samotárka
21.06.16,13:15
Nový riaditeľ mi oznámil, že má pre mňa iba 12 hodín, lebo chce, aby daný predmet učilo 5 ľudí. Hodín pre daný predmet je 30, takže by mi plný úväzok vyšiel.
ivka70
21.06.16,11:22
Ak sa nemylim, je to viac ako polovica hodin, na ktore mas asi kvalifikaciu. Tym padom budes kvalifikovana a uvazok ti doplni inym predmetom.
Mzdovy dekret ti menit bez zmeny uvazku v pracovnej zmluve (s ktorou musis suhlasit) nemoze.
tRO
21.06.16,11:33
Zmeniť počet hodín, t.j. zvýšiť či znížiť výšku úvazku je v prvom rade vecou dvojstrannej dohody. Ak nesúhlasíš so znížením úvazku, nemôže ti znížiť uvazok, výšku ktorého ti potvrdzuje aj pracovná zmluva. Ale viem, že v učiteľskej praxi je to vždy o dohode, že sa každý školský rok menia učiteľom uvazky podľa počtu detí, tak je bežné, že keď sa stanovujú uvazky, býva rozhovor s učiteľmi o týchto zmenách a ony zvyčajne súhlasia, a tak sa vlastne "ujde" každému primeraný počet hodín. A následne sa vyhotovuje dodatok k PZ o zmene uvazku a vyhotovuje sa aj nový platový dekrét. Jedno bez druhého nemôže byt.
samotárka
21.06.16,11:53
vdaka za odpoved, problém je, že mi úväzok nechce doplniť predmetmi na ktoré nemám kvalifikáciu. Môžem sa s týmto problémom na niekoho obrátiť? Počet žiakov na škole sa nezmenšil, práve naopak, ešte nejakí žiaci pribudli.
ivka70
21.06.16,11:55
Pytat sa riaditela, ako to mieni riesit, lebo tvboja pracovna zmluva je stale platna a je naplny uvazok. Musel by ti platit aj hodiny, ktore neoducis, keby ste sa nedohodli na znizeni uvazku.
terezamaria
21.06.16,12:58
Najprv musí zmeniť pracovný úväzok v pracovnej zmluve, až keď ho podpíšeš Ty, potom môže meniť aj dekrét.
promont maja
22.06.16,04:25
... myslím, že je k tomu aj rozsudok ESD a smernica EÚ ...pracovná zmluva nemôže byť menená jednostranným úkonom, musí ísť o dohodu oboch strán .. jednoznačne tak, ako hovorí ivka70 ...

.. prvý link dávam do pozornosti .. pracovný poriadok v školstve ... https://www.google.sk/#q=pracovn%C3%A1+zmluva+zmena+v%C3%BD%C5%A1ky+plat u+smernica+e%C3%BA