Marta Kolštromová
09.06.16,08:25
Máme tri kríky,plodov mnoho,ale jesť sa to nedá. Čím to je? Kupované boli v baumaxe. Zem majú pre čučoriedky .
bodliak
09.06.16,07:32
Zemolez patrí k druhom málo náročných na živiny, hoci dobre reaguje na hnojenie. Na veľmi úrodných pôdach plody obsahujú dokonca viac horkých látok, ako na chudobnejších, čo nie je veľmi žiadúce.

To som vygooglil...
BXLmiami
09.06.16,10:14
Zemolez nemá mať kyslú zem.Skúste zamiešať s cukrom,nechať presladiť a tak dať do mrazáku alebo usušiť v zime do čaju.
buchač
09.06.16,10:24
Zemolez nemá mať kyslú zem.Skúste zamiešať s cukrom...
===========================
Bíííx...Ty si nie normál.
Na prvý pohľad som neveril vlastným očiam...až po poriadnom prečítaní som si uvedomil, že o čo vlastne ide.

Ale aby som pravdu povedal, tak v prvej chvíli aj mne napadlo, že by bolo vhodné pocukrovať zeminu...;) :D
BXLmiami
09.06.16,10:58
Zrejme som to zaujímavo a inšpiratívne spojila :-).
babka - ježibabka
09.06.16,10:59
A koľko metrákov by si dal cukru ma meter štvorcový zeme? :D:D:D Ako vtip dobré.Alebo žeby PAT a MAT ?
babka - ježibabka
09.06.16,11:00
Komentujem Juraja. Ja som to pochopila, čo si myslela
buchač
09.06.16,11:05
Dal by som umelé sladidlo...vyjde lacnejšie. ;)
Kvaka
09.06.16,11:18
Nie je dobre použiť na zemolez zem na čučoriedky, ale horkosť plodov môže byť spôsobená odrodou. Pozri tu http://www.pluska.sk/izahradkar/uzitkova-zahrada/ovocie-zelenina/dlhoveka-nenarocna-taka-je-cucoriedka-kamcatska.html

mimotemyMy keď sme ich kupovali, už sme mali v aute naloženú zeminu na čučoriedky, ale pán z firmy nám povedal, že na tieto rastliny treba skôr chudobnú zem, určite nie kyslú, dokonca keď zistil, že sme tú kúpenú zem na čučoriedly plánovali použiť na zemolez, zobral ju späť a vymenil za inú.
P.S. Mali sme 3 ks. Ostali mi dve, jednu muž vykosil a vytrhol, myslel, že burina. :) Vykosil síce aj druhú, ale tá nanovo narástla. Ešte sme plody nemali.
vicktor
09.06.16,11:51
Skoro mi oci vypadli. Zemolez mal sused na plote ako popinavku, rastlo to ako dive, stale sa to zamotavalo / uzlilo, ze by to bolo vhodne na jedenie, tak to pochybujem, jasne ze to musi byt nechutne ak nie jedovate. Myslim ze to rastie na protihlukovej stene v BA Einsteinova (a inde).

Potom som zaguglil a cuduj sa svete predavaju to aj ako ovocny krik??? :)
Žabinka
09.06.16,12:02
ale sú rôzne zimolezy.. a ich bobule (plody) sú vo väčšine jedovaté.. okrem zimolezu kamčatského, ktorého plody sú jedlé, a patria medzi drobné ovocie..;) to len na doplnenie informácií..
BXLmiami
09.06.16,12:24
Sú rôzne druhy zemolezu.Myslím,že aj na Porade je hodne o nom napísané,možno by to niekto mohol najsť-boli tam aj obrázky.