harmonika
14.08.16,08:32
misoft
14.08.16,13:04
Dočasne majú asi problém.... Kontrola na ich server - Destination net unreachable...
Škoda.... veľmo dobrá stránka - len dúfam, že štát ich nezatrhol, pretože cez kataster portál niečo zistiť a vyhľadať - hotové utrpenie - a často to ani nenájde.
harmonika
15.08.16,03:39
veď práve, že to bolo super rýchle vyhľadávanie...:( a kataster portal keď chcem mapu dať...ako mám Windows 10 tak mi vôbec nefunguje...:(
buchač
15.08.16,05:47
Kataster portal vraví :

Pre zobrazenie mapy je potrebné používať prehliadač Internet Explorer min. ver 6.0 alebo
Google Chrome s doplnkom IE Tab (emulator). Ten je dostupný na adrese https://chrome.google.com/webstore/detail/ie-tab/hehijbfgiekmjfkfjpbkbammjbdenadd. Pri inštalácii sa riaďte pokynmi tvorcu uvedeného doplnku pre Google Chrome. Po úspešnom nainštalovaní a spustení doplnku IE Tab je potrebné zadať stránku Katastrálneho portálu v doplnku, prostredníctvom ktorého bude zobrazovaná grafická časť portálu
V oboch prípadoch je potrebné mať nainštalovaný ActiveX komponent Autodesk MapGuide. V prípade, že inštalácia neprebehne automaticky, kliknite na tento odkaz a nainštalujte ho ručne.
https://mapa.katasterportal.sk/kapor2/index.asp?t=1471243506484&lang=sk
misoft
15.08.16,07:49
Práve ten ActiveX je problém - ďalšie svinstvo do PC. Štátna správa si "diktuje", čiím sa občan má k informáciám dostať. Vôbec neuvažujú o open source možnostiach.
misoft
15.08.16,08:13
Kontrola portálu MAPKA - už funguje - teda problém bol na ich strane.
harmonika
15.08.16,09:06
búchač: mám to nainštalované, no napriek tomu to nefunguje.
misoft
15.08.16,18:31
Ja som tiež kedysi vyhľadával (musel som cez IE s ActiveX) - ale nájsť konkrétnu parcelu v E sa mi nepodarilo. Nemajú totiž žiadne vrstvy - sú to len vektorové mapy. No na Mapke s vyhľadávaním cez LV, alebo číslo parcely - okamžite našlo a ešte k tomu vrstvy a orientačný výpis k tomu.
Jednoducho - kdepak udělali soudruzi na Katastri chybu? Žeby M$ opäť úradoval prostredníctvom štátnych orgánov?
mimotemy
Je paradox, že naši politici lipnú na M$ aplokáciaách a neprechádzaju na open source. Mnoho štátov už totiž opúšťa M$ a prechádza na ne (už niekde v štátnej správe - Estónsko, Taliansko...- prešli na Libre Officea pod. - zadarmiko, bez platenia debilných licencií každý rok)