isofruit
17.05.16,18:57
Potreboval by som poradiť s jednoduchým filtrom. V priloženom súbore je na karte "tabuľka" základna tabuľka kde pri zadaní filtra v stlpci názov, potrebujem aby sa mi ukázali obe riadky. Každý názov(stlpec B) je v zlúčenej bunke ale pri filtrovani sa mi ukáže potom len jeden z týchto riadkov ako je na karte "tabuľka B". Na karte "tabuľka C" je to znázornene tak ako to potrebujem vidieť pri zadaní filtra. Pre mňa je dôležite aby som videl aj to čo je v bunkách C19-H19 a aj C20-H20.
sthruska
17.05.16,19:17
OT: Nič v zlom, ale vyser sa v tomto prípade na Excel a urob to v tom v čom sa to má. Ako sme Ti to tu už odporúčali. Donekonečna budeš zložito riešiť takéto "voloviny". Nehovoriac o tom, že ak budeš chcieť čosi pridať, napr. ružovú, tak budeš rodiť ježov. Úplne Ti na to postačia free nástroje.
mepex
18.05.16,07:04
Problém je v zlúčenej bunke cez dva riadky. Keby každý riadok obsahoval hodnoty na filtrovanie, dalo by sa s tým pracovať. Alebo bola by tu možnosť k jednému riadku nepriradiť 4 stĺpce, ale 8 stĺpcov. Takáto úprava by tiež viedla k možnosti pracovať s modelom resp. cez kľúč spojiť dve tabuľky.
V priloženom súbore ponúkam riešenie pomocou tabuľky, ktorá sa dá filtrovať.
Pakrako
20.05.16,09:28
Ja používam na obdobné riešenie filtrovania >>> viď tabuľka Filter_1