Žabinka
31.05.16,13:54
Chcela by som sa popozerať po novom, lebo môj "deduško" už začína mať dosť.. Kosenie len také nenáročné, na chalúpke, nič veľké.. Ale jedná sa mi len o benzínové, nie elektrické ani akumulátorové..
Prosím vaše skúsenosti, tipy, značku..
Tweety
31.05.16,11:57
Napr. Štilka.
Žabinka
31.05.16,12:01
Napr. Štilka.
áno, to mám v zálohe.. v predajni u nás je taký pánko, ktorý nám opravuje pílku.. už mi aj niečo ponúkal, ale stihlky sú dosť drahé.. chcem si najprv urobiť prieskum trhu..;):D
lubko6394
31.05.16,12:31
Neviem koľko rokov má deduško, ale píšeš v tom zmysle že prestáva vládať. Dať starcovi ktorého opúšťajú sily krovinorez aby sa mu rozhrkotali všetky kosti by som rozhodne nedoporučoval.
Tweety
31.05.16,12:40
Neviem koľko rokov má deduško, ale píšeš v tom zmysle že prestáva vládať. Dať starcovi ktorého opúšťajú sily krovinorez aby sa mu rozhrkotali všetky kosti by som rozhodne nedoporučoval.
Žabík pod deduškom isto myslela krovinorez.
misomiso
31.05.16,13:12
Jednoznacne Honda 4-takt. Nemusis miesat olej do benzinu, nesmradi a je podstatne menej hlucny. Vykon je uplne v pohode a hmotnost ma rovnaku ako 2-takty.
Žabinka
31.05.16,13:59
Neviem koľko rokov má deduško, ale píšeš v tom zmysle že prestáva vládať. Dať starcovi ktorého opúšťajú sily krovinorez aby sa mu rozhrkotali všetky kosti by som rozhodne nedoporučoval.
Žabík pod deduškom isto myslela krovinorez.
jasné, kosec som ja..:D
buchač
31.05.16,14:37
Napr. Štilka.
Takú nepoznám, taká neexistuje...to dagdze na Šarišu dajaký gazda vydumal ?

Ale taká Stihlka...to je už iná značka.
buchač
31.05.16,14:49
ale stihlky sú dosť drahé.. chcem si najprv urobiť prieskum trhu..;):D

Veď aj treba ten prieskum.
Ja mám Spartu, ide jak šarkan... http://www.mountfield.sk/krovinorezy
Ide ale aj o to, že čo je "drahé" pre Teba...čo je Tvoj limit ?
Tweety
31.05.16,14:49
Napr. Štilka.
Takú nepoznám, taká neexistuje...to dagdze na Šarišu dajaký gazda vydumal ?

Ale taká Stihlka...to je už iná značka.
No vidíš, nepochopil si, prečo som napísala tak, ako som napísala. Žabinka pochopila.
Tweety
31.05.16,14:54
Ešte si aj mínusku zadrel. Čo dodať.
Žabinka
31.05.16,15:31
cena +/- 100 juráškov..
buchač
31.05.16,15:40
Žabinka
31.05.16,15:43
buchač
31.05.16,15:48
cena +/- 100 juráškov..
https://www.google.sk/search?q=kosa+rucna&client=opera&hs=nzo&channel=suggest&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj8-PCw4ITNAhXF0xQKHeZ-BgEQsAQIEw
tak takú mám, to je záložná keď dôjde benzín..:---
Za 100 éčiek nekúpiš nič poriadne....ani najslabšiu Štilku.
Ale šak pouvažuj nad ovečkami a kozičkami...cez leto budú "kosiť"...a na zimu ich uschováš do mrazáka...
Žabinka
31.05.16,15:51
veď neviem sa v tom orientovať, nepozerala som ešte poriadne na internete.. ak bude treba, tak priplatím, čo už..
KoxXxo
31.05.16,17:10
Žabinka
31.05.16,17:33
ako pozerám, budem musieť zvýšiť cenový limit..:D
na aké parametre sa mám zamerať pri porovnávaní.. výkon, otáčky, pre mňa je dôležitá aj hmotnosť, keďže prevažne to budem používať ja.. šírka záberu pre mňa nie je až tak dôležitá..
buchač
31.05.16,17:38
na aké parametre sa mám zamerať pri porovnávaní.. výkon, otáčky, pre mňa je dôležitá aj hmotnosť,
Pozri na recenzie...a pozri na hodnotenie mašiny, ktorú mám ja...;) ..Oleo Mac
http://www.itest.cz/old/zahradni_technika/zahradni_technika.htm

Viac

https://www.google.sk/search?client=opera&q=porovnanie+krovinorezov&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
vicktor
01.06.16,11:56
Zabinka, ujasni si co chces kupit, aby si nemala zbytocnu starost s vratenim. Slova "krovinorez" a "kosenie" nie su v sulade.
Krovinorez spravi robotu ako ked sa dobrodruhovia macetami presekavali dzunglou. Na konci ma ostre ocelove NOZE. Na kosenie je vyzinac (motorova kosa) a travu seka umelohmotnym LANKOM.
buchač
01.06.16,12:14
Zabinka, ujasni si co chces kupit, aby si nemala zbytocnu starost s vratenim. Slova "krovinorez" a "kosenie" nie su v sulade.
Krovinorez spravi robotu ako ked sa dobrodruhovia macetami presekavali dzunglou. Na konci ma ostre ocelove NOZE. Na kosenie je vyzinac (motorova kosa) a travu seka umelohmotnym LANKOM.

...a počul si už o mašine 2 IN 1 ???
Vymeníš len nástavce a funguješ.
Zasa s tou džungľou veľmi nepreháňaj...a s tým vyžínačom taktiež.
Oceľové nože preseknú hrubšiu burinu a tenšie rastliny...
Umelé lanko tiež nie každé seká ako by jeden chcel...
fortunka
01.06.16,13:02
Mam benzinovy "vyzinac" Stihl (reps. kupila som ho partnerovi :D) a je na dve veci... ak ma niekto krasu makkucku travicku tak ok... ale ak napr. ako ja potrebujem okolo plota ostrihat "buriny", tj. chap.: kvety, sem tam mensi lopuch alebo nebodaj bodliak, nejaka ta lucna rastlina tak dovidenia... osklbe to, lanko lieta kade tade a nakoniec to vzdam a idem na to noznicami :D Uz by som sla do kombi-stroja.. vyuzil by sa aj inde :D
vicktor
01.06.16,13:13
Su krovinorezy s vacsou ci mensou vrtulou a su vyzinace s roznou hrubkou lanka.
Len som upozornil nech Zabinka zvazi. Neviem ci to chce pouzit na travu alebo trnie.
Žabinka
01.06.16,13:18
moja trávička má ďaleko od mäkkého anglického trávnika.. skôr k tej burinatej verzii by som sa priklonila.. terajšia "kosa" je lanková, a to nestíham meniť.. nekosíme pravidelne, občas aj tri týždne nie je možná návšteva chalupy, a vtedy je tráva riadne vysoká, pevná, a lanko sa len trhá a trhá, a ja len nadávam a nadávam..:D budem musieť osobne navštíviť pána v predajni stihl, aby ma zasvätil do problematiky.. lebo už som kompletne domotaná..
buchač
01.06.16,14:12
moja trávička má ďaleko od mäkkého anglického trávnika.. skôr k tej burinatej verzii by som sa priklonila.. terajšia "kosa" je lanková, a to nestíham meniť.. nekosíme pravidelne, občas aj tri týždne nie je možná návšteva chalupy, a vtedy je tráva riadne vysoká, pevná, a lanko sa len trhá a trhá, a ja len nadávam a nadávam..:D budem musieť osobne navštíviť pána v predajni stihl, aby ma zasvätil do problematiky.. lebo už som kompletne domotaná..

Lanká do kosačky sú k dispo viac druhov, rôznych priemerov....hviezdicové, štvorcové, kruhové.
Mal som kruhové, tie sú o trte...trhajú sa jedna radosť.
Prešiel som na štvorcové, trochu silnejšie lanko....záber fantázia, spotreba lanka minimálna. Nastavenie na optimálnu dlžku len vtedy, ak lanko zasiahne do niečoho silnejšieho.
vlado 33
01.06.16,16:24
moja trávička má ďaleko od mäkkého anglického trávnika.. skôr k tej burinatej verzii by som sa priklonila.. terajšia "kosa" je lanková, a to nestíham meniť.. nekosíme pravidelne, občas aj tri týždne nie je možná návšteva chalupy, a vtedy je tráva riadne vysoká, pevná, a lanko sa len trhá a trhá, a ja len nadávam a nadávam..:D budem musieť osobne navštíviť pána v predajni stihl, aby ma zasvätil do problematiky.. lebo už som kompletne domotaná..
Žabinka, ja sa nechcem miešať do vašej debaty ani nikoho produkt uraziť. STIHL je značka ktorá ti roky pôjde bez údržby ( moja už ide 15 rokov). Nedaj sa oklamať štvortaktom, STIHL vie prečo to nevyrába. Zbytočne nákladné, zložite a neviem aké. Nechcem ti niečo nanútiť, STIHL FS240 skosí čo len chceš za rozumnú cenu a prežije ťa.
Žabinka
01.06.16,17:09
moja trávička má ďaleko od mäkkého anglického trávnika.. skôr k tej burinatej verzii by som sa priklonila.. terajšia "kosa" je lanková, a to nestíham meniť.. nekosíme pravidelne, občas aj tri týždne nie je možná návšteva chalupy, a vtedy je tráva riadne vysoká, pevná, a lanko sa len trhá a trhá, a ja len nadávam a nadávam..:D budem musieť osobne navštíviť pána v predajni stihl, aby ma zasvätil do problematiky.. lebo už som kompletne domotaná..
Žabinka, ja sa nechcem miešať do vašej debaty ani nikoho produkt uraziť. STIHL je značka ktorá ti roky pôjde bez údržby ( moja už ide 15 rokov). Nedaj sa oklamať štvortaktom, STIHL vie prečo to nevyrába. Zbytočne nákladné, zložite a neviem aké. Nechcem ti niečo nanútiť, STIHL FS240 skosí čo len chceš za rozumnú cenu a prežije ťa.
kľudne sa miešaj..;) čím viac názorov, tým väčší prehľad mám..
vlado 33
01.06.16,17:42
moja trávička má ďaleko od mäkkého anglického trávnika.. skôr k tej burinatej verzii by som sa priklonila.. terajšia "kosa" je lanková, a to nestíham meniť.. nekosíme pravidelne, občas aj tri týždne nie je možná návšteva chalupy, a vtedy je tráva riadne vysoká, pevná, a lanko sa len trhá a trhá, a ja len nadávam a nadávam..:D budem musieť osobne navštíviť pána v predajni stihl, aby ma zasvätil do problematiky.. lebo už som kompletne domotaná..
Žabinka, ja sa nechcem miešať do vašej debaty ani nikoho produkt uraziť. STIHL je značka ktorá ti roky pôjde bez údržby ( moja už ide 15 rokov). Nedaj sa oklamať štvortaktom, STIHL vie prečo to nevyrába. Zbytočne nákladné, zložite a neviem aké. Nechcem ti niečo nanútiť, STIHL FS240 skosí čo len chceš za rozumnú cenu a prežije ťa.
kľudne sa miešaj..;) čím viac názorov, tým väčší prehľad mám..
Vždy pozeraj na servis, kosačku nekupuješ na pár rokov. Mne teraz po rokoch sa prešúchala skrutka na žacej hlave, hodnota 7€. Maličkosť, ale poteší, prídeš do predajne a oni ju majú..........
Žabinka
01.06.16,18:05
moja trávička má ďaleko od mäkkého anglického trávnika.. skôr k tej burinatej verzii by som sa priklonila.. terajšia "kosa" je lanková, a to nestíham meniť.. nekosíme pravidelne, občas aj tri týždne nie je možná návšteva chalupy, a vtedy je tráva riadne vysoká, pevná, a lanko sa len trhá a trhá, a ja len nadávam a nadávam..:D budem musieť osobne navštíviť pána v predajni stihl, aby ma zasvätil do problematiky.. lebo už som kompletne domotaná..
Žabinka, ja sa nechcem miešať do vašej debaty ani nikoho produkt uraziť. STIHL je značka ktorá ti roky pôjde bez údržby ( moja už ide 15 rokov). Nedaj sa oklamať štvortaktom, STIHL vie prečo to nevyrába. Zbytočne nákladné, zložite a neviem aké. Nechcem ti niečo nanútiť, STIHL FS240 skosí čo len chceš za rozumnú cenu a prežije ťa.
kľudne sa miešaj..;) čím viac názorov, tým väčší prehľad mám..
Vždy pozeraj na servis, kosačku nekupuješ na pár rokov. Mne teraz po rokoch sa prešúchala skrutka na žacej hlave, hodnota 7€. Maličkosť, ale poteší, prídeš do predajne a oni ju majú..........
práve preto pozerám stihl.. boli sme spokojní s odbornou údržbou píly, aj s prístupom majiteľa.. mám to blízko.. ešte mám vo dvore vo firme husqvarnu, aj tí sa ponúkajú..
misomiso
01.06.16,21:34
moja trávička má ďaleko od mäkkého anglického trávnika.. skôr k tej burinatej verzii by som sa priklonila.. terajšia "kosa" je lanková, a to nestíham meniť.. nekosíme pravidelne, občas aj tri týždne nie je možná návšteva chalupy, a vtedy je tráva riadne vysoká, pevná, a lanko sa len trhá a trhá, a ja len nadávam a nadávam..:D budem musieť osobne navštíviť pána v predajni stihl, aby ma zasvätil do problematiky.. lebo už som kompletne domotaná..
Žabinka, ja sa nechcem miešať do vašej debaty ani nikoho produkt uraziť. STIHL je značka ktorá ti roky pôjde bez údržby ( moja už ide 15 rokov). Nedaj sa oklamať štvortaktom, STIHL vie prečo to nevyrába. Zbytočne nákladné, zložite a neviem aké. Nechcem ti niečo nanútiť, STIHL FS240 skosí čo len chceš za rozumnú cenu a prežije ťa.
Stihl je absolutny shit v sucasnosti, bohuzial. Z motorovych pil tecie olej lebo nie su schopni utesnit spoj nadrzka-hadicka. Listy uz maju vacsinou iba na jednej skrutke, ktora je - neuverite druhym koncom iba ako samorezka v plaste. Ked chces odobrat listu, cele sa to rozpadne. Horsie ako Cina. Tie casy, kedy sa dalo spolahnut na Stihl su uz davno prec. Aj u motorovej pily som presiel na Husquarnu, krovinorez som mal Stihl, teraz mam dva, Husquarnu 2takt a Hondu 4-takt, a lutujem, ze som nekupil dva razy tu Hondu. Je to ina liga a pritom cena je rovnaka ako u tychto shitov. Ak mate niekto stary Stihl tak si ho drzte ako dlha sa len da, ale novy uz nekupujte.
buchač
02.06.16,05:16
Stihl je absolutny shit v sucasnosti, bohuzial. Z motorovych pil tecie olej lebo nie su schopni utesnit spoj nadrzka-hadicka. Listy uz maju vacsinou iba na jednej skrutke, ktora je - neuverite druhym koncom iba ako samorezka v plaste. Ked chces odobrat listu, cele sa to rozpadne. Horsie ako Cina. Tie casy, kedy sa dalo spolahnut na Stihl su uz davno prec. Aj u motorovej pily som presiel na Husquarnu, krovinorez som mal Stihl, teraz mam dva, Husquarnu 2takt a Hondu 4-takt, a lutujem, ze som nekupil dva razy tu Hondu. Je to ina liga a pritom cena je rovnaka ako u tychto shitov. Ak mate niekto stary Stihl tak si ho drzte ako dlha sa len da, ale novy uz nekupujte.
Hm...a Ty koľkože kubíkov dreva narežeš za sezónu ?

Deň čo deň chodia okolo mňa pilčíci do lesa. Pomer Sthil : Husqvarna je 9:1...a hentí chlapi vedia, že prečo...
Tvoj vyslovene súkromný a vyslovene neobjektívny názor ohľadom technických údajov v pohode ? Protiargumentov do bludu...

Si zapamätaj jedno.
Sú firmy, ktoré propagujú svoje výrobky v médiách a sú firmy, ktoré sa predávajú aj bez tej reklamy.
misomiso
02.06.16,06:44
Pilcici urcite nepracuju s hobby radou a zadavatelka otazky si urcite nebude kupovat profi rad, najma vzhladom ma rozpocet ktory uvadza. Vsetko co som pisal o novych Stihlkach plati pre rad urceny pre domace pouzivanie (cize cca do 500 EUR). S tym by sa pilcik nedockal ani konca smeny.

Stara stara hobby Stihlka mi sluzila 20 rokov a napilila teda hodne kubikov dreva a stale som ju predaval funkcnu. Ale to celkove znozovanie kvality nie je iba o Stihl. Naprikad pilu som si uz teraz kupil sice Husqarnu, ale najmensiu profi, pretoze tie hobby robia uplne presne rovnako zle ako Stihl, teda samy plast a rovnako ako oni su schopni usetrit este aj 0,15 EUR na jednej skrutke, ktoru tam daju namiesto dvoch. A este to predajca prezentuje ako zjednodusenie obsluhy.

Je to aj o potravinach ako aj o vsetkych vyrobkoch, ktore nas obklopuju. Vcera som pozeral Renault Talisman. Renault pyta za premiove kombi s dlzkou 4,9m takmer 40 tis EUR. To by bolo v poriadku, lenze na tom aute neprehrate CD-cko a ma 47 litrovu nadrz... Tak to diki pekne, akykolvek 10 rorcny zachovaly Mercedes, Volvo alebo Audi mi posluzi lepsie.
buchač
02.06.16,07:49
Pilcici urcite nepracuju s hobby radou a zadavatelka otazky si urcite nebude kupovat profi rad, najma vzhladom ma rozpocet ktory uvadza. Vsetko co som pisal o novych Stihlkach plati pre rad urceny pre domace pouzivanie (cize cca do 500 EUR). S tym by sa pilcik nedockal ani konca smeny.
Konečne si sa vyjadril tak, ako je vhodné...ak sa bavíme o technických veciach, tak spomínam technické záležitosti.
Nie je dobré zovšeobecňovať...ak by si v predchádzajúcich príspevkoch použil výrazy "hobby a profi"...ani slovka by som nenapísal...;)
vlado 33
02.06.16,23:11
moja trávička má ďaleko od mäkkého anglického trávnika.. skôr k tej burinatej verzii by som sa priklonila.. terajšia "kosa" je lanková, a to nestíham meniť.. nekosíme pravidelne, občas aj tri týždne nie je možná návšteva chalupy, a vtedy je tráva riadne vysoká, pevná, a lanko sa len trhá a trhá, a ja len nadávam a nadávam..:D budem musieť osobne navštíviť pána v predajni stihl, aby ma zasvätil do problematiky.. lebo už som kompletne domotaná..
Žabinka, ja sa nechcem miešať do vašej debaty ani nikoho produkt uraziť. STIHL je značka ktorá ti roky pôjde bez údržby ( moja už ide 15 rokov). Nedaj sa oklamať štvortaktom, STIHL vie prečo to nevyrába. Zbytočne nákladné, zložite a neviem aké. Nechcem ti niečo nanútiť, STIHL FS240 skosí čo len chceš za rozumnú cenu a prežije ťa.
Stihl je absolutny shit v sucasnosti, bohuzial. Z motorovych pil tecie olej lebo nie su schopni utesnit spoj nadrzka-hadicka. Listy uz maju vacsinou iba na jednej skrutke, ktora je - neuverite druhym koncom iba ako samorezka v plaste. Ked chces odobrat listu, cele sa to rozpadne. Horsie ako Cina. Tie casy, kedy sa dalo spolahnut na Stihl su uz davno prec. Aj u motorovej pily som presiel na Husquarnu, krovinorez som mal Stihl, teraz mam dva, Husquarnu 2takt a Hondu 4-takt, a lutujem, ze som nekupil dva razy tu Hondu. Je to ina liga a pritom cena je rovnaka ako u tychto shitov. Ak mate niekto stary Stihl tak si ho drzte ako dlha sa len da, ale novy uz nekupujte.
misomiso, prečo shit? Ja som jej ponúkol kosačku strednej triedy ( farmárska). Mimo témy: S tým unikajúcim olejom to nepoznám, ani nemám ani nikto nemá takú skúsenosť o akej píšeš, skôr Husqarna má tento problém. O lište iba toľko, nízka cena robí nízke náklady. Pri kúpe píly, žiadaj za doplatok lištu kvality aká ti vyhovuje. Aj nekvalitné brúsenie reťaze si vyžiada daň za opotrebenie lišty, rez mimo roviny.
misomiso
03.06.16,06:08
moja trávička má ďaleko od mäkkého anglického trávnika.. skôr k tej burinatej verzii by som sa priklonila.. terajšia "kosa" je lanková, a to nestíham meniť.. nekosíme pravidelne, občas aj tri týždne nie je možná návšteva chalupy, a vtedy je tráva riadne vysoká, pevná, a lanko sa len trhá a trhá, a ja len nadávam a nadávam..:D budem musieť osobne navštíviť pána v predajni stihl, aby ma zasvätil do problematiky.. lebo už som kompletne domotaná..
Žabinka, ja sa nechcem miešať do vašej debaty ani nikoho produkt uraziť. STIHL je značka ktorá ti roky pôjde bez údržby ( moja už ide 15 rokov). Nedaj sa oklamať štvortaktom, STIHL vie prečo to nevyrába. Zbytočne nákladné, zložite a neviem aké. Nechcem ti niečo nanútiť, STIHL FS240 skosí čo len chceš za rozumnú cenu a prežije ťa.
Stihl je absolutny shit v sucasnosti, bohuzial. Z motorovych pil tecie olej lebo nie su schopni utesnit spoj nadrzka-hadicka. Listy uz maju vacsinou iba na jednej skrutke, ktora je - neuverite druhym koncom iba ako samorezka v plaste. Ked chces odobrat listu, cele sa to rozpadne. Horsie ako Cina. Tie casy, kedy sa dalo spolahnut na Stihl su uz davno prec. Aj u motorovej pily som presiel na Husquarnu, krovinorez som mal Stihl, teraz mam dva, Husquarnu 2takt a Hondu 4-takt, a lutujem, ze som nekupil dva razy tu Hondu. Je to ina liga a pritom cena je rovnaka ako u tychto shitov. Ak mate niekto stary Stihl tak si ho drzte ako dlha sa len da, ale novy uz nekupujte.
misomiso, prečo shit? Ja som jej ponúkol kosačku strednej triedy ( farmárska). Mimo témy: S tým unikajúcim olejom to nepoznám, ani nemám ani nikto nemá takú skúsenosť o akej píšeš, skôr Husqarna má tento problém. O lište iba toľko, nízka cena robí nízke náklady. Pri kúpe píly, žiadaj za doplatok lištu kvality aká ti vyhovuje. Aj nekvalitné brúsenie reťaze si vyžiada daň za opotrebenie lišty, rez mimo roviny.

Ja som nepisal o kvalite listy, ale o kvalite jej uchytenia. Tam za priplatok nic neporiesis, je to cele zle konstrukcne riesene.

Co sa tyka uniku oleja mam s tym osobnu skusenost. Svagor kupil Stihl, na jedno doobedie som si ju pozical, aby som nemusle prevazat svoju staru cez celu republiku. Nakoniec som lutoval, ze som si svoju staru nedoniesol. Ale staci aj googlit. "Stihl MS 180, druhá najmenšia píla od nemeckého výrobcu, ktorá mala problém... Z píly unikal olej. Položená píla stratila za jeden deň aj pol nádržky oleja" http://mepila.blogspot.sk/2012/10/z-pily-tecie-olej-alebo-olejova-hadicka.html

https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=stihl%20oil%20leak
bodliak
03.06.16,06:33
Mám Stihl FS 130, má 5 rokov a zatiaľ bez problémov. Používam hlavu so strunou, trojzubec aj pilový kotúč na tenšie náletové dreviny.
misomiso
03.06.16,12:51
Na krovinoreze sa nema az zas tak vela co pokazit asi, mne na starom Stihl odislo po rokoch iba tesnenie hriadelky v karburatore. Ale aj tak som ho predal a teraz mam Husquarnu v rovnajek triede. Je to ale uplne jedno, medzi Stihlom a Husquarnou nevidim rozdiel.

Odledy som ale kupil ten druhy krovinorez Hondu, tak vidim ten rozdiel. Dvojtakt by som uz nechcel, dvojtakty patria do minuleho storocia.
buchač
03.06.16,13:17
Ale staci aj googlit. "Stihl MS 180, druhá najmenšia píla od nemeckého výrobcu, ktorá mala problém... Z píly unikal olej. Položená píla stratila za jeden deň aj pol nádržky oleja" http://mepila.blogspot.sk/2012/10/z-pily-tecie-olej-alebo-olejova-hadicka.html
Ani guglovať nemusím.
MS 180 mám pár rokov...ide jak šarkan. Dolievam len benzín a olej na mazanie. Občas prebehnem s pilníkom reťaz.. Každý má iné skúsenosti.

Ide o to, že jedna mašina môže byť dobrá a iná - vyrobená na inej smene je na trt.
Niečo na spôsob výroby áut podľa knihy "Kolesá Arthur Hailey" (ak si ju ovšem čítal)..kde najhoršie kusy boli vyrobené v piatok a pondelok.