filome555
09.08.16,13:19
Kontrolna lekarska prehliadka po 1. roku ID je stanovena na 09/2016. Chcem sa spytat, zvyknu dodrzat stanoveny termin, alebo tiez byva omeskanie o niekolko mesiacov?
2. dotaz: ide o psych.diagnozu. - je po 1 roku znova potrebny psychologicky posudok? Moj psychiater najprv hovoril , ze dame urobit, teraz mi tvrdi, ze to nie je potrebne, ze moj stav je nezmeneny. Ak posud.lekarovi ale tento posudok bude chybat, poslu ma domov ? - s tym, ze si ho mam dat dodatocne urobit a daju mi novy termin LPK? / posledny psychol. posudok je z 05/2015./
Katy a R
09.08.16,11:29
SP posiela pozvánku na kontrolnú prehliadku. V pozvánke máš všetko napísané, čo treba - ak chcú aktuálny posudok - tak ho treba doniesť. (viem, že to nie je zadarmo;).
Skrátka treba spraviť to, čo chcú:) A ten interval - to tiež záleží od posudkového lekára - a tiež zrejme, že ako predpokladajú zmenu zdravotného stavu. Možnože po tejto prehliadke dajú dlhší interval ??? (a možnože nie)
Anika61
09.08.16,17:23
Zvyknú presne dodržať stanovený termin a ak ti môžem poradiť vyjadrenie psychológa je aj pri nezmenenom stave dôležité a bude dobre ak ho posudkovému lekárovi predložíš hneď.
filome555
10.08.16,05:07
dakujem, ale ked ma psychiater k psychologovi neposlal, mozem aj sama zajst za psychologom o objednat sa na testy?
Anika61
10.08.16,06:17
Áno a povedz mu že to potrebujes kvôli posúdeniu zdrav.stavu po roku...
Katy a R
10.08.16,07:49
SP asi nebude potrebovať vyjadrenie psychológa - ale vyjadrenie psychiatra ! načo by si zbytočne chodil na testy - ak netreba - rozhodne psychiater - či jemu treba k posudku. Ty dolož lento, čo si SP vyžiada (budeš to mať na papieri - u každého to nie je rovnako)!
Anika61
10.08.16,08:55
Píšem zo skúseností :-) pri znovuposudení zdravotného stavu vždy kládli veľký dôraz práve na vyjadrenie psychológa....keďže psychiater určuje diagnózu aj na základe psycholog.vyšetrení...v papieroch" býva väčšinou napísané predložiť všetky vyšetrenia týkajúce sa zdr.stavu
Katy a R
10.08.16,09:07
veď hej - lenže posudok mu bude robiť psychiater (a či si vyžiada aj test od psychológa - je na ňom). A tie testy ani vraj nemá význam robiť často .. ???
ale zbytočne to tu dopredu riešiť - treba doložiť to, čo mu napíšu v pozvánke!
Pepa
10.08.16,09:18
Keď to nie je písané v žiadanke, čo sa posiela obvodným lekárom resp. niektorým pacientom aj domov tak psychologické vyšetrenie nie je treba. Záleží kedy mal naposledy robené psychologické vyšetrenie, lebo u niektorých lekárov musia za to platiť pacienti. A k presnému dodržiavaniu stanoveného termínu - môže tam byť posun aj mesiac, dva - záleží od vyťaženosti OLPČ.