martuli
07.06.16,17:31
Posledne dva dni sa mi v tomto limite restartuje pc, a neviem ci je to chyba hardvéru, alebo si mam poriesit novy monitor pri starte parkrat zapina a vypina.
misoft
07.06.16,19:46
Skúsiť v BIOSe nastavi, aby sa po chybe nereštarovalo, ale vypísalo chybu. Prípadne pozrieť do Zobrazovača udalostí (Event Viewer) http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/open-event-viewer#1TC=windows-7 čo to spôsobuje.
Skontrolovať teploty. Je možné, že i za tých pár minút niekde stúpne teplota buď na CPU, prípadne skontrolovať, či sa vôbec točia ventilátory na CPU - samotný HW (CPU) má nastavené v BIOSe, že pri určitej teplote sa pre ochranu všetko vypne.
jslancik
08.06.16,04:34
A suvis s tym, ze ide leto, si si nevsimol? Co tak skontrolovat teploty? Vacsinou to byva prehrievanim.
Martuk
08.06.16,08:04
ešte by som doplnil, že to môže byť prachom vo vnútri, ktorý zaizoloval črevá. Doporučil by som rozobrať PC a povysávať, prípadne prefúknuť stlačeným vzduchom vnútro, možno pomôže.
Kabaka123
08.06.16,08:45
ako všetci odporúčali vyčistiť pc - fyzicky - "hardwerovo", povysávať prach... a potom aj psychicky "softwarovo" - malwarbyte, ccleaner a možno aj niečo hardwerovo bude treba vymeniť.... nespustila to nejaká aktualizácia?
dana3
10.06.16,17:06
Ďakujem všetkým za rady, vyzerá to tak, že to spôsobil Avast.
misoft
10.06.16,17:53
dana3: a vari fakt? Ten totiž nemá vplyv na to, aby VYPÍNAL počítač! Je to antivírusový program - ochrana. Ten kontroluje prijímané dáta zvonku (z internetu) a prípadne ZABLOKUJE prístup do internetu, ale NEVYPNE počítač.
Mimochodom - skontrolovala si si, ako to v tej bedni vyzerá? Ako sú čisté/zanesené ventilátory, rebrá chladičov? A či je vôbec dobrá teplovodivá pasta medzi procesorom a chladičom? Pretože práve TOTO môže spôsobovať, že sa teplo účinne neodvádza a prehreje sa procesor a potom vypne. A pokiaľ máš nastavené, aby sa po chybe ihneď reštartoval - tak máš tie svoje príznaky.

A ešte niečo: ja mám AVAST už vyše 10 rokov! A ani RAZ mi počítač NEVYPOL!
Martuk
10.06.16,20:15
dana3 a ty si kto? pretože užívateľ, ktorý zadal otázku, má nick martuli a o tebe a tvojom probléme, ktorý vraj vyriešil avast tu nikto nič nevie a neposkytla si podrobnejšie info, aké máš problémy a prečo bol práve avast zdrojom problémov. Čiže tým pádom tvoj koment hodnotím ako totálne neužitočný!!!!!!
Kabaka123
11.06.16,05:14
schizofrénia?! tak avast určite nie! môže spôsobiť spomalenie pc, keď sa scanuje, ale určite nie vypínanie pc
misoft
11.06.16,17:00
Asi to vyzerá tak, že"niekto" tu vystupuje pod dvoma nickmi! A to môže byť dôvod, aby obe persóny dostali BAN!