lucia15
21.09.16,17:38
Zdravím všetkých milovníkov umenia :-) ,

potrebovala by som radu ohľadom totožnosti autora obrazov. Chcela by som zistiť, či ide o nejakého akademického maliara, poprípade či ma nejakú cenu.
Rozmery obrazov sú: 80x60.



Za každú radu budem vďačná :-)
Kabaka123
21.09.16,16:15
obráť sa na galérie
korela
21.09.16,16:18
lucia15
21.09.16,16:29
Do tejto aukčnej spoločnosti som písala. Ale aj tak Ďakujem za pomoc :-)
korela
21.09.16,16:35
lucia15, niekedy postačí vedieť oblasť, kde sa obraz našiel, vzhľadom na rok maľby, komu bol darovaný a kde, v koho rukách bol, aj keď sa to bude javiť na prvý pohľad ako divná rada.
lucia15
21.09.16,16:44
a tieto informácie mám komu poskytnúť? sice nie na všetke viem odpoveď. Inak Ďakujem za radu.
misoft
21.09.16,16:52
http://www.galerie09.cz/signatury/signatury-maliarov.html
Odhadni - aké môže byť prvé písmeno a vyhľadaj si....
buchač
21.09.16,17:01
korela (Dnes 18:35) aj keď sa to bude javiť na prvý pohľad ako divná rada.
====================
Divná rada je trochu slabý výraz...zdivený sa mi zdá primeranejší.

Každý nech sa zamyslí nad tým, čo korela napísala.
Neskôr možno vyšpecifikujem.
korela
21.09.16,17:08
Sama sebe. Je to jedna z ciest. Veľa obrazov majú aj mestské galérie, odkiaľ maliar pochádzal, čo je z tohto obdobia dosť logické.
Zažili sme, dlho sme nevedeli prísť o koho ide, obraz bol dobrý, až na dvojke išiel po cca 10r. rozhovor s riad. mest. galérie a pred stenou plnou jeho obrazov sedel riaditeľ galérie. Išlo o jeho súkr. zbierku. Nenapadlo nám hľadať v domácich zdrojoch.
Preto odporúčam sa zamerať aj takto, pretože veľa diel autori obvykle darujú priateľom, blízkym ... Signatúra sa nedala prečítať, v rodine sa jeho meno spomínalo familiárne, .... pod lampou býva tma, aj preto, že autor bol už roky mŕtvy.
,
buchač, prečo stále ryješ ako to divoké zviera? Vyšpecifikuj, keď si sa už na to podujal.
buchač (Dnes 19:01) korela (Dnes 18:35) aj keď sa to bude javiť na prvý pohľad ako divná rada.
====================
Divná rada je trochu slabý výraz...zdivený sa mi zdá primeranejší.

Každý nech sa zamyslí nad tým, čo korela napísala.
Neskôr možno vyšpecifikujem.
afrikánka
21.09.16,17:12
Buchač...záhadný...niekedy sú skutočne takéto info napomáhajúce.....tak špecifikuj tvoju mienku, vážne ma to zaujalo
buchač
21.09.16,18:39
afrikánka (Dnes 19:12) Buchač...záhadný...niekedy sú skutočne takéto info napomáhajúce.....tak špecifikuj tvoju mienku, vážne ma to zaujalo
=====================
korela (Dnes 18:35) niekedy postačí vedieť oblasť, kde sa obraz našiel, vzhľadom na rok maľby, komu bol darovaný a kde, v koho rukách bol,
------------------------------
To, čo korela spomína ? Veď to je práca pre detektívnu kanceláriu...a nie pre normálneho jedinca. Ten by od pátrania a skúmania všetkých aspektov okolo nejakých čmáraníc lokálneho umelca aj zdivel.
misomiso
21.09.16,20:01
Prve pismeno je urcite R. Asi Renoir.
afrikánka
21.09.16,20:31
Ja myslím, že to bude Rembrandt
misoft
21.09.16,21:11
Alebo Rubens, Raffaello.....:D
bodliak
21.09.16,21:24
je tam rok 1957, takže ktokoľvek z nich.
afrikánka
22.09.16,09:37
Keď použijeme metódu "korely", zobrať v úvahu spojitosť maliara s prostredím....tak pravdepodobne bude autor obrazov Botticelli, keďže je možné, že sa jedná o písmeno "B". Jeho spojitosť so Slovenskom je známa. V Španej doline preteká potok so zelenou vodou a suché usadeniny vody používali maliari na maľbu. Medzi odberateľov patril i Sandro Botticelli, ktorý je zrejme autorom obrazov. Námety maľby zodpovedajú slovenskému prostrediu i životu Slovákov. Troch nesedí rok.....ale to je zanedbateľné....Sandro často býval v opojení vína a pravdepodobne si zamenil 4 za 9. Ešte pripomeniem "buchačovi", že jeho vyšpecifikovanie sa ukázalo mylné.....zrejme sa nevyzná, ako treba pátrať po autoroch a treba mu doplniť vedomosti, ako nato....
misomiso
22.09.16,10:00
Maliari tvorili casto v opojeni vina. Ale to nijako neznizuje hodnotu obrazu. Odporucam drazit v http://www.sothebys.com/en/auctions.html
afrikánka
22.09.16,10:37
Pozornosť by som zamerala na "krojovanú dievčinu" a pokúsila by som sa zamerať na oblasť, v ktorej sa takéto kroje nosili....zrejme odtiaľ autor pochádzal