solide
14.06.16,13:33
ahoj, na chate sa pripajam na NET cez wi-fi router so sim kartou. Mam tam celkom slusne pokrytie 3G, od Telekomu. Mam ale problem, ze aj ked si chcem len precitat postu, naucil som sa to robit cez web rozhranie, pripadne nieco nutne pozriet na nete, zakratko sa mi vycerpa moj 5GB , mesacny limit a ,musim si vzdy za dalsich 5€ obnovit datovy kredit o 1GB az do zaciatku noveho, fakturacneho obdobia aj ked nepozeram ziadne videa,nestahujem ani muziku, ani hry. Neporadi niekto ako nastavit prehliadac /pouzivam IE 11/, aby sa mi netahali zbytocne data, nespustali nechcene uputavky, reklamy a pod? Ked som si pozrel statistiky, tak za 2 hodiny obycajneho surfovania som spotreboval 750MB. Ma zmysel vypinat na noc router, ked nie som v noci cez neho pripojeny na net ziadnym zariadenim? Spotrebuvava aj vtedy data? Dakujem za kazdu, dobru radu. J
misoft
14.06.16,15:37
Zakázať flash (prehrávanie videa, pohyblivé reklamy), do IE dať AdBlock Plus, zakázať cookies, zakázať - všetko sa dá nastaviť Ovládacie panely - Možnosti siete Internet - karty Zabezpečenie, Ochrana osobných údajov, Rozšírené (tam v podčasti Multimédia deaktivovať všetko - animácie, videá, zvuky, obrázky, vypnúť doplnky, ktoré používajú pripojenie).
Toto všetko totiž "ťahá dáta" i keď ich nepoužívaš.


Doplnenie: Ohľadom routeru. Máš WiFi konektivitu na mobilného operátora. V rámci toho - WiFi router je zároveň prijímač i vysielač. Preto musí kvôli pripojeniu neustále vysielať identifikačné údaje - je to kvôli tomu, aby sa mohli dáta ihneď prijímať a spracovávať napr. u teba v PC. Nie sú to nejaké enormne veľké dáta je to pár kb - ale sú to predsa len dáta. A - žiaľ - operátori i toto započítavajú do prenesených dát. Takže - nič sa nestane, ak v dobe nečinnosti bude i router OFF - pripájacie údaje i tak má u seba v pamäti CMOS.
buchač
14.06.16,17:05
Ja som na net pripojený cez tethering. Akonáhle zavriem NTB, tok dát sa zastaví.
Na mesiac mám paušál 6 G...surfujem po nete pár hodín denne, ale aj tak to nevyčerpám. Ak ale prešvihnem limit, tak sa nič mimoriadne nedeje. Žiadne doplatky, akurát sa zníži prenosová rýchlosť.
Ak chceš ušetriť, tak predsa deaktivuj pripojenie v mobile.
Tie nastavenia sú jasné...aj Adblock na obťažujúce reklamy.