Kiko260
05.08.16,10:13
Dobrý deň mám problém nedávno som si do svojho pc kupil novú GK a zdroj všetko som dobre po zapájal a všetko fungovalo ako má ale po dvoch dňoch sa mi počítač z ničoho nič vypol. Môže sa jednať o výpadok procesora alebo základnej dosky?
Moja zostava:
Motherboard:ASUSTeK Computer INC. M2N-E (Socket AM2 )
CPU:AMD Athlon 64 X2 4000+
RAM:4,00GB Dual-Channel DDR2 @ 351MHz
PSU:Zalman ZM600-TX
GPU:GIGABYTE GTX 960 WINDFORCE 2X Gaming 4GB
Martuk
05.08.16,09:18
môžeš mať nekompatibilné drivery, komp plný bordelu a prachu, slabý zdroj alebo ramku. V prvom rade aktualizuj drivery (všetky), povysávaj mašinu a pokiaľ to bude robiť stále, tak máš slabý alebo zdroj alebo ramku.
Kiko260
05.08.16,10:06
Aktualizovat driveri nemôžem pretože pc sa nedá ani zapnút, počítač je čistí keď som bol inštaloval GK som pc vysaval, môj zdroja má 600w a je nový.
Martuk
05.08.16,10:11
tak potom ma napadá ešte jedna možnosť. Novú GK vyber, daj tam starú, ak ju ešte máš, naštartuj stroj, zaktualizuj drivery a potom tam daj novú a uvidíš. Ešte môže byť aj to, že tá GK je vadná. Pokiaľ nezaberie toto nezaberie, tak jedine do servisu, inú možnosť mať nebudeš.
misoft
05.08.16,18:17
Po zapnutí - je badateľná nejaká "aktivita"? T.z. točia sa vetráky? V zdroji sa tiež točia vetráky?
A) Ak sa točia v zdroji a na MB/GK nie - a) zdroj nedodáva do výstupu šťavu; b) doska je v háji.
B) Ak sa ani v zdroji netočia - zdroj je v háji.

1) Vyskúšať - ak je možnosť - iný zdroj = vylúčenie/potvrdenie chyby MB
2) Vyskúšať tento zdroj v inom PC = vylúčenie/potvrdenie chyby zdroja.
Kiko260
06.08.16,10:57
Keď som tam dal starú GK tak počítač funguje v pohode ale keď som dal naspäť novú tak sa ani vetraky neroztočili (skrátka žiadna reakcia).
Martuk
06.08.16,17:12
tak potom ma napadá možnosť, že nová GK je nekompatibilná s tvojou zostavou, prípadne sa tvoja nová GK bije s niečím v tvojej pôvodnej zostave, prípadne postup misofta
misoft
06.08.16,18:15
Samotná grafika (podľa špeciikácie) si pýta 400W (i keď v skutočnosti to bude menej).
Samotný zdroj Zalman má síce 600W, ale CELKOVO! Pre 12V vetvu dáva 504W + pre 3V a 5V 155W + 18W. Mám dojem, že to zdroj neutiahne.
Mimochodom - Zalman - nie je teda super zdroj. Je z triedy low-end. Chcelo by to kvalitnejší zdroj - high-end Corsar, Seasonic......