verads
29.06.16,10:10
Dobrý den , ahojte !
Chcela by som sa opýtat , že ako si viem nastavit tlačiaren bezdrôtovo a napriklad aj z troch počitčov tlačit ? tlačiaren canon 5250 s wi-fi na tlačiarni je display tam som v nastaveniach vyhladala wi-fi potom seba , teda môj wifi kod , zadala som ako treba a pekne svieti modre wi-fi prišla som k notebooku a chcem tlačit a tlačiaren vôbec nič....
misoft
29.06.16,11:33
Pokiaľ by sa mala tlačiareň používať pre viacej PC, musí byť v sieti - ako samostatný počítač sa bude hlásiť. Zároveň (nepoznám túto tlačiareň) sa musí na nej v sieti nastaviť i zdieľanie - t.z. že musí komunikovať obojsmerne s každým PC v sieti. PC tiež v sieti musia mať povolené zdieľanie.
Bolo by vhodné, aby tlačiareň mala v sieti pevnú IP (aby ostatné PC boli presmerované na ňu a jej IP)
verads
29.06.16,11:53
práveže také nikde nevidím , že zdielat, pc rozozna tlačiaren a mám teraz nainštalovanu len túto tlačiaren ako jedinu, su tam aj take možnosti , že WPA2-PSK tak som nastavila . ale nič
misoft
29.06.16,12:01
A nainštalovala si ovládač tlačiarne na svojom PC? Pri inštalácii by sa malo nastaviť i pripojenie cez router nastavením IP adresy.
Potom Pridať tlačiareň - Miestna tlačiareň - Pripojenie: Local Port TCP/IP - IP tlačiarne (zistíš v routeri, akú jej pridelil).
A toto urobiť u každého PC.
verads
01.07.16,16:26
PFUU, nerozumiem presne , ale na PC mám nainštalovanu tlačiaren a v tlačiarni je aj IP všetko , škoda , že neviem ako sem vkladat obrazky vyfotila by som to , no ten Locall port by som asi nezvládla . Ked nezasuniem kabel k PC stale mi vypisuje , že nech zapojim kabel usb lebo je off
misoft
01.07.16,18:56