LukasMSI
16.07.16,21:09
Dobry den mám novy notebook MSI gl62 skrátka herní notebook. No a mam taky problem z ničoho nič sa mi vypína. neviete mi poradiť čím by to mohlo byt?
zatiaľ sami to stalo 2x odkedy som ho zapal .. mam ho max 3 dni no a neviem si dať s tym rady. čítal som niekde že by to mohlo byt aj prehriatie cpu ... no aj tak mi to moc nedalo :(
ivka70
16.07.16,19:12
A co na nom robis vtedy, ked sa vypne?
misoft
16.07.16,20:10
Pochybujem, že po troch dňoch by sa už začal prehrievať.
Jediná rada - reklamovať. Už sa tu v Porade písalo, čo a ako.
Keďže sa vyskytujú chyby už tri dni po kúpe = MSI môžeme považovať za chybný od výroby. Ty sa v ňom nevŕtaj.
sosak
17.07.16,03:25
A kde máš položený zapnutý notebook? Nemáš zakryté - zapchaté vetracie otvory? Časť vetracích otvorov je od spodu notebooku a keď ho položíš zapnutý na deku, perinu, alebo ho máš na kolenách a odev prekrýva otvory, tak sa obmedzuje prietok vzduchu potrebného na chladenie a môže sa prehrievať. Na videu je vidieť vetracie otvory zo spodnej časti notebooku:https://www.youtube.com/watch?v=64Tv4_uxQhk
arizona
17.07.16,10:10
Kedze je NB novy,je mozne ze stahuje este stale aktualizacie a pod. To trva dlho, nemala by si prerusovat a vypinat.
Takze nechaj ho vsetko "spracovat",potom si ho nastav,ako ti vyhovuje,pouzivaj ho a sleduj.
Ak by sa chyba opakovala, urcite reklamuj.
LukasMSI
17.07.16,13:24
ďakujem všetkým za radi a pomoc , no vec sa má takto notebook mam na chladiacej podložke značky hama a nikdy som nemal a ani neplánujem ho davat na deku a podobne veci viem že by sa zablokoval prísun čerstvého vzduhu a ti by sa aj prehrieval. zatiaľ som na notebooku nehral žiadne náročne hry kedže som ho ledva rozbalil a nainštaloval tam nejaké tie veci ako antivírak atd... takže sami to tiež nezdá že by to bolo prehrievaním . ďalšia vec mam v ňom od novoty nainštalovaní program alebo čotoje : MSI DRAGON GAMING CENTER ked nan kliknem je tam system monitor,utility,instant play a device setings. no a v tom system monitor jeaj teplota cpu ktorá je okolo 51 aš 54°c no neviem či je to optimálna či normálna teplota ale da sa znížiť rapidne ak zapnem cooler boost ,čoje nejakí rýchli chladič... no a ďalej to mam nastavene na najšetrnejšie na green mod .tak ozaj neviem čim to môže bit. no každopádne budem sledovať či mi to bude ešte robiť.
LukasMSI
17.07.16,13:34
ďakujem za reakciu na moju otázku.Jak som uš písal nižšie ledva som ho stihol rozbaliť a nainštalovať tam nejaké programy ako antivirák a nainštalovať tam respektívne aktualizovať alebo stiahnuť nove ovládače do grafickej , a podobne prkotiny max. som bol na nete. raz sa mi vipol práve ked som bol na nete a aktualizovala sa mi grafická karta nividia .... a druhí krát keď som dohral jednu hru ktorá ma totálne žebrácke požiadavky proste nič z čoho by mohol byt prehriaty ...
LukasMSI
17.07.16,14:54
diky za radu uvidím či mi to bude robiť aj naďalej a podla toho budem postupovať.
misoft
17.07.16,16:09
Teplota CPU 51-54°C je v norme. CPU sa sám chráni pred poškodením tým, že sa "zablokuje" a vyšle chybové hlásenie OS, ktorý sa vypne. Mnohé CPU sú schopné makať aj pri 70°C - vtedy max. znížia frekvenciu jadier, aby sa znížila spotreba a takto sa ochladil. Preto píšem - po troch dňoch prevádzky veľmi pochybujem o kolapse následkom teploty.
Dalo by sa pozrieť ešte do BIOSu - pozrieť, ako je nastavené sledovanie teploty, aký režim je nastavený (vypnutie, reštart) a pri akej teplote. Je možné, že BIOS je od výroby (defaultne) nastavený na vypnutie pri teplote CPU 50°C...
Príklad:
http://i286.photobucket.com/albums/ll107/MrPierc/20131117_090836_zpsf1702d71.jpg
misoft
17.07.16,16:10
Písal - nečakane sa vypne - on ho nevypína. Aktualizáciami (sťahovaním) to nebude.
LukasMSI
18.07.16,07:33
misoft ďakujem za rady ak sa to bude opakovat pozriem to v biose a ak by to nepomohlo budem kontaktovať predajcu ktorím je alza. dalšia vec včera mi notebook pracoval 100% môžem ho pochválit) včera mi nevypol ani 1x. takže uvidíme dufam že sato už nebude opakovat a bude pracovat jak ma.
LukasMSI
18.07.16,17:36
:( zase 1 den to vydržalo a dneska mi to spravil zase no teraz som si všimol že sa rozhučal ventilátor alebo chladenie... a v pravom hornom rohu čo je to tlačítko na vypínanie notebooku tak to sa z normálne svietiaceho namodro rozsvietilo na červeno a v tom hasol celi notas. Kedže si s tím už ozaj neviem dat rady budem kontaktovať alzu či mi oni niečo neporadia čim by to mohol byt a ak nie tak im to pošlem ...
misoft
18.07.16,20:32
Keď prešlo z modrej do červenej - značí problémy s chladením, alebo (ako som spomínal) so zle nastaveným BIOSom. Takže - je nový - reklamuj.