BENZ30
25.05.16,16:15
Ahojte,

chcel by som Vás poprosiť o pomoc.
Mám satelit s prijímačom vu solo s dvojitým LNB (Astra 19,2 a 23,5).
Kúpil som si nový prijímač formuler F3. Pri tomto novom prijímači mi po zapnutí nenabehnú hneď SK programy, iba nemecké. SK programy nabehnú až po 10-20 minútach spustenia prijímača. Dotiaľ vypisuje, že „ladení selhalo“. Mám A/B port.
Ak aj dám ladenie na porte A mi nič nenájde. Port B sú nemecké kanály. Skúšali sme to už u dvoch kamarátov u nich je všetko OK. Skúšal i sme nahrať aj nový soft, ale stále ten istý problém. Ak aj nabehnú SK kanály, tak po vypnutí a zapnutí treba znova dlho čakať.
Som už z toho zúfalý. Aj LNB som vymenil, ale stále to isté. S mojim starým prijímačom to ide.
Kde môže byť chyba?
misoft
25.05.16,15:01
A pri nastavovaní sat. prijímača - akú krajinu si nastavil ako východziu? Nepoznám ho, ale pozri sa, či tam nie je Slovensko.
BENZ30
25.05.16,15:13
uz s nepamatam, ale ak to ide u druhych, tak v tom chyba nebude, lebo ide o vsetky skylinkove programy. Teda na astre 23,5
sosak
25.05.16,15:59
Ak si prijímač skúšal u dvoch kamarátov a u nich bolo všetko v poriadku a u teba je problém, aj keď si vymenil LNB, tak jedine hľadať niečo, čo robíš inak, ako u kamarátov. Ešte by som skontroloval obidva F konektory, prípadne konce kábla by som odrezal a zapojil nanovo, tým nič nepokazíš.
Ešte ma napadlo, skylink kartu si mal u kamarárov vlastnú, alebo si prijímač skúšal s kamarátovými kartami. Na svojej karte vyčisti kontakty, možno sa to zlepší.
------------------------------------------------------------------- Doplnenie:

Ak aj dám ladenie na porte A mi nič nenájde.

Toto napovedá, že s najväčšou pravdepodobnosťou máš zle nastavený monoblok, prípadne nespolupracuje prepínač v monobloku s prijímačom.
Napíš typ LNB, ktorý si namontoval.
Jednoznačne na porte A má byť jeden satelit a na porte B druhý satelit.
Prečítaj si niečo o nastaveniach monobloku: https://www.google.sk/search?q=nastavenie+monobloku&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=CyZIV8a6DYWh8wey0Z2YBw
BENZ30
25.05.16,20:01
karta bola vždy rovnaká
lubko6394
26.05.16,08:18
V prvom rade mi nie je jasné prečo si vôbec Vu nahradzoval Formulerom, ale to nie je problém. Problémom je že používaš linuxové prijímače a asi v tom nie si celkom doma.
To čo popisuješ u mňa vzbudzuje podozrenie, že nemáš správne nakonfigurované porty. Ja mám Solo2 takže u toho by som snáď vedel viac. Ako ladíš to A-čko ? Automatom ? Skús zadať cez frekvenciu hľadanie ČT24 tá a aj TA3 idú aj bez karty.
Ak sa v tom nevyznáš tak je treba linuxové boxy kupovať u tých čo to vedia a nastavia Ti ho zadara podľa Tvojich kritérií v rámci predpredajného servisu - tak to robím aj ja.
Ešte ma napadlo či by si nedokázal nainštalovať rovnaký soft ako máš vo VU do F3 a potom nastavovať F3 podľa VU.
Ešte som zašiel po info tu: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=357&t=66278
a musím konštatovať že si idealista ak nevieš dostať odpoveď na špeciálstránke a tu Ti poradia účtovníci , búchač, sito či ja...
BENZ30
26.05.16,09:11
Ahoj, presne si to vystihol. som amatér, ktorému to nastavoval a kupoval profesionál.
Lenže sme už vyčerpali všetky možnosti a sme zúfalí.
U neho to ide (skúšal to aj u iných), u mňa nejde ani TA3, toľko viem aj sám, že mám skúšať na voľných programov. Neskôr nabehne, ako som písal.
Dôvod nahradenia bol ten, že žena chce pozerať aj archív TV a rôzne filmy. To už solo nestíhalo, preto som kúpil za 100 € nový F3 aj s podporovu toho. To čo mi tam radia na tom fore, sme všetko vyskúšali, lebo to radia profíci, ktorý rozmýšľajú rovnako ako môj profík.
Preto potrebujem a hľadám ľudí, čo sa s týmto problémom stretli na širšom fóre. Ako manžér viem, že niekedy profím má klapku na očiach a nevidí okolie. Preto je niekedy cennejšia rada laika, čo zažil podobnú situáciu.
lubko6394
26.05.16,10:04
Možno je problém, že si prešiel z dvojtunera na jednotuner. Čo Ti prehadzuje A/B ? Skús prehodiť medzi sebou výstupy z LNB resp. pripojiť sa priamo na LNB. Chybu by som predpokladal v nastavení A/B.
1.Napriamo zapojiť A19 a načítať 1 frekvenciu
2.Napriamo zapojiť A23 a načítať frekvenciu
3.Vo FAV spraviť adresár s jedným programom z A19 a jedným z A23
4.Reštart
5.Preveriť oba programy na priamo výmenou káblov od LNB medzi sebou.
6.Zapojiť prehehadzovač A/B a prepnúť programy z A19 na A23 a naopak
7.Vymeniť medzi sebou vstupy do prehadzovača a skúsiť prepínať programy medzi A23 a A19.
8.Vyhodnotiť čo sa udialo.
9.V budúcnosti nenechávať profíka kupovať a nastavovať, ale nakúpiť nastavené prijímače rovno od firmy ktorá sa tomu venuje.
BENZ30
26.05.16,10:34
Ja som nepresiel, vzdy som mal jednotuner. Vsetko co pises a bolo relevantne pre jednotuner sme vyskusali.

Kolko by si zobral za najdenie chyby?
lubko6394
26.05.16,11:00
Nie som odborník, ale tých v mojom regióne poznám, pýtam sa, snažím sa sám a ak mi čosi nejde mám sa na koho obrátiť aj so špecialitami ktoré sami robia raz za 5 rokov.
Čo píšeš nedáva logiku.Lebo ak to u kamarátov ide a u Teba nie tak asi si nesadli prepínač A/B s prijímačom. Postup ako ďalej som Ti popísal. Ak nebudeš úspešný tak si pozri na ab-fóre niekoho z blavy. Inak treba do obchodu, nechať nakonfigurovať a kúpiť od nich prepínač A/B ktorý by fungoval.Potom doma vymeníš prepínač a ideš.
BENZ30
26.05.16,11:48
moj clovek sa tym zivi 15rokov. Je spicka, zial s tymto sa nestretol. Lebo u neho vsetko ide. Tu ak dobre citas,tam mne ide polovicka. Teda nemecke a ostatne nabehnu po urcitom case, takze nejake prehodzovanie ti nepomoze. To by pomohlo, keby to nikdy nejde.
sosak
26.05.16,18:11
Mne sa stalo, keď som prešiel z Opticumu na Golden, tak som na parabole nič nemenil a na pôvodnom prijímači mi išli programy a po zapojení druhého mi nešli skylink programy a iné programy išli. Po dlhom špekulovaní som na novom prijímači musel nastaviť nanovo parabolu podľa prijímača na silu signálu a potom všetko išlo. Skús keď ti nabehnú skylink programy na novom prijímači nastaviť parabolu na najväčšiu silu signálu.
Taserda
26.05.16,19:12
Je to napísané dosť detinsky, máš sygnál a kvalitu z 23,5e? EPG píše program?
BENZ30
26.05.16,20:11
ak si to poriadne prečítaš, tak zistíš, že mi to po nejakom čase nabehne. Teda signál je viac ako 72 % a to pod tým 99 % a 11,5 dB i napriek tomu, že žiadna stanica nejde. Tým pádom ani EPG nejde, až potom ako nabehnú stanice. Ale i keď znova prestanú fungovať, tak EPG sa tvári, že funguje.
Taserda
27.05.16,04:56
Prestanú ísť po čase aj voľné?
BENZ30
27.05.16,06:39
Jasne, ja tu hovorim vseobecne, ale natolko som odbornik, aby som vsetko skusal na volnych programocg, teda TA3.
sosak
27.05.16,10:18
Ako máš uchytený monoblok keď sa pozrieš spoza paraboly? Za pravý, alebo ľavý krk?
BENZ30
31.05.16,05:22
ano prestanu
skusil som vymenit aj druzice, aj kabel som odrezal.
Vcera sme zistili, ze ked dam iba jednu druzicu, tak Sk programy idu.
Takze pri dvoch A/B idu vzdy len Nemci a je jedno ci su na A alebo B.
A to tak nema byt.

u kamosa, kde sme to skusali mal 4 druzice, takze to nesiem k nemu aby vyskusal iba na A/B s mojim LNB.

Ak to nejpojde ani u neho, tak sup do opravy.