daja
23.06.06,13:24
Poraďte baby nejaký dobrý nápad na chutnú večeru - moja fantázia je dnes nulová.
willma
23.06.06,11:33
A čo tak varené nové zemiačky poliate na masle jemne prehriatou petržlenovou vňaťou a k tomu kyslé mlieko? Prípadne karfiolové placky s vyššie spomenutými zemiakmi ale tentokrát bez toho mlieka.
Karfiolové placky:
1 stredne veľký karfiól uvaríme, po čiastočnom vychladnutí (nebudeme predsa prsty páliť) rozoberieme a ružičky popučíme vidličkou. Podľa chuti pridáme soľ, mleté korenie, vegetu. Ďalej 2 - 3 žĺtka, polohrubú múku, a tuhý sneh z bielok. Cesto má byť také ani riedke ani husté., Keď je príliš husté riedim trocha pivom-svetlým (ale viac mi musí zostať v pohári ako v ceste) Placky potom pečieme na rozpálenom tuku do zlatista z oboch strán.
Ivana Š
23.06.06,15:12
Upečiem zemiaky v šupke (pred pečením ich dobre poumývam)
po upečení rozkrojím zemiaky na polovice, lyžičkou ich vydlabem
vydlabance v miske zmiešam s maslom, žĺtkom, kyslou smotanou, soľou a vegetou - neviem uviesť presné pomery, ja to robím od oka a koštujem, zmesou naplním tie vydlabané zemiaky a dám ešte zapiecť do rúry do zlatista.
Vhodný je k tomu šalát - podľa chuti a sezóny, napr uhorkový, paradajkovo - cibuľový ...
bv_alexandra
24.06.06,05:50
Moje cestoviny /doba pripravy cca 30min /
bravčové mäso /najlepšie pliecko/
paprika cca 6ks
paradajka cca 6ks
cibula
olej, sol, korenie, korenie na špagety, rasca, mleta paprika

Do tlakového hrnca dáme cibulu na olej osmažíme a pridame mäso, ktoré necháme dusiť kým nepustí šťavu. Osolime, okoreníme,rasca,posypeme mletou paprikou a trošičkku podlejeme vodou . Hned na to zasypeme mäso paprikou a paradajkou nakrajonými na male kúsky. POZOR. Nezamiešavať.
V hrnci musí ostať na spodku mäso a natom zelenina. Zakryjeme a necháme dusít cca 15-20 min. Otvorime ak už je mäso mäkké dochutíme, podľa chuti môžme pridať parad. štavu ale nemusíme a ak je masa príliš riedka pridáme solamyl. Podávame s akoukoľvek cestovinou.
/jedlo môžme pripravovať aj v obyčajnom hrnci len doba prípravy sa predlžuje.:)/
Dobrú chuť
daja
26.06.06,06:40
Mňam, dakujem za inšpiráciu. Až teraz som sa dostala k počítaču, a už si tlačím Vaše recepty.
Marína
26.06.06,13:13
Zapečený karfiol so zemiakmi a penovou čiapkou
Karfiól rozoberieme na ružičky a uvaríme v slanej vode. Zemiaky pokrájané na kocky dtto. Z masla a hladkej múky urobíme zápražku jemne svetlo ružovej farby. Zalejeme sladkou smotanou(12%) alebo mliekom. Osolíme a okoreníme. Po vychladnutí pridáme cca 3 žĺtka a sneh z bielkov. Do vymasteného a múkou vysypaného pekáča dáme karfiol, zemiaky, posypeme petržlenovou vňaťou a nalejeme smotanovú hmotu. Tá má hustotu cca ako piškótové cesto, tak že ostane na povrchu karfiólu a zemiakov. Dáme do rúry zapiecť do ružova.
ajacik
26.06.06,14:14
Upečiem zemiaky v šupke (pred pečením ich dobre poumývam)
po upečení rozkrojím zemiaky na polovice, lyžičkou ich vydlabem
vydlabance v miske zmiešam s maslom, žĺtkom, kyslou smotanou, soľou a vegetou - neviem uviesť presné pomery, ja to robím od oka a koštujem, zmesou naplním tie vydlabané zemiaky a dám ešte zapiecť do rúry do zlatista.
Vhodný je k tomu šalát - podľa chuti a sezóny, napr uhorkový, paradajkovo - cibuľový ...

ja som ich robila v nedeľu na obed a k tomu grilovane mäsko.

Priznám sa, narobila som sa s nimi uff, a chutili ako obyčajné pečené zemiaky. Ešte boli aj horké :mee::mee:.

robím niečo zle??
Ivana Š
26.06.06,14:37
Ja keď ich robím, tak sa po nich zapráši, tak teraz neviem...
a robieva ich aj švagriná, vlastne od nej mám recept...
aké zemiaky si použila? myslím staré či nové? Lebo ak boli staré, tak to mohlo spôsobiť tú horkú chuť.
Vydlabané to má byť tak, aby na šupke zostalo asi 0,6 -1 cm a tej kyslej smotany tam má byť asi na 12 stredných zemiakov 1 kelímok, ale kto má rád, môže dať aj viac.
ajacik
26.06.06,16:44
Robila som to samozrejme z nových. Ja som ich ale vydlabala skoro celé. Mysliš, že by to mohlo byť v tom??
Ivana Š
26.06.06,17:07
môže to byť v tom, moja chyba,:mee::mee::mee: mala som uviesť koľko sa to má vydlabať, lebo tá tenká vrstva mohla v rúre prihorieť :mad: preto tá horká chuť.
A skutočne odporúčam radšej viac tej smotany ako menej, lebo tá tam robi tú inú chuť ako majú pečené zemiaky.:) Snáď sa nabudúce podarí.:):):):):)

Jaj keby si videla môj prvý koláč z kysnutého cesta!!!:(:mad::(:mad::(:mad::mee::mee::mee:
ajacik
26.06.06,17:21
Tak dobre, ja to ešte raz vyskúšam.

Tvoj prvý kysnutý koláč................a čo moje prvé kysnuté koláčiky:D:D:D:D. Jedlé boli iba teplé. Studenými by som už mohla aj hlavu rozbiť. :D:D
Ivana Š
26.06.06,17:39
No mojimi by si tuším aj horúcimi hlavu rozbila:mad: :mad::mad::mad:
Elena Navrátilová
26.06.06,17:45
Určite si preto nerobte ťažkú hlavu. Oceňuje sa snaha. A keď sa vydarí, nie je čo riešiť. Ale to by sme mali jednoduché, keby všetko vyšlo na prvý pokus, nie?
Ivana Š
26.06.06,18:40
no ale dnes po niekoľkých rokoch kuchárčenia a mnohých pokusoch! moje kysnuté koláče sú také aké majú byť a hlavne chutia , takže metóda pokus - omyl, ďalší pokus ... určite prinesú úspech.
ajacik
26.06.06,18:58
Moje kysnuté koláče tiež nie sú zlé...........prestala som ich piecť :D:D:D. Možno zasa vyskúšam, ked budeme mať detičky. Teraz nemám inšpiráciu ;)
Ivana Š
26.06.06,19:07
Ja mám detičky, 10r. a 7r. a veru piecť musím lebo im chutí,
no a manžel to je samostatný plech :D :D :D
ajacik
26.06.06,19:09
To pečiem aj ja :).

Naposledy včera strúhaný tvarohový koláč. A už nie je:p. To o niečo svedčí, že?? :D:D

Manžel, samostatný plech............to je pekné :)
Ivana Š
26.06.06,19:16
Manžel, samostatný plech............to je pekné :)
:):):)Pekné, ale pravdivé:):):)

Nielen toľko zje, no niekedy sa tak aj správa:D:D:D našťastie nie často:):):)
Orim
26.06.06,20:21
Ja som prišiel z dovolenky a mám o 5 kg naviac.

Môj recept na dnes dieta úplná. :)
doteraz som nejedol len pil minerálky a už jesť ani nebudem dneska
Marína
27.06.06,05:22
Len to s tou diétou neprežeň, aby si nám úplne odtiaľ nezmizol;). To by bola večná škoda.
pavel9
27.06.06,05:49
jaaaajj....nerobte mi chute, už sa mi slinky zbiehajú keď čítam tie recepty od Vás.

No ale aj ja prispejem jedným, pre mňa oprášeným receptom ako dezert

Jahodová pena

1/4litra vody, 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy, 2 polievkové lyžice kryštálového cukru dáme do rajnice. Keď to vrie, pridáme 2 kopcovité polievkové lyžice detskej krupice a šľaháme, kým sa to uvarí. Prelejeme do druhej misky a šľaháme, až kým to nevychladne. Má to byť biele ako sneh. Pridáme roztlačené (rozmixované) jahody, ( alebo iné letné ovocie, ale jahody sú cool) a premiešame.
tiny77
27.06.06,06:04
Daja, a ine cajocky s nulovou inspiraciou, odkazujem vas na


http://www.porada.sk/t28291-mnam-cestoviny-za-15-min.html

bon apetit :)
uko
27.06.06,06:18
môj tip na rýchlu chutnú večeru:
krajec chleba, na to na kocečky pokrajana salama alebo na pasiky šunka, na to lečo, na vrch postruhany alebo na pasiky nakrajany syr. zapiecť v mikrovlnke na 1min až 2 min.
dá sa takto využiť starší chlieb a kto nemusí mäso tú salámu môže kľudne vynechať
korduľa
27.06.06,07:07
kuracie stehna vykostene zmiesat so sojovkou, sol, cierne korenie, vegeta cervena paprika - orestovat na olivovom oleji a cesnaku nakrajanom na tenke platky, potom naliat sterilizovny hrasok aj s tou vodou v konzerve a nechat 5 minut podusit . zatial urobit cestoviny najlepsie su take tie hrube rurky. cestoviny zliat pridat maso a do tej omacky co ostane po kurati vmiesat kyslu smotanu so syrom a bylinkami podla chuti, vsetko naliat na cestose a dat zapiec na par minu.
nie je to sice za 15 minut ale je to jednoduche a fakt dobre, nie len ako vecera ale aj ako dobry obed
AntekaK
29.06.06,11:26
0, awewhjh=+
willma
29.06.06,11:53
0, awewhjh=+
To bolo od hladu alebo najnovší recept mimozemskej civilizácie:p
bezradná
29.06.06,12:08
Včera som robila večeru "čo kuchyňa dala"

Karfiol uvarený v osolenej vode som rozobrala na ružičky, poukladala do zapekacej misy. Zvlášť som na lyžici masla spravila svetlú zásmažku z 2 lyžíc múky, pridala som 3 trojuholníčky taveného syra, 1 šľahačkovú smotanu a 1/2 kocky z hovädzieho bujónu. Prevarila som to, aby hmota zhustla, naliala som to na karfiol, posypala strúhaným tvrdým syrom a zapiekla som to pri 200oC asi 10-15 min. Ako prílohu som dala varené nové zemiaky s pokrájanou petržlenovou vňaťou. (síce ja som tie zemiaky dala na chvíľku zapiecť do trúby s pokrájanou cibuľkou a troškou masti, ale to je len môj tip a hodí sa skôr na obed ako večeru):eek: