvtedy je tam Trustly. (Podľa vyrovnávacej pamäti vyhladávača Googlu.) Zrejme nedávno tam pribudla aj UniCredit banka, ale stále je to málo. Používal som to presne tak, ako si to opísal aj ty. Keď som niečo potreboval, tak som si to v tej chvíli dobil čo najmenšou potrebnou čiastkou, aby mi tam zbytočne nezostával zostatok, na ktorý by mi PayPal mohol siahnuť, „zmraziť“, alebo niečo podobné. Robil som to tak najmä preto, lebo som tomu čoraz menej veril. Nikdy som v eBayi nepovolil spojenie môjho účtu na eBayi a účtu na PayPale, a predsa sú spojené, hoci som ich už niekoľkokrát dal rozpojiť. Pri takomto prístupe veru nemôžem mať dôveru k tam uloženým údajom. Preto som si do eBayu nikdy neukladal číslo platobnej karty, aj keď by som tým mohol pri zmene kurzu niečo ušetriť. Už aspoň raz tam prienikári prenikli. A PayPal mi zvykol zmraziť účet celkom bezdôvodne – ani sami mi nevedeli dať dôvod. Raz sa im nepáčilo nové miesto doručenia, potom sa im asi nepáčil môj prehliadač, alebo čo (asi snorili po jeho hlavičkách), ale odvtedy s tým už nie sú ťažkosti.
Pýtal som sa ich, prečo to urobili a ako sa to chystajú napraviť – ale ako je pre PayPal príznačné, neozvali sa mi, napriek svojim sľubom. (Vždy sa mi ozvali až po vystupňovaní.) Ale teraz to nie je také naliehavé.
Bene Gesserit
09.05.16,11:43
Vo stvrtok som si vsimol,ze pribudla UniCredit, snad sa coskoro dockam aj mojej banky.
creativko
18.05.16,21:34
Tak už nefunguje ani opakovanie platby. Napisem Sporitelni, a ak nepochodim tak zmenim banku.
Bene Gesserit
20.05.16,20:59
Vidim, ze medzicasom pribudli do zoznamu mBank a Sberbank. Snad sa coskoro dockam aj Sporitelne.
allek
11.06.16,16:39
Taktiež mám problém s dobitím učtu na paypal. Akonáhle pri druhom kroku vyberiem svoju banku zadám sumu. Načíta sa my v prehliadači okienko kde je potrebné zadať nejaké identifikačné číslo a heslo na Trustly. Ako ho získam..



ďakujem
bimbiš
12.06.16,09:10
No nič, SLSP sa správa ako štátna organizácia, alebo NOKIA ? Inovačne mešká a veselo sa prizerá ako ju denno denne ostatné banky predbiehajú. Do dnešného dna nebola schopná zareagovať na vzniknutú situáciu, čo znamená môj definitívny odchod z tejto zaspatej ERSTE! Volať 3 krát do týždňa a ponúkať pôžičku, tak na to majú času a energie... ale inovovať, tak to už netreba. Veď mesačné poplatky sa strhnú tak či onak stále! Zbohom SLSP :mad:
creativko
19.06.16,21:28
Zadas tam ciselka do Internetbankingu. Meno a Heslo. Funguje to, vyskusane. Peniaze prisli do cca 24 hodin.
Peter Fox
26.06.16,10:52
Jasné - zadáš číselká do internetbankingu - a tvoje zabezpečenie účtu je v keli. Niekto si tu zjavne neuvedomuje, že žiadna organizácia okrem banky nemá čo od ľudí žiadať ich prihlasovacie údaje k účtu. Ak ich poskytnete, tak je to to isté, ako keby ste si nezamykali byt, auto, dom - alebo ponúkali svoje peniaze kdekomu na ulici. Potom sa tiež nemôžete čudovať tomu, keby vás vykradli.

Z právneho hľadiska by určite bolo veľmi otázne, či je táto požiadavka spoločnosti Trustly v SR vôbec legálna. Pevne verím, že na toto nikto neskočí a každý normálny človek si uvedomuje, že poskytnutím svojich prístupových údajov do internetbankingu vystavuje svoj bankový účet riziku. Takáto požiadavka firmy Trustly je jednoducho nebezpečná. Takto sa to nerobí, vo firme Trustly zjavne niekto šetrí na nesprávnom mieste.
bimbiš
28.06.16,21:04
pokiaľ to nepresmeruje na stránku vašej banky, tak nezadávajte NIČ. Treba počkať ešte asi pokiaľ sa Trustly nespamätá. Ono to trošku potrvá, pokiaľ nájdu toho ich zamestnanca, čo to takto navrhol a spustil. Potom dostane padáka a všetko sa vráti tak ako bolo... Alebo príde nová služba a Trustly skončí na smetisku DIGIdejín!
bimbiš
28.06.16,21:08
To je už rovno ako keby rozdával kľúče od bytu, auta, domu + rovno aj povedal do ktorej ponožky ukladá úspory. :D
farbakp
29.06.16,06:33
Vcera vecer som poslal na svoj Paypal ucet peniaze zo svojho uctu SLSP cez Trustly a zatial mi na Paypal nenabehli.. Neviete ako dlho trva prevod a ci sa vobec dockam, ci tato sluzba funguje..? Dakujem.
riki111
06.07.16,05:15
Tiez som si prave poslal (pre istotu len 3 EUR) zo SLSP na paypal, a hned v uvode pisalo ze sa to pripise na Paypal az nasledovny bankovy den. Tak pockam a dufam ze zajtra to tam uz bude. Zo SLSP to odislo hned. To ,ze treba zadat prihlasovacie udaje na svoj ucet je normalne a bolo to tak aj predtym.
riki111
08.07.16,05:56
Tak uz je to 3. den a stale to nemam na paypal, pockam este den a potom ich (Trustly) asi musim posteklit .
riki111
08.07.16,07:49
Takze predsa len to preslo , prave teraz a prisiel o tom aj oznamovaci mail, takze sluzba funguje, len zatial je to dost pomale, myslim, ze v buducnosti to pojde tak ako predtym, cize v priebehu par sekund.
xrs
03.09.16,20:07
Dobíjanie funguje. Len je lepšie keď to dáš dobiť napr. cez MBank. Mám vyskúšané SLSP (tam to trvá) a MBank. Peniaze z MBank ti nabehnú ihneď.
biggerg
23.11.16,06:49
ok funguje to cez vub:) hned na druhy den pride na paypal ucet:)