MTV75
06.07.16,13:43
Prosím, je možné nejako vložiť pdf súbor do excel-u, tak aby keď v excel kliknem na bunku s kódom produktu, otvorilo by mi pdf katalóg na strane, kde tento produkt je popísaný. Ten pdf aby bol súčasťou excelu, nie odkaz na miesto v PC, alebo na www. Je vôbec niečo také možné? Prípadne je možné naexportovať obrázky do excelu tak, aby keď kliknem na kód, aby sa v prehliadači otvril obrázok, ale opäť nie z miesta na PC. Potrebujem to do cenníka a ak dám odkaz v cenníku na súbor v mojom PC, tak sa samozrejme nikomu mimo moje PC neotvorí. Ďakujem.
mepex
07.07.16,18:13
To Excel má robiť prácu obsahu(alebo registra), pre PDF katalóg? To radšej do PDF vytvoriť obsah (ak ste jeho autor).
Dalo by sa cez schránku preniesť obsah PDF do Wordu alebo Excelu, za predpokladu, že autor nepoužíva v dokumente tabuľky, alebo tlačové [novinárske] stĺpce. Ak používa nepoznám prevodník do rozumnej spracovateľnej podoby. Vo Worde je možná automatická tvorba obsahu, za predpokladu odstupňvaných štýlov nadpisov a v Exceli sa dá ľahšie spracovávať rozloženie a obsah buniek.
ako sa snažiť "naexportovať" obrázky do Excelu.
K tým linkom; asi by bolo dobré dať katalóg na server do adresára, a tento adresár si pripojiť (u všetkých užívateľov pod rovnakým písmenom), ako zdielaný disk a potom u všetkých to bude dostupné z tej istej (obsahovej) aplikácie.
rybka1978
07.07.16,22:26
Excel je nepoužiteľný na tekéto prekliky na webstránke.
Urob čisto podstránky na webe ideálne urob eshop.