Vakos_SK
18.08.16,21:24
Dobrý deň.
Chcel by som sa informovať na aké médium sa v dnešnej dobe najviac oplatí zálohovať dáta, keďže už obyčajné dvd svojou kapacitou už nestačí. Plánujem zálohovať rodinné fotky a videá čiže nič s čím by som denne manipuloval. Ďakujem vopred za všetky rady.
buchač
18.08.16,19:43
Zálohovanie dát

https://www.google.sk/search?client=opera&q=z%C3%A1lohovanie+d%C3%A1t&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

...a včul buď múdry, vyberaj z ponuky a recenzií...;)

Za seba poviem, že si tie svoje onačiny dávam na externé HDD z bývalých mašiniek. Mne to úplne stačí.
zk24
19.08.16,02:54
Ja osobne s externymi HDD nemam dobre skusenosti. Vsetko som davala na Hdd a potom som jedneho dna zistila ze prestal fungovat a o vsetko som prisla. Postupne prechadzam, aj pri uctovnictve na zalohovanie (okrem fyzickeho zalohovania) aj na server.
dmc
19.08.16,05:33
pri zalohovani ide o to aby si to co mas v PC davala AJ na externy HDD..Cize to mas v hlavnom PC - kopirujes na externy HDD- cize to mas na 2 miestach sucasne. V v pripade havarie hlavneho (pracovneho) PC mas zalohu na externom HDD. To aby havarovali oba HDD naraz na to treba sakra nahodu (ale stava sa) - tak potom treba zakupit na zalohovanie diskove polia RAID. (pravdepoodbne tym myslis ten server)
sthruska
19.08.16,06:56
Je trocha rozdiel "najlepšia metóda zálohovania" a kde, na čo, ukladať údaje :)
Najprv kde a na čo: ak sú to dôležité údaje, napr. to účtovníctvo, tak najmenej na troch miestach! A tie sa fyzicky musia nachádzať na rôznych miestach.
Príklady:
Pracovný PC v kancelárii
NB/PC doma
externý disk, ktorý zároveň slúži aj na prenos údajov
server
cloud - ten má tú výhodu, že o dáta neprídeš a máš ich vždy zo všadiaľ prístupné.
Metóda: to Ťa asi nezaujíma, ale aká otázka, taká odpoveď;)
ručne - to som používal ja pri svojej práci. Každý projekt som si spakoval do jedného súboru a uložil do archívu. Podľa rokov a okresu.
automaticky - použiť na to nejaký program, ktorý robí zálohovanie automaticky a priebežne. Aj na viac miest naraz.
extrémny spôsob - na konci každého dňa vykonať zálohu OS aj s dátami. Je to najistejší spôsob a v prípade havárie je k dispozícii vždy posledná konfigurácia OS. Napr. programátori.
buchač
19.08.16,11:26
Nechápem ... prisámfakt nechápem.

Ako môže niekto zadrieť, že moja odpoveď je komentár.
Kuwa, veď na takú (nechcem rovno povedať, že sprostú) otázku sa nedá predsa normálne odpovedať...a nie to ešte aj relevantne.

Veď predsa každému vyhovuje to alebo ono...teda sa pýtam.
Čo je lepšie ?...Čerstvá alebo sterilizovaná uhorka ?????
Ondrej Kozlovsky
22.08.16,05:35
tento program http://www.goodsync.com/download-update a externy disk .. nie je sice free ale stoji to oproti strate dat ...
misoft
22.08.16,08:37
No predsa čerstvá sterilizovaná..... :D:D:D