Anonymus.
31.07.16,10:16
Dobrý deň,
mám problém s tým že sa mi vypína pomerne dosť drahí notebook (má 4-5 rokov)
čistení asi pred 2 rokmi a aj teraz stále mám pod ním chladiacu dosku a proste sa mi vypne keď pozerám YouTube alebo keď hrám nejakú online hru na internete stále... Už mám nato poriadne nervy a neviem čo s tým bol asi 1000x na čistení.Viem že keď sa prehreje automaticky sa vypne ale mne sa prehreje aj keď ho iba zapnem... Skúsil som takú vec že som dal na boky notebooku silné malé stolné ventilátory + chladiaca doska pod ním a on sa vypol... Neviem čo s tým v záruke už nieje je v celkom stave 5/10 a je používaní vlastne skoro non-stop
Stál cca 600€

Ďakujem za poradenie v probléme !
misoft
31.07.16,12:01
Čistený pred dvoma rokmi? Tak najvyšší čas si to zopakovať! Aké teploty ti ukazuje?
Chladiace podložky - libido - najskôr odstráň problém.
Okrem toho - pozri sa na teplomer vonku.....
Mimochodom - i môj 4-ročný často maká nepretržite - ale nikdy teploty neprekročili 45°C a to som ho ešte ani nečistil za tie roky!
Dáša_
31.07.16,16:05
ja už asi 5 rokov používam chladiacu podložku aj zhora :D ja viem, je to divné, ale pomáha to. Proste mám v mrazáku také tie náplne do prenosnej chladničky a v prípade väčšieho tepla alebo ked chcem pozerať nejaké video, tak chladím odušu. Ja viem, že by bolo treba rozobrať, vyčistiť, ale nejak nejdu uvoľniť skrutky.... A keď ostatné funguje....
mecky
31.07.16,18:41
notebook sa nemusi vypinat iba od prehriatia
alebo nemusi byt chladenie funkcne, napr prasknuta heatpipe je zriedkava zavada ale stava sa
chce to servis a diagnostiku
buchač
31.07.16,19:21
Skúsil som takú vec že som dal na boky notebooku silné malé stolné ventilátory + chladiaca doska pod ním a on sa vypol...
Skús toto...aspoň do doby, pokiaľ nepôjdeš do servisu alebo pokiaľ mašina neodíde nadobro.
http://www.recensiekoning.nl/wp-content/uploads/2011/11/hot.fridge.front_.jpeg
misoft
31.07.16,19:22
Ja svoj síce tiež mám na podložke, ale tá je len preto, aby klávesnica mala ten správny sklon....