hanelle
13.09.16,07:33
Pekný deň Vám prajem. Chcem si overiť - známy začal živnosť v r.2015. Jeho účtovníčka mu tento rok v predĺženom termíne urobila daňové za r.2015 a nechala ho zaplatiť daňovú licenciu. On to zaplatil, doklady odložil a vybavené. Ja si myslím, že nemusel platiť. Našla som, že "daň.licenciu neplatí daňovník, kt. vznikla 1.krát povinnosť podať DP za zd.obdobie, v kt. vznikol." Nech podá dodatočné DP teraz?
veronikasad
13.09.16,05:38
Daňovú licenciu platia právnické osoby, nie zivnostnici
hanelle
13.09.16,05:42
Hmm, tak potom to DP nema dobre :-( tak ci tak by to mal riesit...dakujem
veronikasad
13.09.16,05:45
V ktorom riadku DP typu B ju uviedla?
zk24
13.09.16,05:48
Treba si overiť či je živnostník alebo s.r.o. Ak je živnostník, daňová licencia ani nema ako vyjsť. v danovom priznaní na to nie su kolonky, elektronické danove priznanie samo navedie a "vypočíta dan". Možno že niekde zlyhala komunikacia.

Každopádne ak vznikol v roku 2015, platí toto:
"daňovu licenciu neplatí novovzniknutý daňovník, za zdaňovacie obdobie, v ktorom vznikol, okrem daňovníka, ktorý je právnym nástupcom daňovníka zrušeného bez likvidácie".
hanelle
13.09.16,05:53
ja som jeho DP nevidela, len sme sa o tom náhodou bavili... Ja za s.r.o. (vzniknutú roku 2014) som licenciu platila až teraz, v r.2015 nie. Tak toho sme sa chytili, ale ako si mi napísala, on ako živnostník nemal fakt dôvod platiť vyslovene licenciu. Jedine, že by mu vyšla rovnaká cifra z DP ako licencia a má to pomýlené. Mu odkážem, nech mi buď prefotí DP alebo nech si to dá vysvetliť jeho účtovníčkou.
veronikasad
13.09.16,06:04
Možno si licenciu pomýlil s preddavkami, ak mu vyšli platit
kn-alka
13.09.16,07:10
najprv si daj dokopy všetky pojmy - živnostník daňovú licenciu neplatí, platia len právnické osoby (s.r.o.) a živnostník by mal vedieť, aký mal základ dane, ak mu vyšla platiť daň, tak ju musel zaplatiť. Nie každý je stále v strate a neplatí dane.