mufol
24.09.16,08:24
Kde prosím zoženiem zadarmo kameň do okrasneho záhonu v okolí Trnavy alebo Modry?

Potreboval by som 2-3 vačšie o priemere asi 35-50 cm a potom ešte štrk fragmentu 3cm asi 1-2 vačšie vedrá.

ďakujem za rady

p.s. rady typu kúp mi nevyhovujú nakoľko robím skalku pred barákom a z vchodu sa nezloží nikto (sám to zatiahnuť nechcem, z princípu)(foto ilustračné) ďakujem
buchač
24.09.16,08:59
Hm...je viacero variant :
Kameň
1. Čorkneš
2. Premiestniš
3. Pozrieš na nejaké koryto potôčika, riečky
4. Požiadaš o tých pár kusov nejakého stavebníka, ktorému (možno) zavadzajú na dvore.
5. Ideš niekde z bodu A do bodu B a uvidíš niekde pri ceste (blá, blá) šmarené. Zastavíš a nahodíš do kufra.

Štrk
1. Každý potok ma toho habadej
2. Na brehu jazierka tiež nájdeš

Princíp platenia
1. TONA kameňa vyjde v kameňolome na cca 8€...tých pár kusov je centová záležitosť.
2. TONA štrku (dunajského, čo je už teda fakt pekný) sa predáva za cca 40€...2-3 vedrá bude asi tak 2-3€.
Ceny kameňa a štrku uvádzam v cifrách, aké sú v mojej lokalite...do kameňolomu chodím pravidelne už pár rokov.
3. Dopravu neriešim, nakoľko aj keby si zadarmiko od niekoho dostal ten materiál, aj tak by si poň musel ísť.
4. Vystáva otázka, koľko je bytov v baráku a po koľko by sa asi museli skladať. Predpokladajme, že na jeden byt by to bolo cca 0,50€.
Neviem síce, že ako Ty si s tou sebakritikou (hanbou...nazvi, ako chceš), no ja by som sa teda veru neznížil, aby som po susedoch behal a pýtal tak smiešnu čiastku.
Skôr by som to otočil inak...Ty síce zaivestuješ pár šupov, no susedia by si to mohli tak trochu odpracovať a pomôcť v tej úprave skalky.
Ďalšia otázka už súvisí priamo s hotovou skalkou. Kto a ako zafinancuje tie kvietky do skalky. Niečo sa dá síce zohnať, no niečo je potrebné aj kúpiť. A sadenice kvetov a podobne sú už trochu iná cenová relácia.


P.S.:
Vopred ďakujem za hodnotenia typu nesúhlasné alebo neužitočné.
kukučka
24.09.16,09:24
100 bodov, chceš?
afrikánka
24.09.16,09:48
...mne síce nepoďakuješ....pre zadavateľa perfektne zodpovedané,
buchač
24.09.16,10:03
Mne je jedno...

Mohol som ešte kľudne dopísať, že mufolovi by som aj zadarmiko poslal, šak kameňa a štrku u mňa na dvore habadej. Keď sa minie, tak zbehnem do kameňolomu...a ozaj, včul mi napadlo, že budúci týždeň idem na materiál.
Nuž niečo obetujem a pošlem mu to zadarmo....
Kúúúwa, ALE to prepravné je už iná káva....za tú cenu by urobil skalku aj s múrikom na ťahavé rastlinky.
;) :D :D :D
afrikánka
24.09.16,10:14
buchač...Mne je to jedno...Tak prečo sa tak paprčíš za mínuskovanie....a ešte i ďakuješ - provokuješ??? Keď zadarmo, tak všetko i s dovozom....a niečo zhoď i u mňa, máš to cestou. Mufol i ja Ti poďakujeme.!!!
misoft
24.09.16,13:49
Dobre si to napísal. Ja by som možno aj k tým kameňom a štrku...
Pre 2-3 kamene kameňolom nezbankrotuje - často dajú zadarmo - odpadový lomový kameň. Šuter .... v potoku tiež zadarmiko, akurát ruky sa ponamáhajú....
mufol
24.09.16,15:52
Žasnem na reakciou buchača. Človek očakával tip kde ich najde (prístupné, lokalitu a hlavne velké balvany! a nie takúto primitívnu odpoveď a reakciu . Nikde nepíšem , že od niekoho budem pýtat minimálnu sumu ! Pochopil by som , že máš zlý deň, ale nie toto je už 3 krát čo som dostal podobnú reakciu od buchača. Zaráža ma , že ostatný sa pri ňom vezú. Ja, keď neviem , nemám aspom irocincké komentáre ale proti chuti žiaden dišuptát : buchač má buď krámy (dámy prepáčte) alebo nemá partnerku, alebo ešte za tým može byť niečo iné ... ktovie Pekný večer
zk24
24.09.16,15:57
V okoli Trnavy neviem, ale ja ked som chcela nejaky kamen, tak z opusteneho stareho kamenolomu. Na Zahori ich je neurekom...
afrikánka
24.09.16,16:08
Čo sa deje? Odpovedal ti dobre, kto mal vedieť, že nestojíš o cenovú kalkuláciu, že chceš iba veľké balvany, hoci píšeš i o štrku.....a to všetko zadarmo. Tak si počkaj na Trnavákov, alebo na niekoho, kto ti to vyhľadá, privezie a ešte aj zrealizuje. Dobre si sám seba prečítaj.....Len tak naokraj, netrpíš ty takým....toto....ako podsúvaš buchačovi??? Dobrú noc
mufol
24.09.16,16:15
Toľko ironie od neho. Samozrejme , že nepotrebujem cenovú kalkuláciu...
buchač
24.09.16,16:18
mufol (Dnes 18:52) Žasnem na reakciou buchača. Človek očakával tip kde ich najde (prístupné, lokalitu a hlavne velké balvany! a nie takúto primitívnu odpoveď a reakciu .
===================
Pfúúúúúúúú.... :eek: :eek: :eek:

Takže asi takto.
Ja nie som z okolia Trnavy...takže tip na lokalitu nečakaj.
Ten môj (nazvem) návod bol taký všeobecnejší.

...a že Ty nevieš a nekomentuješ ?
Čo už, nie každý dostal do vienka...niekto musí byť aj jednoduchší.
---------------------------
Zvyšok radšej nekomentujem.....to nemá význam.

Dišputujte si koľko chcete, ja si idem vymeniť pampersku.
afrikánka
24.09.16,16:19
Veď tá kalkulácia bola skoro ako zadarmo....teraz to vyzerá, že ani tých pár centov nechceš dať. No irónie od neho sa ujde každý deň niekomu....on už iný nebude. Ale dnes sa skutočne snažil!.........buchač, nezabudni si umyť ruky....po pamperske.
mufol
24.09.16,17:49
buchač tak sú asi dve možnosti: ty všetko vieš a všetko komentuješ ( čo je nemožné, taký neexistuje) alebo nič nevieš a všetko komentuješ - aj keď je to odveci a všeobecne

Písal som otázku adresne ? buchač: kde prosím zoženiem zadarmo kameň.... Predpokladám že sa ozve niekto z okolia TT alebo Modry. chlapče okolo teba sa svet netočí...

Ak tej jednoduchosti
Jednoduchý si ty (zlodej kričí zlodeja)
P.S. cením si tvoju kalkuláciu v ktorej je tooooooĺko zbytočnej ironie
Mária27
24.09.16,18:27
Nám priviezli príbuzní 2 skaly až kdesi od Trenčína, možno až z Kysúc, okolo Trnavy je len štrk..
afrikánka
24.09.16,18:33
V povodí Váhu dostatok kameňa, štrku i piesku.....Teda aspoň v okolí Trenčína....
Mária27
24.09.16,18:36
ale nie pri Trnave, na rovine skaly nijaké nie sú
afrikánka
24.09.16,18:41
Asi bude musieť kúpiť.....balvany sú drahé, ale on iba zadarmo. Tak sa nebude ihruškať pred bytovkou so skalkou.....
misoft
24.09.16,18:54
Chce po taliansky - satarmo - z okolia Trnavy - zadarmo ani kura nehrabe, pokiaľ chce tak cca 18km má k najbližším kopcom.
A šutre nájde hocikde.
afrikánka
24.09.16,19:10
18km ? Veľa benzínu prevezie.....vygúgli bližšie !!!
misoft
24.09.16,19:35
No bližšie kopce nie sú. I tie Píščany sú cez 42 kilákov (časť Banka)
vicktor
26.09.16,13:10
Strk nie je problem na betonarke. U nas (Zahorie) som chcel kupit par kyblov ale dali mi ho zadarmo, ze take mnozstvo sa ani neoplati fakturovat.
Velke kamene - to je uz horsie. Nasiel som krasny na poli, ale privodil som si pruh. :(
Mal by ich byt dostatok v kamenolome Bukova, neviem ci je iny blizsie k Trnave.
bjuty smis
28.09.16,08:22
kameňolom máš v trstíne, aj v bukovej

pekné šutre máš aj pod vinohradmi a na poliach skoro všade v okolí modry...
Soňa K
28.09.16,09:12
Tento príspevok má toľko plusových kliknutí, že by mal otriasť právnym systémom Slovenskej republiky.
buchač
28.09.16,10:45
Soni...dostal som už aj viac. Ak dobre pamätám, v jednej téme - jednom príspevku ich bolo cca 25...a ani len zasadnutie vlády nebolo. ;) :D
Môžem ja za to, že som tak dobrý ? :)

Na druhej strane ? Veď je to len "neužitočné" a aj "komentár".

No ako mám aj v profile uvedené, je dobré najprv pochopiť samotný text a až potom hodnotiť, prípadne kritizovať a trebárs aj pindať.

Moja mama vravievala a ja s tým súhlasím :
"Starší nie sú vždy múdrejší...starší sú skúsenejší !"
mufol
28.09.16,10:51
ďakujem