zabenka
04.05.16,09:15
Dobrý deň milý poraďáci.
Dávno som už tu nebola,, ale dnes vás veľmi potrebujem.
Ako som už aj písala, som nie nejako skúsená a staršia, tak odborným veciam moc nerozumiem.
Stala sa mi takáto vec.
Sťhovala som si posledné vydanie mozilly a neviem, akým dopatrením sa mi všetky moje doplnky vymazali a stále mi to pýta nejaké heslo, lebo mozilla mi všetko blokuje a nepustí ma k doplnkom , všade pýta heslo.
Už som si dala aj poslať cez sms, ale stále nič, mozilla je pre mňa už nepoužitelná..
Stiahla som si chrome, je tiež fajn, ale ma hnevajú tie reklamy, ktoré vyskakujú, už nie som na ne zvyknutá, na mozille som ich mala vypnuté..
Neviem ani čo to vlastne od vás chcem,Ccela by som späť svoju mozillu a neviem ako.
Ak by ste mi niekto pomohol s tým, veľmi by som bola rada.
Tu som vždy pochodila Prídem tu len poobede, potom sa ozvem ak nejakú radu dostanem
Ďakujem
Martuk
04.05.16,07:56
s tou mozilou neviem, ale do chromu si stiahni adblock a máš pokoj od reklám. Stačí dať do googla chrome adblock a hneď ti to vyskočí, stiahneš si adblock do chromu a reklamy majú utrum. Tiež ho mám.
zabenka
04.05.16,09:29
Ďakujem za radu. Už som si stiahla,uvidím, dám vedieť
arizona
04.05.16,11:05
skadial si stahovala tu novu Mozilu? Skus odinstalovat a nainstalovat nanovo z oficialnej stranky
zabenka
04.05.16,11:52
už som ju odinštalovala a nainštalovala najmenej 5x
zabenka
04.05.16,12:37
Paráda. Žiadne reklamy. Ďakujem ti. teraz mi je dobrý aj chrome
misoft
04.05.16,13:35
Ja len poznámku k Firefox-u.
Mozilla Firefox samotný neblokuje žiadne doplnky - jedine ich buď povolí, alebo nepovolí. Tie sa nainštalujú (ak sú kompatibilné), alebo sa nenainštalujú. Mozilla Firefox nikdy nepýta nejaké heslo k doplnkom!

Pokiaľ však "pýta heslo" k doplnkom, je pravdepodobne napadnutý systém.
Záleží i na tom, odkiaľ sa Mozilla Firefox sťahovala (zásada je z oficiálnej stránky). Pokiaľ je nainštalovaná, každá aktualizácia sa inštaluje sama a nezruší a nevymazáva žiadne doplnky (Napr. dnes som mal update FF z ver. 46.0 na 46.0.1 - len som reštartol FF a update sa vykonalo).
Nainštalovaná aktuálna verzia sa zistí:
Pomocník - O prehliadači Firefox. A tam to ukáže, či je aktuálna najnovšia, alebo je pripravené update.
Doplnky pre FF majú koncovku *.xpi. FF si ich inštaluje často do svojho adresára. Takže odinštalovaním sa vymažu, nakoľko sú v podadresároch Extension a Browser.
Samotné záložky a heslá sú však ukladané do profilu, ktorý ne umiestnený inde, než samotný program Firefox a odinštalovaním FF sa teda nestratia.

Čo sa reklám týka - AdBlock Plus existuje pre FF i G-Ch a IE.
Skúsiť stadeto: www.malwarebytes.org stiahnuť a nainštalovať FREE verziu aplikácie a dať plný sken. Čo sa nájde - vyhodiť.

P.S. FF používam od jeho začiatku a doteraz ma nesklamal. Moja osobná skúsenosť.
P.S.2: Všetko si tiež ukladá do
C:/Users/meno_uctu/AppData/Roaming/Mozilla/Firefox/profiles/... stačí toto zálohovať a pri novom inštalovaní FF len hodiť späť.
Kabaka123
04.05.16,14:32
presne tak... blokovanie reklám majú všetky prehliadače, MB som radila aj ja...
zabenka
04.05.16,19:12
Hm.Veď keby som ja vedela, čo som to ja zaklikla ešte po tej aktualizácii. . Len mi začala vyskakovať tabulka, že mám dať heslo, či nebol počítač odcudzený. Zajtra, ak to dokážem vyftím to.
Ale aj to chrome sa mi začalo páčiť.
Reklamy už vďaka porade nevyskakujú a inné veci som sa trochu naučila
zabenka
05.05.16,04:31
Dobrý Deň
Včera som nafotila chybu tej mozily, ale to tu neviem pridať
zabenka
06.05.16,06:09
ako sa dá tu vložiť obrázok
Kabaka123
06.05.16,09:04
do komentára sa nedá, do otázky vlož obrázok
misoft
06.05.16,12:56
Mimochodom - zabenka - mohla si tu pokračovať a upraviť popis otázky a nemusela si zakladať ďalšiu http://www.porada.sk/t284331-prikladam-k-otazke-mozilla.html - kde máš aj odpovede.
To je z mojej strany výčitka!
Kabaka123
06.05.16,16:12
presne tak