dragonfly
02.09.16,15:00
Dobrý deň, vie mi niekto povedať ako vyzerá "doklad o registrácii občianskeho združenia". Teda myslím oficiálny dokument, ktorý bude slúžiť ako dôkaz o založení :) Sú to stanovy s vyznačeným dňom registrácie? Ide mi v podstate o to, či sa niekte v "zakladnych dokumentoch" objavujú mená ľudí, ktorí podali návrh na založenie združenia, alebo nie.
Ešte by som poprosila, ak by ste mi poradili, či môže byť v stanovách uvedené, že prostriedky OZ môžu byť aj z podnikateľskej činnosti združenia, ak o takúto činnosť možno bude záujem v budúcnosti? Teda bolo by to tam napísané, ale zatiaľ by OZ nepodnikalo a nemalo by živnostenský list.
Ďakujem.
dvesto
27.03.17,21:46
'doklad o registracii' ako taky neexistuje, bud na tento ucel sluzia dva dokumenty: stanovy potvrdene ministerstvom vnutra a potvrdenie o prideleni ICO alebo vacsina institucii k tymto dvom dokumentom pozaduje aj vypis z registra OZ z ministerstva

ohladom podnikania - OZ podnikat moze, v stanovach by to malo byt zadefinovane v cieloch OZ. ci realne budete podnikat, je vasa vec, treba si len dat pozor na uctovnictvo