Laurinkai
06.08.16,11:50
Ahojte poradaci. Pri burke /nebola som doma, zabudli odpojit z elektriky/ nam odisiel adapter od Routra, kupila som novy, router funguje, vsetko sme nanovo nastavili, ale internet ide len na jednom NTB. Druhy nie a nie pripojit. Predtym to islo bez problemov. Prosim poradte, v com by mohol byt problem. Dakujem.
misoft
06.08.16,10:00
Router: pokiaľ to bude LAN (káblom) - sieťové karty v NB nastaviť na automatickú. Na routeri povoliť DHCP. Pokiaľ to bude WLAN (WiFi) - širokopásmové sieťové karty na NB tiež nastaviť na automatiku. DHCP taktiež povoliť. Sieť zabezpečiť WPA2-PSK (prihlasovacie meno + heslo). Nastaviť správny kanál (alebo skúšať, ktorý chytia oba NB).
Laurinkai
06.08.16,10:24
Je to cez wifi. Skusime, dakujem pekne.
Laurinkai
06.08.16,10:42
Neviem, ako postupovat pri nastaveni. Kde najdem sietovu kartu, prosim?
misoft
06.08.16,13:12
Najskúr sa presvedčiť, či je WiFi adaptér zapnutý.. Ak nie je - Ovládací panel - Centrum sieti. Vľavo je potom Zmeniť nastavenie adaptéra. Ukážu sa dostupné adaptéry - teda pre LAN (sieťovka pre káblové pripojenie) a Pripojenie bezdrôtovej siete - klik na to PTM - ak nie je zapnutá, je tam možnosť na zapnutie (niektoré NB to majú aj cez skratku fn+F2 - na klávese je potom toto - http://pc.poradna.net/file/view/13598-wifi-png alebo podobné) Potom by sa malo pripojiť, alebo naskočí voľba Pripojiť. Ak sa zadá meno a heslo a aj tak to nejde - je tam Vlastnosti. V karte Sieť nastaviť označiť Internet Protocol Version 4 a dole je Vlastnosti - Všeobecné - a nastaviť na Automaticky obe dostupné možnosti.

Mimochodom - už som dávnejšie (nebudem hľadať) tu na Porade uviedol celý obrazový návod, ako sa to nastavuje.
Laurinkai
06.08.16,14:47
Toto vsetko je nastavene. Dokonca moj NTB chyti inu wifinu, na ktoru mam heslo. Ale moju nie. Druhy nas NTB, ktory mame chyti obe wifiny.Ja tomu nerozumiem.
misoft
07.08.16,09:04
Skontroluj na routeri kanály - je možné, že NB (nechytajúci) nechce chytať signál na kanáli od routeru, ktorý tam teraz má.
A možno ti sieť nezobrazuje. Potom daj v Centre sieti Pripojiť k sieti a malo by vyhodiť všetky dostupné siete v okolí. Prípadne pripojiť s donútením - zadaním SSID (priamo) a potom heslo.