Iwett
06.09.16,08:13
Dobrý deň,
obchodník s ojazdenými automobilmi so sídlom na SK kúpi automobil v EU následne ho predá v EU, nie ja SK. Miestom dodania je EU, takže sa do obratu pre povinného platcu nepočíta
zk24
06.09.16,07:40
§4

(7) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku
Iwett
06.09.16,08:37
Ďakujem, určenie miesta dodania pri dodani ojazdeného automobilu sa berie tam, kde sa preprava začína? Lebo tovar je vlastne dopravný prostriedok s ktorým sa preprava uskutočňuje. Je to tak správne?
Tweety
06.09.16,08:44
Iwett (Dnes 11:37) Ďakujem, určenie miesta dodania pri dodani ojazdeného automobilu sa berie tam, kde sa preprava začína? Lebo tovar je vlastne dopravný prostriedok s ktorým sa preprava uskutočňuje. Je to tak správne?
Platí
§ 17
Miesto nadobudnutia tovaru z iného členského štátu

(1) Miestom nadobudnutia tovaru z iného členského štátu je miesto, kde sa tovar nachádza v čase skončenia jeho odoslania alebo prepravy k nadobúdateľovi.
Iwett
06.09.16,08:49
Ospravedlňujem sa, kde preprava končí. Ja som sa pýtala na to, že tovar sa prepravuje dopravnými prostriedkami. Ale či sa považuje aj dodanie automobilu za dodanie tovaru s prepravou.