Miluška 1
16.05.16,12:14
Som riaditeľka MŠ a od roku 2002 som robila výkazy o hospodárení za ZŠ každý rok, lebo to nevedeli robiť. Na základe výsledkov za každý rok mala ZŠ dosť peňazí na mzdy a prevádzku. Keď poslankyňa OÚ na Rade školy vyčítala, že na školu museli doplácať peniaze ( s čím sa nestotožňujem) a školu pre nedostatok deti zrušili som jej ukázala moje hospodárenie, že nikdy nebol rok aby nemali peniaze, tak ma dnes predvolala starostka a chce mi dať za hrubé porušenie disciplíny pokarhanie. Má na to právo, keď Rada školy má byť informovaná o čerpaní financií? Ďakujem
Ing. Ľubomír Janoška
16.05.16,10:34
Starostka musí v "pokarhaní" uviesť presne, aký právny predpis alebo príkaz/zákaz starostky ste porušili a akým konaním.
Hospodárenie školy - predpokladám - bolo už v minulosti zverejnené na zasadnutí obecného zastupiteľstva, takže nemôže byť predmetom utajovania.
Papierniková
16.05.16,12:54
Neporušili ste žiaden predpis ... rada školy sa vyjadruje sa ku koncepčným zámerom rozvoja školy alebo školského zariadenia, k návrhu na zrušenie školy a školského zariadenia a ku skutočnostiam uvedeným v § 3 ods. 8 písm. b) až d) a § 5 ods. 7. :
Riaditeľ predkladá zriaďovateľovi na schválenie a rade školy na vyjadrenie
a)návrhy na počty prijímaných žiakov a návrhy na počty tried,
b)návrh na zavedenie študijných alebo učebných odborov a ich zameranie,
c)návrh školského vzdelávacieho programu a výchovného programu,
d)návrh rozpočtu,
e)návrh na vykonávanie podnikateľskej činnosti školy alebo školského zariadenia,
f)správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach podľa § 14 ods. 5 písm. d),
g)správu o výsledkoch hospodárenia školy alebo školského zariadenia,
h)koncepčný zámer rozvoja školy alebo školského zariadenia rozpracovaný najmenej na dva roky a každoročne jeho vyhodnotenie,
i)informáciu o pedagogicko-organizačnom a materiálno-technickom zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu.
Vy ste boli zo zákona povinná ich o hospodárení informovať.
ivka70
16.05.16,13:33
Ale ona je riaditelka MS a vykazy robi za ZS, nebude tam problem?
Ze zverejnila udaje, na ktore nemala opravnenie ich rade zverejnovat?
Miluška 1
18.05.16,04:35
V hospodárení sú financie aj naše materskej školy. príspevok na 5 ročné deti. Správa o hospodárení nie je utajovanou správou. podľa zákona má byť prejednaná na Rade školy, čo nebola. Porušila zákon starostka a nie ja.
ivka70
18.05.16,05:45
Ako starostka porusila zakon?
Ty si mohla zverejnit hospodarenie aj ZS?
Je to jedna organizacia (ZS a MS) alebo 2 samostatne a ty len robis vykazy aj za ZS, lebo nikto iny to nevie?
Miluška 1
18.05.16,08:11
Ja robím hospodárenie od roku 2002 od kedy sme išli pod obce. Robila som všetky výkazy za MŠ, ZŠ aj za obec. ja som nezverejnila celé hospodárenie, ale iba jeden výkaz kde bolo uvedené koľko ostalo škole na prevádzku a že nie je možné aby obec na školu doplácala. Tento papier som ukázala iba poslankyni a nie ostatným členom Rady školy. Starostka porušila to, že ma riešila pri cudzej osobe pri pokarhaní a ktorá tam nemala čo hľadať a navážať sa do mňa aj ohľadom iných vecí ako je napr, to, že sme na prevádzke dve učiteľky s počtom 24 detí heterogénnej triedy. Ako môže kontrolorka obce riešiť pedagogické veci?