tinitu
27.06.16,21:18
Dobrý deň, chcem sa opýtať, partner nastupuje na RD - bude poberať materské, ja nastupujem do zamestnania, z ktoreho som predtým poberala materské..a v SP odo mňa žiadajú predložiť PZ, aby som preukázala, že skutočne idem do práce a ž nechcem zneužívať socialny system...stretli ste sa už s takymto postojom?
misoft
27.06.16,19:20
Sa divíš? Veď uvažujú logicky. Jeden nebude na RD, bude druhý. Istia sa, aby ste "náhodou" obaja neboli na RD a brali od štátu zákonné dávky obaja.
Mila123
27.06.16,19:23
ja nie, a to som už viacerých otcov poslala i opakovane na MD.... neviem či pobočka (ktorá?) má na takéto postupy oprávnenie, ale nech, veď nastupuješ do práce (túto skutočnosť si môže overiť u nich v systéme)....
Mila123
27.06.16,19:23
Dušky to sa nedá.......obaja súčasne o štátu, na jedno dieťa.....
bodliak
27.06.16,19:25
Partner musí so žiadosťou o materské predložiť doklad, že si ukončila poberanie rodičovského príspevku.
Zároveň predkladá písomnú dohodú vás dvoch o tom, že preberá dieťa do starostlivosti.
Ty nemusíš ani nikam nastupovať do práce. On, ak má odvody zaplatené a splnené podmienky, má na materské nárok a hotovo.
misoft
27.06.16,19:26
Podľa toho, aký úrad, kde úrad, ako sa úradná tetuška vyspala, s kým sa vyspala......:D:D:D
tinitu
28.06.16,05:12
No veď toto, podla pokynov som doručila žiadosť od ukončenie poberania materskeho, žiadosť o materské partnera, za oboch potvrdenie z UPSVaR, že nepoberame RP a že sme ani nežiadali a tiež dohodu o prevzatí dieťaťa do starostlivosti, a zrazu ešte pýta moju PZ, či nechceme len zneužívať sociálny system, až ma dvihlo z toho....
bodliak
28.06.16,08:39
Podaj žiadosť v podatelni, nech Ti potvrdia prevzatie na kópiu, a nech ti dajú písomne, že požadujú PZ alebo zamietnu z dôvodu, že si PZ nepredložila.
A potom môžeš konať proti pracovníčke, ktorá svojvoľne vyžaduje to, na čo nemá právo.

Žiadnu pracovnú zmluvu predkladať nemusíš,
lebo kľudne môžeš ostať aj dobrovolne nezamestnaná a otec bude na materskej.