Ailise
19.08.16,15:05
Ahoj,
prosím viete mi poradiť, ako nasadiť tlačítko na klávesnicu na notebook Asus? Pozerala som nejaké videá (návody) na youtube, ale tam to vyzerá úplne inak. Na mojom notebooku je tá plôška na tlačítko taká kovová a sú tam 4 také kovové J-čka a tlačítko vyzerá zospodu ako "rozkladacia stolička". Vrch mi nasadiť ide, ale potom je to tlačítko krivé (hore je príliš nízko a dole akoby sa ani neprichytilo - zostane vo vzduchu). Skúšala som ten spodok dotlačiť silou, ale viac už ani nevládzem a aj keby som vládala, je to iba z plastu, takže sa to môže zlomiť. Mám preto pocit, že niečo robím zle. Veľmi by ste mi pomohli, je to nový notebook. Ďakujem!

EDIT: Tak som zistila, že mi ide nasadiť aj tá spodná časť, ale iba jedným tým štvorčekom, ktorý je naspodu tlačítka. Vôbec netuším, ako tam nasadiť spodnú časť toho druhého štvorčeka a tlačítka, nevidím tam už žiadny úchyt.

EDIT 2: OK, takže už sa mi to podarilo. Pre tých, ktorým sa stane niečo podobné, sem napíšem návod. Tlačítko sa skladá z vrchnáčika a dvoch takých štvorčekov. Uprostred jedného z tých štvorčekov je po oboch strenách umiestnený taký drobný kolíček. Pri vyberaní (vypadnutí/vylomení) tlačítka sa môže stať, že sa tento kolíček dostane NAD druhý štvorček. Pritom on by mal byť POD ním. Presne to sa stalo mne. Keď v takom prípade tlačítko nasadzujete späť, jedna časť tlačítka je vyvýšenejšia ako druhá, napriek tomu, že všetky háčiky sú zapadnuté správne. Avšak jediný spôsob, ako tento kolíček bezpečne prehodiť na druhú stranu, je jeden zo štvorčekov z tlačítka odmontovať a potom znova namontovať na tlačítko tak, aby kolíček bol na spodnej strane, nie na vrchnej. Následne tlačítko iba pritlačíme na klávesnicu a je hotovo :) Netreba žiaden servis.

Nejakú takúto odpoveď som si predstavovala :D
zk24
19.08.16,13:19
Mala som take a islo to iba rukou a hodne zatlacit, predtym poriadne pozriet ci nejaka spinka nezavadzia "zakliknutiu". Tiez to bola taka ako hovoris rozkladacia stolicka, ibaze plastova nie kovova. A presne mi ostavala jedna strana stale hore, nerovno. Uz ma to tak stvalo ze som si povedala ze je mi to jedno ci to zlomim, zatlacila som viac, a cvaklo.

Ale zasnechcem radit nieco cim to mozes zlomit. U mna ale fungovala sila. Musi to byt ale nasadene uplne presne
Ailise
19.08.16,13:24
ďakujem, áno aj ja to mám plastové. Kovová jen tá časť na klávesnici, do ktorej sa to zacvakáva. Hm no ja by som to aj zatlačila viac, ale nevládzem. Normálne som sa k tomu postavila, skúšala som to tlačiť veľmisilno, aj som to trochu posúvala, nič. Mám pocit, že by to malo ísť nejak inak, ale neviem no. V každom prípade ešte raz ďakujem!
zk24
19.08.16,13:31
Ja som tiez maturovala, skus teda najprv na tej druhej strane kde to nechce cvaknut. Viem ze na to ziaden postup nebol. Proste len uplne presne napasovat a zatlacit. Ok ak tlacis celou svojou vahou to je uz vela :) Podla mna lens a trafit...
zk24
19.08.16,13:33
https://m.youtube.com/watch?v=tO0SgXZBhLA vyzera ti to takto ?
Ailise
19.08.16,13:40
Hm nie, tá spodná časť mi nejde nasadiť vôbec. Iba vrchná...

Takých videí som si pozerala niekoľko, lenže im sa to skladá až z 2-3 častí. A ja to mám len jedno tlačítko. Tie dva štvorčeky sú na ňom úplne napevno nasadené. Nevidela som ani jedno video,kde by ich niekto páčil z toho tlačítka. Ale inak áno, vyzerá to síce inak, ale podobne. Až na to teda, že ja to mám zabudované v tom tlačítku.
buchač
19.08.16,14:21
zk24 (Dnes 16:31) Ok ak tlacis celou svojou vahou to je uz vela Podla mna lens a trafit...
=======================
Ono je to ako s prvým sexom...alebo z tých posledných. Občas je potrebná pomoc;)
Niekedy ani váha nejak nepomôže...skôr je to o správnom zatlačení, jemnosti, trafenia sa..

Podľa zadávateľky je to nový NTB.
Čo takto ísť do predajne, do servisu...???
Ailise
19.08.16,14:34
ďakujem, no... Mne už chýba iba jeden krok. Ešte by som tam potrebovala zaháknuť spodnú časť jedného zo štvorčekov, ktoré sú pripevnené k tlačítku. Všetko ostatné už sedí. Ale ja nevidím žiaden háčik, nič kde by sa to mohlo nasadiť. Je to už vlastne posledná informácia, ktorá mi chýba.