Robert Pekar
08.08.16,17:37
Ahojte,
nasiel by sa niekto, kto by mi vedel pomoct s upravou tabulky?

O co ide...mam tabulku (je sucastou vacsieho suboru, ale ten je momentalne nepodstatny...). Je zamknuta proti upravam tak, aby sa dal rucne editovat len stlpec B - "Popis prace". A teraz ten problem. Potreboval by som to nejako nastavit tak, aby sa tam dal v uzamknutom stave (tak, ako je to teraz) vkladat komentar. Da sa to nejako? Heslo pre odomknutie suboru je "test" (bez uvodzoviek)
Robert Pekar
08.08.16,17:16
ako to, ze nepytalo heslo? Mne ho pyta vzdy. naviac, moja tabulka bola farebna, Tvoja uz nie je, si vymazala farby? A ide o to, ze v jednom stlpci su bunky odomknute, len sa tam akosi neda doplnit komentar...a ten tam nejako potrebujem dostat
Kabaka123
09.08.16,04:18
nie nepýta heslo, nie nevymazala som žiadne farby, len som tvoj súbor otvorila, klikla na odomknúť list a vložila som komentár... neviem v akom office si ho robil, ale ja mám office 2003, tak možno preto
Robert Pekar
09.08.16,07:31
tak to je divné, pretože ja som práve teraz stiahol ten súbor k sebe v práci na PC a všetko ide tak, ako má...akurát, že sem neviem dať prílohu...
zk24
09.08.16,07:42
Da sa, ale nemôžem vkladať prílohy, takže popíšem...

Tam kde zadávaš ... Cell / Format / Protec Sheet... otvorí sa ti taký zoznam vecí, a ked ideš dole je tam "Edit objects". Tak to zaskrtni. Aspon ja tom am anglicke. neviem ake je to v slovenskom jazyku. Potom sa ti na bunkach objaví možnosť "Insert comments".

Uprava: Podarilo sa mi to už vložiť. Heslo je Test1234. Office 2013 vyžaduje už sofistikovanejšie heslo
Kabaka123
09.08.16,11:59
presne o tom som hovorila, záleží čo má v úpravách povolené a čo nie...
Robert Pekar
09.08.16,15:14
super, to je ono...dakujem moc za pomoc. este som pisal cez spravu.
Robert Pekar
10.08.16,06:59
Takže niečo síce pomohlo, ale moja radosť bola predčasná. Funguje to len na tom jednom hárku. Akonáhle som to vložil do finálneho súboru, už to fungovať prestalo. Ide o to, že vo finálnej verzii je makro a predpokladám, že problém je práve tam.
Akonáhle upravím oba hárky na možnosť vloženia komentáru, zabezpečím heslom a uložím...funguje to. Ale ako náhle sa spustí proces prenosu cez makro, opäť to všetko zmizne a je to po starom. Čiže, komentár sa vložiť nedá.

Princíp fungovania makra:

Vlož text do stĺpca B - "Popis práce", a v rozbaľovacom poli v stĺpci K vyber "Áno".
Potom klikni hore na tlačítko "Prenos" a celý riadok sa presunie na hárok "Ukončené práce"


Pokiaľ nastavíš na oboch hárkoch možnosť vloženia komentárov, zabezpečíš heslom, uložíš to...tak všetko funguje. Keď vyplníš celý riadok a na konci dáš to "Áno" a len uložíš, stále to funguje...Akonáhle spustíš prenos cez makro, všetko sa vráti do pôvodného stavu a možnosť vložiť komentár sa stratí.


Predpokladám, že treba urobiť zmenu v makre, lenmakro je pre mňa viac ako španielska dedina. Dokáže mi to prosím upraviť?

Heslo do všetkého je administrator. To je zadané aj pre makro.

Súbor je uložený v prvom príspevku pod názvom final3
PaloPa
10.08.16,13:59
Áno, treba urobiť úpravy v makre.
treba zmeniť tieto dva riadky :



Sheets(1).Protect ("administrator")
Sheets(2).Protect ("administrator")


za tieto:



Sheets(1).Protect DrawingObjects:=False, Password:="administrator"
Sheets(2).Protect DrawingObjects:=False, Password:="administrator"


P.



Ad "kopírovať komentár":
Za riadok: " Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues
Treba doplniť: Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteComments 'komenare
Robert Pekar
10.08.16,18:32
Super, dakujem, uz to funguje ako ma. Aspon myslim.
Robert Pekar
12.08.16,11:19
Keďže mi autor úpravy makra nereaguje na správy, skúsim sa ešte opýtať tu...ešte k tej mojej tabuľke nešťastnej...dá sa upraviť to už upravené makro tak, aby sa spolu s bunkou preniesol aj komentár? Resp. dá sa to makro ešte upraviť tak, aby to prenieslo komentár zo zeleného hárku do toho červeného? Pri presune sa komentár stratí a potom je už problém dohľadávať čo v ňom bolo a dopisovať to znova. Najmä pri väčšom počte záznamov.
Ak to pomôže, komentár sa bude vpisovať len v stĺpci "B
Robert Pekar
16.08.16,16:47
super, dakujem velmi pekne. To je ono