b95
09.06.16,18:23
dobry den, mohol by mi niekto poradit, ze co mam robit so zahradnym jazierkom. Hynu mi ryby a uz sme menili aj vodu (menili sme ju celu minuly tyzden) tyzdenne 2 krat polovicu vypustime a doplnime ale stale mi hynu ryby uz aj filtraciu sme kupili aj UV lampu aj nejake prisady a cistiace vodicky. Dali sme tam aj rastliny ale nepomaha to. Mohol by mi niekto poradit, ze co mam robit?? Dakujem
misomiso
09.06.16,18:48
A susedov mas akych?
sosak
09.06.16,19:25
Nie som odborník, ale ma napadá, či pri daždi aj s vodou nespláchne do jazierka aj prostriedky na ochranu rastlín, čo sa v minulosti v záhradke používali. Ryby sú náchylné na znečistenie a filtre neodfiltrujú chemikálie z vody. Chémia v pôde vydrží desaťročia.
-----------------------------------------------------
Obsah živín vo vode
Výborná rozpustnosť vody spôsobuje, že sú v nej rozpustené rôzne zlúčeniny a prímesi. Do vody sa splachujú jemné čiastočky pôdy (ktoré ju zakaľujú a vytvárajú koloidný roztok bohatý na živiny) a, okrem hnojív, aj rôzne postreky (herbicídy a pesticídy) a ďalšie chemické látky, ktoré sa používajú alebo sa môžu vyskytnúť v záhrade (saponáty). Nevhodné chemikálie nepoužívame ani v blízkosti jazierka, lebo môžu zničiť celý jeho ekosystém (počínajúc hmyzom).
http://urobsisam.zoznam.sk/zahrada/okrasna-zahrada/udrzba-zahradneho-jazierka