botka3000
11.09.16,08:35
Máte niekto skúsenosti s alergiou na chlad. Mne sa vidí, že vždy keď mi začína byť chladno, začnem prskať. Ale niekto to považuje za blbosť.
afrikánka
11.09.16,07:33
Ak by si s týmto problémom navštívila lekára-alergológa, odpoveď by znela "NIE" alergológia tento problém nemá zaradený......na chlad reaguješ prskaním, je to niečo podobné, ako keď niekto zareaguje na chlad od chodidiel bolesťami krížov, alebo problémom s močovými cestami, keď následne sa ponožky nosia i v lete a s ponožkami sa i spáva. Takže pre Teba bude asi najvhodnejšie chrániť si horné dýchacie cesty - žiadne výstrihy ak si žena, v zime šále, šatky, roláky a dbať na ochranu hlavy vhodnými pokrývkami........i vtedy, ak ostatní nemusia.
arizona
11.09.16,07:43
Ano. ked som lezala v nemocnici kvoli alergii,lezala so mnou pani, ktora mala alergiu na chlad. Existuje aj alergia na teplo...
Žabinka
11.09.16,08:09
tu http://www.imunovital.sk/alergia-na-chlad/ si môžeš pozrieť čosi o alergii na chlad.. prejavy, ale aj spôsob ako zistiť či by sa mohlo jednať o alergiu na chlad..
afrikánka
11.09.16,08:51
...ja som zase dostala od alergologičky odpoveď NIE - alergia na chlad neexistuje a keďže sa mi nechce googliť ......vyčkám.....možno ani sama medicína nemá jasno.... syn tiež tvrdí, že má alergiu na chlad..........17:00 už vygooglené, čiže moja odpoveď na mínus, teraz neviem, čo si mám myslieť o tej Dr......?????
Anika61
11.09.16,09:34
Najlepšiu odpoveď ti poskytne lekár-imunoalergolog. Ale ja ako dlhoročný pacient ,ktorý sa na alergiu lieči môžem potvrdiť,že alergia na chlad existuje,.....prejavy môžu byť rôzne ...kýchanie,dráždivy kašeľ,bolesť hrdla,hlavy,začervenania tváre....ale aj opuchy pri kontakte zo studeným povrchom napr.....opuch pier,uší pripadne rúk
vulxy
11.09.16,10:22
kazdy ma iny system fungovania organizmu...mne sa zda ze tiez mam na chlad alergiu ale nemam to potvrdene od lekara,a to aj v lete ked teplota klesne pod 20 uz prskam tecie mi z nosa a citim sa pod psa...zaujimave na tom ze ked som aj v zime,chlade aj -10 aj cely den tak nic hrozne,v pohode ale nasledne ked idem do teplej miestnosti tak to zacina...treba si na to zvyknut,...sa mi vsetci smeju ze ked je vonku 30 v tieni ja este premyslam ci nie su este kratasy a kratky rukav nebezpecne
Terezia13
11.09.16,17:17
netreba to takto silno sledovať, ak máš taký pocit, najčastejšie býva chladno od nôh, dbaj, aby si mala nohy v teple - ponožky, papuče a nehanbiť sa obliecť
peterkos2
12.09.16,18:48
Môj syn má alergiu na chlad potvrdenú od alergologičky.Myslím,že sa z toho dá dostať otužovaním
buchač
12.09.16,18:54
peterkos2 (Dnes 21:48) Môj syn má alergiu na chlad potvrdenú od alergologičky.Myslím,že sa z toho dá dostať otužovaním
====================
Slovo, výraz, význam ..."OTUŽOVANIE" zvýrazniť, vytlačiť, vytesať do kameňa !!!!
afrikánka
12.09.16,18:58
peterkos2...držím palce, nech sa zadarí, vo vyššom veku, to už nie je také jednoduché
peterkos2
12.09.16,19:15
Pravda,pravda.Akurát tá naša pohodlnosť.Hovoril som mu,že pri sprchovaní treba striedať teplú a studenú-no neviem...
Onehdá keď som bol v kúpeľoch po infarkte,mával so procedúru škótske striky.Bol som prekvapený,že po infarkte vôbec takéto procedúry môžu byť-ale po nej som sa cítil neskutočne ako znovuzrodený.Tiež som na to už pozabudol
botka3000
13.09.16,22:23
Veľká vďaka, super článok, je to na mňa veľmi trefné a to prekurovanie zvlášť...
hrdlovicova
16.09.16,05:35
Tiež mi povedala alergologička, že žiadnu alergiu nemám a musím sa s tým naučiť žiť, to čo ja nazývam alergia na chlad, je vraj vlastne len nesprávne fungovanie cievneho systému v nosných dutinách: Stačí že trochu fúka vietor a už mi tečie z nosa, mám si striekať morskú vodu, ale moc mi to nepomáha, nejak som si za tie roky nato zvykla, leto či zima, musím mať balík servítok so sebou.