zorran
29.06.16,12:18
Zdravim vsetkych poradakov. Byvame v RD a z jednej strany mame hlavnu cestu. Medzi cestou a nasim plotom je ale dostatocne siroky zeleny pas, tak uvazujeme nad tym, ze by sme tam nieco vysadili, co nam spravi nejaku vhodnu protihlukovu barieru. Mate nejaky typ? Teda okrem tuje. Tie sme sadili pri plot z nasej strany zahrady ale rastu pomaly. Chceli by sme podla moznosti nieco rychlorastuce a samozrejme ucinne proti hluku.
Dik za rady
Ten vtaci zob, co poadila arizona, sa mi celkom pozdava. Vie niekto ako rychlo priemerne za rok rastie?
arizona
29.06.16,10:36
Tuje rastu pomalsie,ale zas su huste aj v zime, co sa o listnacoch neda povedat. Ale napr.Cyprusovec Leylandsky,rastie pomerne rychlo http://www.dreviny.sk/175-cyprusovec-leylandsky-blue-jeans-najrychlejsie-rastuci-krasny-zivy-plot-cupressocyparis-leylandii-blue-jeans/
Oplati sa kupit vyssie rastliny,aby si nemusel cakat xx rokov.

Ak mas dostatok miesta,idealne by bolo nasadit 2-3 rady krikov,mozes jeden rad z cyprusu a 1-2 z listnacov,napr.vtaci zob.ten je nenarocny a rastie dost rychlo.
Ak nepomoze,mozno budes musiet dostavat aj betonovy mur. byvala som pri hlucnej hlavnej ceste,viem, ze 1-2 rady stromkov hluk stisi iba minimalne.Lepsie je to skombinovat s murom...
zorran
29.06.16,10:49
Diki pozrem to. Betonovy plot mame 2m vysoky... Chcem to proste co najkvalitnejsie odizovovat, lebo hlavne teraz v lete, ked prekvita stavebna cinnost, tu behaju nakladaky z materialom atd. Linky si pozriem, dik za typ
arizona
29.06.16,11:01
Este ma napadol Turkmensky brest, je to listnac a rastie velmi rychlo.Ale ten je tiez lepsie sadit "na siroko"
zorran
29.06.16,11:20
Ako siroko? Chcem z toho totiz zivy plot