Tommy Dubovan
18.05.16,14:44
Zdravím, som v týchto veciach celkom lajk, tak by som sa rád spýtal. Mám matičnú dosku a skúšam ju pripojiť do zdroja, vlastne sa snažím zistiť či je funkčná alebo je problém v zdroji? Po zapnutí do elektriky sa nič nerozpípa, ani nerozsvieti (viď tester na MB). Skúšal som napichnúť i ventilátor a ten je tiež nulový. :( Keď pichnem tester do funkčného notebooku, aspoň mi nabehnú čísla. Čo myslíte vy, kde je problém? Ďakujem
misoft
18.05.16,13:06
Skús zmerať zdroj - pozerám, že je to MB z NB - teda napájané z adaptére. Skús ten adaptér na inom NB (viac-menej skoro všetky NB berú 19V z adaptérov). Ak ani ten druhý NB nebude signalizovať napájanie zo siete = adaptér je v kýbli. V opačnom prípade budeš vedieť, že je v háji MB.
Tommy Dubovan
18.05.16,13:15
adaptér je funkčný :) Používam ho na inom notebooku, má viac koncoviek, teda je univerzál. Ďakujem za odpoveď
Tommy Dubovan
20.05.16,20:29
Dobrý večer, napájací kábel som skúšal premerať, respektíve hneď dva káble z rôznych notebookov. Jedná sa o to, že multimeter vykazoval max na 2 PINoch z 5 známku života, ostatné nepípali. Chcem sa ale spýtať, či musia pípať všetky piny, alebo stačí keď pípa len pár, aby som zistil funkčnosť / nefunkčnosť kábliku?
bodliak
21.05.16,09:31
lajk ? lajk je na FB.
misoft
21.05.16,13:46
Každý pin má svoje napätie. Niektorá pin-y sú aktívne pri dobrej doske. Ale pokiaľ ti nič neukazuje - doska je v háji. Nešpekuluj a zháňaj novú - chyba nemusí byť v konektore, ale na niektorej diskrétnej súčiastke na doske.... a to ty NEZISTÍŠ! Okrem toho - ty to meráš na USB - a ten niekedy nemusí byť zapojený pri pripojenom zdroji - ten sa aktivuje nábehom (aktiváciou dosky) cez BIOS.....
Tommy Dubovan
21.05.16,13:54
no totiž ono mi to ani nezaplo ten digi meter :) Nenašiel som zatiaľ ani príčinu, prečo to nechcelo niečo namerať. Skúšal som multimetrom premerať zdroj, ten je OK, takže musí byť len niečo v doske. Ale asi máš pravdu, že to nenabehne ani do BIOSu a tak nenačíta ten digi tester. Keby som skúsil nejaký iný do ram slotu trebars, myslíš že by nameralo? http://www.ebay.co.uk/itm/4-Digit-4-Bit-Digital-PCI-PC-Analyzer-Diagnostic-Motherboard-POST-Test-Card-Red-/172199980367?hash=item2817eb2d4f:g:0SMAAOSwYmZXMNc 0