sanka 26
22.07.16,23:40
Prosím Vás o radu.V máji som vysadil mladé stromčeky- hrušku Viliemson,jabloň Jonatan a sladkovišňu.Sa mi zdá,že som čítal,že mladé stromčeky nestriháme.V predajni mi vykonali prvý rez..Ako je to s ďalším rezom ?Môžem ho vykonať ešte tento rok,alebo až na jar?Ďakujem .
arizona
23.07.16,04:27
Estetic
23.07.16,05:49
Nepúšťaj sa do toho pokiaľ o tom nič nevieš,určite je v susedstve niekto kto ti poradí.Stromčeky sú živé organizmy,netreba ich zbytočne zranovať.Jedine višňa,tú zvyknú strihať po urode,ale ked je mladý stromček,a bol toho roku už strihaný,nezasahovala by som do neho.
buchač
23.07.16,06:10
Ak si pýtaš odpoveď na danú problematiku, tak vrelo doporučujem - NECHAJ stromčeky na pokoji. Skôr (Ty určite) im poškodíš, ako urobíš dobre.

Prečítaj si a pochopíš, že to nie je len taká jednoduchá činnosť.
http://urobsisam.zoznam.sk/zahrada/zelenina-a-ovocie/rez-ovocnych-drevin
sanka 26
23.07.16,20:22
Ďakujem,tieto veci mám však už dôkladne naštudované.Mám za sebou aj kus práce v ovocnej záhrade,aj keď ju mám len dva roky.Dostal som ju so staršími do diva narastenými stromami.Keď som sa do nich pustil,susedia záhradkári lamentovali,že na čom budú tie stromy rodiť a teraz pozerajú,akú bohatú násadu plodov som dosiahol.Ale než som vzal nožnice do rúk,všetko čo som našiel na googli,či literatúre som pozorne preštudoval.Teraz,keď idem okolo ovocného stromu,pozerám ako je rozvetvený a čo potrebuje opraviť,resp.odstrániť.Mladé stromky som však sadil prvýkrát a presne tak,nechcem im ublížiť,len som nemal čas gooliť.Toto sa mi zdalo pohodlnejšie a oskúšané praxou.Ďakujem za dobre mienenú radu.
legolas
30.07.16,16:58
...tento rok sa už na jar vysadené stromčeky nestrihajú, je potrebné ich iba pravidelne zalievať najmä v období sucha, v jeseni prihnojiť , to je všetko...
sanka 26
30.07.16,20:32
Ďakujem pekne,veľmi mi to pomohlo.