Erika686
27.07.16,08:08
Mili poradaci potrebujem pomoct.
Z nicoho nic mi z 64 gb karty do fotaku zmizli fotky za dva dni- 200 fotiek. Z netu som si stiahla nejake programy, fotky sa mi obnovili, cize su na karte, len s tym neviem dalej pohnut.
V jednom programe mi to uklada v tom programe so zvlastnou koncovkou a ked program zatvorim a opat otvorim, tak mi to opat zacina proces recovery. Dalsi program, ten bol najlepsi, krasne mi to ukladalo opravene fotky v .jpg, ale ked sa proces dokoncil, tak pytali 69dolarov, aby sa to dotiahlo do konca.

Chcem si tie fotky obnovit sama, nie v nejakej firme, lebo tam boli aj take velmi sukromne fotky a nechcem aby sa niekde nezneuzili.....

Tak ak viete, prosim poradte.
Dakujem.
Chobot
27.07.16,07:13
Treba nájsť free recovery programy a s tými to obnoviť. Ale pozor, obnovené fotky neukladaj na kartu, ale na iné úložné zariadenie - najlepšie na disk v PC alebo notebooku. Lebo ak ich uložíš na kartu, tak sa môžu niektoré obnovované prepísať a už ich nezachrániš.

Potom kartu naformátuj, prípadne daj skontrolovať iným diagnostickým programom, či nemá zle sektory. Najistejšie je kúpiť novú kartu, na fotky stačí aj 32 či 16 GB.