Uraz
07.08.16,19:50
stal sa mi pracovný uraz (zlomenina ruky) no pochybil som jaa nedodržaním bezpečnosti, ale aj zamestnávateľ nedodržaním dostatočného voľna medzi smenami mal som nočnú 12-stku 18:00-6:00 rana a poobede o 16:00 som bol v práci kde sa mi stal uraz mám pravo na neaké odškodné ?
ivka70
07.08.16,17:54
Minimalny odpocinok medzi zmensmi je 8 hodin, ty si mal 10 - co zamestnavatel nedodrzal?
uraz bol nahlaseny ako pracovny?
aka bola posudena miera zavinenia?
PN uz skoncila?
Uraz
07.08.16,18:02
pn neskončila akurat začala , ako pracovný uraz to nahlásené bolo , miera zavinenie netuším a v zakoníku prace som našiel medzi smenami 12 hodin
Uraz
07.08.16,18:10
Nepretržitý denný odpočinok

(1) Zamestnávateľ je povinný rozvrhnúť pracovný čas tak, aby
zamestnanec mal medzi koncom jednej a začiatkom druhej zmeny minimálny odpočinok
v trvaní 12 po sebe nasledujúcich hodín v priebehu 24 hodín a mladistvý
zamestnanec aspoň 14 hodín v priebehu 24 hodín.

(2) Tento odpočinok možno skrátiť až na osem hodín
zamestnancovi staršiemu ako 18 rokov v nepretržitých prevádzkach a pri
turnusovej práci, pri naliehavých poľnohospodárskych prácach, pri naliehavých
opravárskych prácach, ak ide o odvrátenie nebezpečenstva ohrozujúceho život
alebo zdravie zamestnancov, a pri mimoriadnych udalostiach. Ak zamestnávateľ
skráti minimálny odpočinok je povinný dodatočne poskytnúť zamestnancovi do 30
dní rovnocenný nepretržitý náhradný odpočino
veronikasad
07.08.16,18:35
Bol spísaný záznam o pracovnom úraze ? Kolko %-ná miera zavinenia bola stanovená ? Odvolal si sa voči tomu ?
Uraz
07.08.16,18:48
Praveže zamestnavatel ma odviezol na pohotovost , a potom domov ja som dalši den išel do prace zanest pnku, a opytal som sa, či netreba niečo spisat a nič mi nedali. uraz sa stal tuto stredu 3.8. Neviem čo teraz ako postupovať
veronikasad
07.08.16,18:59
Máš na PN-ke zaškrtnuté úraz ? Oprav si dátum,
Uraz
08.08.16,06:21
hej mám na pn zaškrkle prac.uraz , aky dátum opraviť?
veronikasad
08.08.16,07:17
Mal si v komentári dátum 3.4. (už je opravený). Kontaktuj telefonicky zamestnávatela a trvaj na spísaní Záznamu o pracovnom úraze, ktorý musí byť priložený aj k PN-ke do SP. Bez neho ti nemocenské nevyplatia. Tiež treba na PN-ke zaškrtnúť aj žiadosť o úrazový príplatok
Katy a R
08.08.16,07:38
ak máš všetko riadne nahlásené - spísané, .... že zo SP ešte dostaneš aj príplatok (možno sa bude krátiť ???) pozri tu http://www.socpoist.sk/urazovy-priplatok/1297s

No a tiež si na tej stránke pozri aj iné .. že či prichádza do úvahy - napr náhrada za bolesť, za sťaženie spol uplatnenia ...