suz
12.06.16,18:16
Chcela by som sa opytat, ci je tyranie zvierata napr.ked ho vidim uviazaneho o strom v prudkom dazdi.Ďakujem
buchač
12.06.16,16:30
Keď pôjde o kanárika, uviazaného pevnou reťazou o strom v lejaku, tak aj hej...;)
Ak sa jedná o bernardína, tak ani veru nie... :rolleyes:

Nie každý pochopí moju iróniu ;) v nenapísanej otázke, takže špecifikácia :
O aké zviera sa jedná ?...pes, ovca, koza, hoviadko...
Ako dlho je priviazané ? Kde je priviazané ?
sito
13.06.16,21:55
Pes je vec. Kanárik je vták, či tiež vec? A čo ostatné živočíchy?
alaya1
14.06.16,05:13
v slovenskom pravnom systeme su vsetky zivocichy veci!!.
Terezia13
14.06.16,12:26
u nás je zatiaľ zviera iba vec. Bolo už veľa petícií na ustanovenie zákona na ochranu zvierat, zatiaľ je to len pri pokusoch. Možno nájdeš niečo tu
http://www.slobodazvierat.sk/Preco-zakon-na-ochranu-zvierat.236.0.html
Ale môžeš zavolať na Slobodu zvierat, ešte tam by bola nejaká nádej pre toho psíka. Ak je to napr. krava, oslík tie na daždi vydržia aj ovce
buchač
14.06.16,12:28
Zákon už stanovuje, čo je to týranie.
pepsikova
14.06.16,14:51
..porada ma nabáda, aby som bola priateľská..tak budem..
..meno..mesto..zviera..vec...pod každým pojmom z gramatiky sa skrývajú slová..zviera teda nemôže byť vecou..a ani nie je...akékoľvek zviera, či pes, alebo kanárik, či kravka,má vo svojom druhu miesto a aj cítenie,zmysly,intuície...
..otázka znie-"čo je týranie zvieraťa"..jednoduchá odpoveď "nerob iným to, čo nechceš, aby robili tebe"..ani zvieratám..lebo ak si predstavíš, že teba niekto silnejší priviaže o strom v daždi-čo ťa napadne?..robí ti zle..to isté aj u zvieraťa..a človek sa bráni svojim spôsobom a to isté aj zviera...
..kedysi v dávnoveku sme boli zo školy na výlete a šli sme okolo stáda kraviek, kludne sa pasúcich na lúke..dvaja nezbedníci začali do nich hádzať kamene..a kravky sa najedovali a o pár minút nás naháňalo celé stádo a boli to veru riadne fukoty pre pár kameňov z roztopaše..
Terezia13
14.06.16,19:47
nuž stanovuje, ale nikde sa ohľadom týrania zákona nedovoláš, oni s tým počítajú, že cez súd sa takéto "prehrešky" riešiť nebudú, takže máme zákon - nezákon
suz
24.07.16,07:45
Ja si myslim že ako sa hovorí že aj pes je len človek :) takže si zasluži aby sa s nim jednalo ako s clovekom.Bol to pes co bol uviazany o strom a nebol to bernardin a vobec ak by to aj bol tak skus sa vžit do jeho situacie alebo skus sa v dazdi priviazat o strom ty ci to bude prijemne...:) myslím si že ani nie..
suz
24.07.16,08:11
Najhorsie je ze boli doma neboli ani na dovolenke ani nikde boli doma...:( Ja neviem ako mam tym ludom povedat ze aby tomu psovi urobili budu aby sa mal kde schovat pred slnkom,pred dazdom..je to lahojstajnost tych ludi..oni maju 3 psov k 2 sa spravaju normalne a k tomu tretiemu no ako som písala zrat mu daju aj vodu ale ta voda noja by som kazdu chvilu pozrela ci nema vyliatu ale on ked si vyleje tak kaslu na to nemal si vyliat...:(No a ked uz som zacala hovorit o tych dvoch jeden je vnutorny a ten druhy toho oni nedaju na retaz to je ich milacik ale ten treti ten asi neni ich milacik.A ked sme jej to povedali tak povedala ze ten co beha stale co neni priviazany tak on je starsi a nechapem ako moze mali pes naucit behat po ceste starsieho to som este nevidela ale podla nich je to tak.Popri tom to bolo na opak.A preto je ten pes na retazi....samozrejme ze je dospely teraz ked je na retazy.Neviem ako mam pomoct tomu psovy.:(
kopretinka
24.07.16,09:37
:(