misoft
21.07.16,11:09
Je známa zraniťeľnosť flashu. Žiaľ, tento sa aj dosť často používa pri IB (TB)!
Bolo potrebné mnohokrát tzv flash aktualizovať - a to nielen prehrávač, ale i doplnky v prehliadačoch.
Po novom v Google Chorme je flash nativne odstavený (ak treba - musí sa aktivovať ručne). Edge ho zatiaľ podporuje.
A teraz k tomuto kroku pristupuje i Mozilla Foundation v prehliadač Mozilla Firefox. Jednoducho - flash nebude primárne nastavený ako dostupný/aktívny.
http://www.dsl.sk/article.php?article=18636
Ako prvé - už odpadnú tie otravné flash bannery, potom rôzny flash marketing....
A zostane HTML5 - ak bude treba - flash sa musí aktivovať ručne.

Čo to prinesie?
Vyššia bezpečnosť - flash bannery, flash reklamy boli často vstupnou bránou pre rôzny malware a toto teraz sa bude eliminovať.
Za ďalšie - bude rýchlejšie načítavanie stránok - flash to vždy zdržiaval.
A za posledné - výrazné zníženie potreby obsadenej pamäte v zariadeniach.

Prvá akcia vypínania flashu u FF začne už tohto roku v auguste.

Poznámka: som zvedavý, ako budú reagovať inštitúcie, ktoré vytrvalo používajú flash - dokonca i v prípadoch, kedy sa zadávajú citlivé údaje a prístupové údaje (napr. k účtom). Môžeme v budúcnosti počítať, že tí, ktorí budú na FF, alebo GCh - nebudú maž inú možnosť, ako aktivovať funkciu, aby sa "dostali" k účtom.
Ing. Ľubomír Janoška
22.07.16,11:58
Je známa zraniťeľnosť flashu. Žiaľ, tento sa aj dosť často používa pri IB (TB)!
Bolo potrebné mnohokrát tzv flash aktualizovať - a to nielen prehrávač, ale i doplnky v prehliadačoch.
Po novom v Google Chorme je flash nativne odstavený (ak treba - musí sa aktivovať ručne). Edge ho zatiaľ podporuje.
A teraz k tomuto kroku pristupuje i Mozilla Foundation v prehliadač Mozilla Firefox. Jednoducho - flash nebude primárne nastavený ako dostupný/aktívny.
http://www.dsl.sk/article.php?article=18636
Ako prvé - už odpadnú tie otravné flash bannery, potom rôzny flash marketing....
A zostane HTML5 - ak bude treba - flash sa musí aktivovať ručne.

Čo to prinesie?
Vyššia bezpečnosť - flash bannery, flash reklamy boli často vstupnou bránou pre rôzny malware a toto teraz sa bude eliminovať.
Za ďalšie - bude rýchlejšie načítavanie stránok - flash to vždy zdržiaval.
A za posledné - výrazné zníženie potreby obsadenej pamäte v zariadeniach.

Prvá akcia vypínania flashu u FF začne už tohto roku v auguste.

Poznámka: som zvedavý, ako budú reagovať inštitúcie, ktoré vytrvalo používajú flash - dokonca i v prípadoch, kedy sa zadávajú citlivé údaje a prístupové údaje (napr. k účtom). Môžeme v budúcnosti počítať, že tí, ktorí budú na FF, alebo GCh - nebudú maž inú možnosť, ako aktivovať funkciu, aby sa "dostali" k účtom.

Rozhodnutie Tatra banky zaviesť ib nad flashom sa od začiatku stretáva s odbornou kritikou. TB na zareagovala "vysoko profesionálne" tým, že si na stránku zavesila banner "Global finance". Keby si tam mala zavesiť výsledok auditu bezpečnosti, asi by tento najlepší produkt zrušila. Kto je združený v Global Finance a či sú tam aj nejakí kľúčoví hráči, neviem.
Mimochodom, TB dostala cenu za design. Cenu za bezpečnosť v roku 2015 dostala indická Yes bank.
https://www.gfmag.com/media/press-releases/global-finance-names-the-world-best-digital-banks-2015
misoft
22.07.16,13:38
Global Finance? Pokiaľ sa jedná o toto: https://www.gfmag.com/ - tak to je len spoločnosť, ktorá "hodnotí" niektoré prvky bankového sektoru.

Mimochodom - pokiaľ si tam hodíš Best Banks & Financial Rankings a vyfiltruješ "Slovakia" - ani jeden záznam sa tam neobjaví.
Inými slovami - TB sa "pyšní" niečim, čo nemá.
misoft
18.03.17,12:11
IMPORTANT - DÔLEŽITÉ

Pred nedávnom sa aktualizoval prehliadač Firefox na verziu 52.0 a potom na 52.0.1.
Novinkou v tejto aktualizácii je to, že už nepodporuje (zakázala, vylúčila) prehrávanie videí, založených na flash (okrem niektorých, ktoré sú od Adobe Flash Player, ktoré prehrá) pod addonom NPAPI (a niekedy tam spadá i Java a Silverlight).

Ponúkam riešenie, ako toto povoliť (stálo ma to cca 1 hodinu surfovania).

Postup:

1) v prehliadači v adresnom riadku napísať about:config a potvrdiť upozornenie

2) v tomto rozhraní kliknúť pravým tl. myši a z pop-up menu vybrať Nové - Logická (New - Boolean)

3) v okienku napísať tento reťazec plugin.load_flash_only - potvrdiť

4) zadať ponúkanú hodnotu false

5) reštartovať Firefox

A už to funguje.
Ing. Ľubomír Janoška
18.03.17,13:23
Neskoro, Firefox už oddychuje mimo diskového priestoru :D
kopretinka
18.03.17,14:27
IMPORTANT - DÔLEŽITÉ

Pred nedávnom sa aktualizoval prehliadač Firefox na verziu 52.0 a potom na 52.0.1.
Novinkou v tejto aktualizácii je to, že už nepodporuje (zakázala, vylúčila) prehrávanie videí, založených na flash.......
prosím vysvetlenie pre debila,čiže mi nebude fungovať IB tatrabanky? končí mi zuno,tak som prešla do TB,budem tam mať 3roky všetko zadarmo....
misoft
18.03.17,16:13
Pokiaľ používajú flash a máš 52 verziu FF - malo by to fungovať (po tomto doplnení), ale dúfam, že IB TB už nerobia vo flashi. A keďže nemám TB - neviem posúdiť.....

Ja som toto "upozornenie" tu hodil, pretože niektoré weby používajú na prehrávanie videí tzv. flash, alebo Silverlight a FF v.52 jednoducho ukončila prehrávanie flash videa.
Ja napr. "na pozadí" mám Horizon Go a prestalo mi ho prehrávať. Teraz už prehráva.

Pokiaľ však doplníš (podľa postupu) tento jeden príkaz - prehliadaču sa nič nestane....

Doplnenie - TB používa prihlasovanie a IB vo flashi od Adobe - takže by ti to fungovalo aj bez tej opravy.....
misoft
08.10.17,10:32
Pridávam ďalší tip pre užívateľov prehliadača Mozilla Firefox.
Často sa stáva (už sa aj stalo - na stránke denníka N), že po otvorení stránky sa zistí, že počítač/ notebook je odrazu vyťažený na 100%, seká sa, pomaly reaguje.
Čo je príčinou?
Ťažba virtuálnej meny (teraz to bolo Coinhive)!
Niekedy sa to ukončí zatvorením stránky, niekedy však PC/NB je vyťažený na 100% stále - v tom prípade je už v ňom aj neželaný software na ťažbu týchto mien v prospech niekoho iného. Tu pomôže v lepšom prípade dôkladne PC/NB prečistiť (MalwareBytes + AdwCleaner v núdzovom režime), v horšom preinštalovanie systému.
V prípade, že sa to deje pri otvorení prehliadača, dá sa to zablokovať.
U Mozilla Firefox je na to Addon (doplnok) No Coin - na inštaláciu do FF link tu: https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/no-coin/ ). Doplnok nevyžaduje reštart prehliadača, ani PC/NB, pracuje na pozadí, nevyťažuje systém.

Z môjho pohľadu odporúčam.
kopretinka
08.10.17,14:42
U Mozilla Firefox je na to Addon (doplnok) No Coin - na inštaláciu do FF link tu: https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/no-coin/ ). Doplnok nevyžaduje reštart prehliadača, ani PC/NB, pracuje na pozadí, nevyťažuje systém.
Z môjho pohľadu odporúčam.
mam tam tlacitko na stiahnutie FF,ale nie no coin........
misoft
08.10.17,18:18
Kvietoček - je tam zelené +Pridať do programu Firefox, čo znamená, že sa pridá doplnok (teda nie Firefox sa bude sťahovať)
kopretinka
10.10.17,08:12
tak na tvojom obrázku je to inak.....ty tam máš ""pridať do programu firefox"",ja na tom tlačítku mám ""len pre firefox-získajte firefox teraz"" Aj som tam klikla,ale stiahol sa mi ff.
misoft
10.10.17,08:33
tak na tvojom obrázku je to inak.....ty tam máš ""pridať do programu firefox"",ja na tom tlačítku mám ""len pre firefox-získajte firefox teraz"" Aj som tam klikla,ale stiahol sa mi ff.
A máš ty FIREFOX? Alebo iný prehliadač? Chrome, Opera? Pretože som písal pre Firefox a je to v chlieviku o Firefoxe.
Pretože je logické, že tento doplnok inde nepasuje (ešte možno Waterfox a odvodeniny FF) a keď máš iný prehliadač, cez ktorý to sťahuješ (napríklad Google Chrome) a chceš inštalovať, musí stiahnuť aj program do ktorého to naištaluje
kopretinka
10.10.17,09:00
mám aj FF aj chrome.......a vlastne teraz som si uvedomila,že som na ten link išla z chromého
:D :D :D
misoft
10.10.17,09:02
Tak spusti FF a otvor si ten link pre addon - stačí klik, potvrdiť inštaláciu a je to! :D:D:D

Mimochodom - je to i pre Chrome - tu https://chrome.google.com/webstore/detail/no-coin/gojamcfopckidlocpkbelmpjcgmbgjcl
kopretinka
10.10.17,09:08
už to mám.... :D
misoft
10.10.17,09:16
Šikulka!
kopretinka
16.10.17,15:05
asi žiadna ťažba u mňa neprebieha,žiadna zmena......až keď som odinštalovala antivír tak sa chromý trocha zrýchlil...ale FF žiadna zmena
misoft
21.10.17,10:36
asi žiadna ťažba u mňa neprebieha,žiadna zmena......až keď som odinštalovala antivír tak sa chromý trocha zrýchlil...ale FF žiadna zmena
Neskoro reagujem (sorry) - buď rada, že žiadna "ťažba". Ty by si z toho mala figu borovú, niekto by sa na tebe trošíčku obohatil....