branislavp
23.09.16,15:11
Nesmejte sa mi. Ale ani neviem, či to správne popíšem. Prišiel mi e-mailom súbor s koncovkou pdf je to zápisnica, do ktorej chcem vstúpiť a pokračovať v písaní, ale nedá sa to. Čo mám zmeniť, alebo dá sa ten súbor prispôsobiť na moje prostredie - možnosti v počítači, ktoré ani neviem aké mám. Dá sa niečo s tým robiť?
ivka70
23.09.16,13:14
To sa neda tak ako si predstavujes.

Mas asi 3 moznosti:

1. ak sa da v pfd subore vyznacit vsetok text, tak daj kopirovat a vo Worde vlozit - nezachova si to ale spravne formaty (to sa da v pripade, ze bol subot vytvoreny vo Worde a ulozeny ako pdf, nie vp ripade, ze bol do pdf naskenovany)

2. pouzit convertor pdf do doc suborov, ale ani jeden nie je dokonaly a vzdy ti to urobi nejako, ako sa ti nie celkom bude pacit. tie najdes aj free na internete, ci uz online alebo offline verzie

3. poziadaj odosielatela pdf suboru, aby ti poslal zapisnicu vo Worde.
(ak vsak nebolo priaqmo jeho umyslom poslat to len tak, aby sa ten format nedal menit)
branislavp
23.09.16,13:21
ivka70, popíš mi prosím možnosť č. 1, čo to mám urobiť, neviem ani kopírovať. Presne ako analfabetovi krok po kroku, inak si s tým nepomôžem. Ďakujem.
jslancik
23.09.16,13:22
bez Chucka to asi nepôjde. Potrebuješ externý program, nejaký "pdf to doc konvertor" (na to ti stačí použiť google).
jslancik
23.09.16,13:24
označ všetko, ctrl+c, preklik do wordu, ctrl+v. a máš to tam v nejakej podobe.
branislavp
23.09.16,13:25
A tie ostatné možnosti nepripadajú do úvahy, pretože v možnosti 2. nemám ani šajnu, o čo ide, 3. možnosť tiež nepripadá v úvahu, pretože, ten kto písal tú zápisnicu a mne posielal e-mailom tiež až tak tomu nerozumie. Ani všetky strany nie sú poslané a nevie si s tým poradiť. Takže možnosť 2,3 - vylúčené.
branislavp
23.09.16,13:25
jslančík skúsim, ďakujem.
ivka70
23.09.16,13:26
Oznac vsetcko CTRL+A, kopiruj CTRL+C a vloz do Wordu CTRL+V
jslancik
23.09.16,13:26
alebo to pošli nejakému človeku, kto je troška zbehlejší a veríš mu. ak je to teda dokument nejaký tajný, ktorý nemôžeš pripojiť k svojej otázke s prosbou o skonvertovanie.
vicktor
23.09.16,13:27
zmazane - dodatocne sa otvorili ine komentare kde to uz bolo
karakul
23.09.16,13:28
... ak má záujem ten, kto vytvoril dokument, aby si do neho vstupovala, tak najjednoduchší spôsob je požiadať ho, aby ti ho poslal v editovateľnom formáte, teda napr. v spomínanom doc(x)...
branislavp
23.09.16,14:02
Ďakujem Vám všetkým za ochotu .
Kabaka123
23.09.16,16:23
branislavp
26.09.16,08:33
Naozaj bolo to celé rozhádzané, musela zasahovať odborná ruka. Ďakujem. Ja som iba laik.. Vám všetkým ďakujem za Vašu snahu pomôcť.