marcel3
03.07.16,11:35
Ahojte, chcel by som vytvorit na jednom mieste plateny wifi hotspot. Chcem aby sa dalo platit kartou a paypal.
Co vsetko na to budem potrebovat?

Dakujem
bodliak
03.07.16,10:22
Internetovú konektivitu, ktorú MÔŽEŠ ďalej predávať. Máš takú ?
misoft
03.07.16,10:35
@marcel3: Toto, čo by si vykonal, bolo by protiprávne.
A) Musel by si mať súhlas TVOJHO poskytovateľa pripojenia k ďalšiemu šíreniu dátového pripojenia.
B) Poskytovateľ je platcom DPH, ty asi nie, teda by si neodvádzal štátu DPH = daňový únik.
C) Za pripojenie by si inkasoval platby na PayPal - a čo takto zákonné odvody? Ani tie by si neplatil. Opäť vyhýbanie sa platbe zákonných odvodov.
D) Na to aby si mohol (a to so SÚHLASOM pôvodného poskytovateľa) šíriť ďalej pripojenie, musíš spĺňať isté zákonné podmienky a to mať ešte licenciu od http://www.teleoff.gov.sk/, musel by si byť aspoň registrovaný na DÚ, mať IČO....

Ak toto nespĺňaš - stáva sa s teba "čierny podnikateľ" mimo zákon (po slovensky zlodej).
bodliak
03.07.16,10:50
B a C trochu mimo. Ak nie je DPHckar, nic si na vstupe neuplatni. Alebo chces povedat, ze kazdy neplatca, ktory odoberie tovar/sluzbu od platcu, je zlodej ?
Pouzitie PayPalu suvisi s odvodmi ? Ako ? Je pouzitie PayPalu nelegalne ? Nie je.
marcel3
03.07.16,10:54
Peco ste tak strasne slovensky, a oznacujete ma hned za zlodeja? :)

Kazdopadne vam velmi pekne dakujem za informacie, lebo ja to totizto chcem robit oficialne na jednom letisku.

A co sa tyka software a hardware, co to obnasa?
misoft
03.07.16,11:05
B a C trochu mimo. Ak nie je DPHckar, nic si na vstupe neuplatni. Alebo chces povedat, ze kazdy neplatca, ktory odoberie tovar/sluzbu od platcu, je zlodej ?
Pouzitie PayPalu suvisi s odvodmi ? Ako ? Je pouzitie PayPalu nelegalne ? Nie je.
OK. Možno som to nafúkol. Ale v B) daň z príjmu.... bude odvedená?
K C) - pokiaľ bude mať na PayPal účte peniaze, nebude z nich tiež odvedená banková daň.
A prečo? Pretože PayPal je platobná brána, patrí spoločnosti eBay. Má dokonca i medziúčet (tam sa ukladajú peniaze na odoslanie, ale i prijaté) a na to NBS nemá dosah, nik nebude vedieť (ak ich neprevedie na svoj účet v SK banke), že tam má prachy.
bodliak
03.07.16,13:00
Strieľaš slepými... ?
misoft
03.07.16,15:51
Radšej slepými, ako sedieť na ostro....
Ale i tak.... ak by splnil A), B), C) .... D) ťažko splní.....
marcel3
03.07.16,16:29
Ked je take tazde splnit D, to vsetci poskytovatelia hotspotov a hotely atd idu na cierno? Resp su to ti spominany zly zlodeji?
Consultix
03.07.16,17:15
Radšej slepými, ako sedieť na ostro....
Ale i tak.... ak by splnil A), B), C) .... D) ťažko splní.....
Misoft, a Ty si aj v obraze vo veciach, v ktorych "radis" alebo Ta proste len naplna dobrym pocitom, ako sa zvysuje pocet Tvojich prispevkov v profile? Nic v zlom a nic osobne, ale niekedy je lepsie neradit, ako "poradit"....
K tomu bodu D: Licencia bola potrebna tak cca 20rokov dozadu. Poskytovanie elektronickych komunikacnych sluzieb a sieti je sluzba, ktoru je mozne poskytovat na zaklade vseobecneho povolenia. Riadia sa tymto povolenim vsetci poskytovatelia internetu. Od najmensieho az po najvacsi. Aktualne platne povolenie najdes tu: http://www.teleoff.gov.sk/data/files/41722.pdf
K bodu B a bodu C sa uz vyjadrili, ale ak nemas predstavu o rezimoch DPH, tak skor nez zacnes obvinovat ludi z nedovedenia dane skus si precitat nejake prislusne prispevky na porade :)
Misoft, nic v zlom, ale ak raz pochopim Tvoju permanentu nastvanost a chut za vsetko sa sudit a vzdy sa ohanat nejakym (hoci aj nerelevantnym parafgrafom), tak bude moj den krajsi :)
buchač
03.07.16,17:27
Ked je take tazde splnit D, to vsetci poskytovatelia hotspotov a hotely atd idu na cierno? Resp su to ti spominany zly zlodeji?
No ja teda neviem, ALE ako tak čítam...?
Myslím si, že v dnešnej dobe by bolo lepšie uvažovať o iných aktivitách v súvislosti s pripojením.
Ten hotspot zadarmiko by bol ako taký bónus k tým ostatným službám.
-----------------------

Všeobecne o Wi-Fi

Slovenská a Česká republika patria, čo sa týka rozšírenia Wi-Fi siete ku svetovým veľmociam v tejto oblasti. Nielen, že máme možnosť pripojiť sa k Wi-Fi takmer na každom rohu, zároveň je veľmi rozšírený trend „Free Wi-Fi“ teda siete s voľným prístupom k internetu. Zatiaľ čo vo svete sú tieto služby bežne spoplatnené alebo obmedzené, v SR je štandard ponúkať voľnú Wi-Fi ako bonus, s ktorým zákazníci počítajú už automaticky. A netýka sa to iba kaviarní, reštaurácií, hotelov a podobných zariadení. V poslednej dobe rastie trend poskytovať Free Wi-Fi aj cestujúcim v linkovej autobusovej doprave a iných dopravných prostriedkov.
http://www.wifivmhd.sk/vseobecne-o-wi-fi/
misoft
03.07.16,18:15
Radšej slepými, ako sedieť na ostro....
Ale i tak.... ak by splnil A), B), C) .... D) ťažko splní.....
Misoft, a Ty si aj v obraze vo veciach, v ktorych "radis" alebo Ta proste len naplna dobrym pocitom, ako sa zvysuje pocet Tvojich prispevkov v profile? Toto si prestrelil. Nerátam počet príspevkov - je mi to ukradnuté. Nic v zlom a nic osobne, ale niekedy je lepsie neradit, ako "poradit"....
K tomu bodu D: Licencia bola potrebna tak cca 20rokov dozadu. Poskytovanie elektronickych komunikacnych sluzieb a sieti je sluzba, ktoru je mozne poskytovat na zaklade vseobecneho povolenia. Riadia sa tymto povolenim vsetci poskytovatelia internetu. Od najmensieho az po najvacsi. Aktualne platne povolenie najdes tu: http://www.teleoff.gov.sk/data/files/41722.pdf (http://www.teleoff.gov.sk/data/files/41722.pdf)Je platné, je to zrozimiteľne napísané, otázka však je, či to žiadateľ hore splní. Pretože nielen slovenské nromy, ale i medzinárodné hormy sa tam spomínajú. Spomínajú sa i iné povinnosti. Nesplní jednu z nich - nebude povolenie. K bodu B a bodu C sa uz vyjadrili, ale ak nemas predstavu o rezimoch DPH, tak skor nez zacnes obvinovat ludi z nedovedenia dane skus si precitat nejake prislusne prispevky na porade :) V linku tebou uvedenom v dokumente sa spomínajú i finančné povinnosti.
Misoft, nic v zlom, ale ak raz pochopim Tvoju permanentu nastvanost a chut za vsetko sa sudit a vzdy sa ohanat nejakym (hoci aj nerelevantnym parafgrafom) Consultix - nič v zlom, tvoje právne rady sú na úrovni, ale niekedy si vytrhnutý z reality a v tomto prípade v bodoch B,C taktiež - alebo si hádam myslíš, že on to nemusí robiť?, tak bude moj den krajsi :)

Ak si ty toto rozoberieš, tak aj môj deň sa krásne skončí.....
Consultix
03.07.16,18:35
Radšej slepými, ako sedieť na ostro....
Ale i tak.... ak by splnil A), B), C) .... D) ťažko splní.....
Misoft, a Ty si aj v obraze vo veciach, v ktorych "radis" alebo Ta proste len naplna dobrym pocitom, ako sa zvysuje pocet Tvojich prispevkov v profile? Toto si prestrelil. Nerátam počet príspevkov - je mi to ukradnuté. Otazkou sa neda prestrelit, len som hladal vysvetlenie... Ale ono to plati aj vseobecne, kolkokrat vidim, ze niekto zopakuje to iste, co niekto uz napisal, a nic k otmu neprida. Alebo ludia, co odpovedaju jendnym slovom, jednou vetou. Podla mna nie je podstatne davat len odpoved, ale aj vysvetlenie, odovodnenie, aby dotycny pochopil preco tak a nie onak - ale to je skor na margo niekoho ineho :) Nic v zlom a nic osobne, ale niekedy je lepsie neradit, ako "poradit"....
K tomu bodu D: Licencia bola potrebna tak cca 20rokov dozadu. Poskytovanie elektronickych komunikacnych sluzieb a sieti je sluzba, ktoru je mozne poskytovat na zaklade vseobecneho povolenia. Riadia sa tymto povolenim vsetci poskytovatelia internetu. Od najmensieho az po najvacsi. Aktualne platne povolenie najdes tu: http://www.teleoff.gov.sk/data/files/41722.pdf (http://www.teleoff.gov.sk/data/files/41722.pdf)Je platné, je to zrozimiteľne napísané, otázka však je, či to žiadateľ hore splní. Pretože nielen slovenské nromy, ale i medzinárodné hormy sa tam spomínajú. Spomínajú sa i iné povinnosti. Nesplní jednu z nich - nebude povolenie. Nie, nie je to tak. Na poskytovanie tychto sluzieb sa povolenie, ale ine opravnenie nevydava. To je povolene uz samotnym vseobecnym povolenim. Jedine, co takyto prevadzkovatel musi splnit, je oznamovacia povinnost na tlacive, ktora je prilohou c. 1 prelinkovaneho dokumentu. K bodu B a bodu C sa uz vyjadrili, ale ak nemas predstavu o rezimoch DPH, tak skor nez zacnes obvinovat ludi z nedovedenia dane skus si precitat nejake prislusne prispevky na porade :) V linku tebou uvedenom v dokumente sa spomínajú i finančné povinnosti. Ano, plati sa uhrada regulatorovi. Ale preco vychadzas z toho, ze zadavatel bude kratit DPH (kedze nie je platcom ani nema ako), ze bude kratit dane (lebo pouziva PP?), ze nebude plnit povinnosti zo vseobecneho povolenia?
Misoft, nic v zlom, ale ak raz pochopim Tvoju permanentu nastvanost a chut za vsetko sa sudit a vzdy sa ohanat nejakym (hoci aj nerelevantnym parafgrafom) Consultix - nič v zlom, tvoje právne rady sú na úrovni, ale niekedy si vytrhnutý z reality a v tomto prípade v bodoch B,C taktiež - alebo si hádam myslíš, že on to nemusí robiť? Dakujem :) Ale kde som uviedol ze si nemyslim, ze by mal plnit svoje povinnosti podla B a C? Nadvazoval som na bodliaka 13:50. Zadavatel sa nas spytal, co k tomu ma zabezpecit, ako to ma zariadit. Skusme mu najprv pomoct a ked bude hladat za kazdu cenu vychodisko ako obist zakon, potom ho budem aj ja s kludnym svedomim kriminalizovat :), tak bude moj den krajsi :)

Ak si ty toto rozoberieš, tak aj môj deň sa krásne skončí.....


Pokusil som sa :)
TimeaB
05.11.16,21:24
Ahojte chlapi,

dovolim si otvorit znova tuto temu, mam totiz zaujem spravit nieco podobne...
Isla by som oficialnou cestou, otvorim si kvoli tomu zivnost samozrejme.

Moja otazka, respektive predstava:

Kupim si 3G/4G modem na simkartu napr TP-LINK M7350
neviem ale ci sa tam bude moct dat nadstavit uvodna stranka, kde sa bude dat spravit platba za pouzivanie internetu

Dostala som doporucenie ASUS 4G-N12 , nieje to ale prenosne, co by som ja potrebovala, ale ze tam mi to vie niekto idealne nadstavit, ale nieje to prenosne, cize napajanie nejakym powerbankom?


Dakujem vam vsetkym za kazdy poznatok. Viem ze sa pustam do toho aj ked som len neznala zena :) ale snad mi niekto poradi

DAKUJEM