Ailise
11.09.16,19:12
Ahoj,
myslíte, že je tento sukulent na obrázku Haworthia limifolia?
A ešte sa chcem spýtať, musí byť zasadená v kochlíku s dierkami, alebo stačí, keď sú v uzavretom kochlíku asi do 1 štvrtiny kamene a štrk?
Ešte mám Kalanchoe daigremontiana a tá tiež je v uzavretom kvetináči s kameňmi na spodu. Je to tak OK? Stačí to?
arizona
11.09.16,18:32
1, ano
2, ano
Sukulenty polievas velmi malo,alebo orosujes.Takze nepotrebuju crepnik s dierkami,lebo sa nepredpoklada, ze by v nom stala voda

Nepises, v com ho mas zasadeny. Ale samotny strk a kamienky nestacia. Tie su skor na okrasu. Treba zasadit do kaktusovej zeminy a kamienky dat na dno a na vrch.
Nezabudni v sezone obcas prihnojit

3, kalanchoe je tiez sukulent, takze nevadi
Ailise
11.09.16,19:17
Ďakujem moc! Je zasadená v kaktusovej zemine, kamene sú len naspodu a trocha na vrchu na okrasu. A ešte mám sukulent Sansevieria cylindrika momentálne je ešte v dierkovanom črepníku z obchodu. Myslíš, že keď ju budem presádzať,tak môžem tiež do uzavretého so štrkom naspodu? A k tej kalanchoe mi povedala predavačka (ale nemám ju od nej, len som jej ju ukázala), že stačí obyčajná zemina, nie kaktusová. Myslíš, že má pravdu? Tú kalanchoe nemám z kvetinárstva (v kvetinárstvach sa nedá zohnať), zaobstarala som si ju sama a momentálne je v bežnej zemine.
arizona
12.09.16,04:35
Vsetky sukulenty mozes sadit rovnako,maju rovnake podmienky na pestovanie.Kalanchoe nepotrebuje vyslovene kaktusovu zeminu,ale ona,ako aj kazdy sukulent ma rada piescitu,lahsiu podu, takze kaktusova jej iba prospeje.
arizona
12.09.16,04:44
Moja cerstva skusenost: Mam 3ks kalanchoe,dve su celkom pekne,jedna bola stale spatna,akoby oprsana,stale opadali listy. tak som ju zaciatkom leta vybrala z crepnika a vyhodila do plastoveho kompostera. Po 2.tyzdnoch som prisla domov,otvorim komposter a rastlinka uplne opeknela. Tak som ju vybrala,hodila len tak do kybla a nechala v zahrade. Je v tieni vacsinu dna,nikto ju nepolieva.Viac som s ju nevsimala. Ale ta kalanchoe je teraz tak krasna,az to nechapem. Krasna,husta koruna,listocky zdrave,pevne. Este ju tam necham do konca mesiaca a potom ju asi opat zasadim do kvetinaca...
Ailise
13.09.16,17:34
Ďakujem, veľmi si mi pomohla, keďže ja sa moc v pestovaní nevyznám. Prvé dve Kalanchoe maličké mi uhynuli, ani neviem prečo. Prvej zmizli korene (asi sa vysušili alebo čo) - mala som vtedy zložité obdobie, dlhšie som ich nepoliala, tak asi preto a tú druhú som na jeden deň dala na priame slnko a žiaľ okamžite zožltla, zvädla a uhynula. Táto čo mám teraz je o niečo väčšia, silnejšia, tak snáď ju už pri tej svojej nešikovnosti nezahubím tiež.