pabel
25.09.16,15:19
Zdravím!
Kúpil a vymenil som súčiastku v navýjači kábla vo vysávači Zelmer Solaris 5000,konkrétne toto>> http://www.vorcz.cz/drzak-kontaktu-stred-navijaku-vysavace-zelmer-solaris-5000-5500/d-39286/
Zapojenie prívodu elektrickej energie od navýjača kábla do riadiacej jednotky__ale mám problém zistiť ako sa dostať do riadiaceho panelu a zapojiť ho kontaktami,tak ako to je originál.
Neviete poradiť?Pomohla by aj technicka dokumentacia.Vďaka.
misoft
25.09.16,16:04
Malé klieštiky s plochými čeľusťami... a trochu manévrovania...
pabel
25.09.16,17:21
Navíjač ako diel má predsa vyvedené dva vodiče, zakončené zasúvacími konektormi. Tie konektory sa však trochu "nešikovne" musia zasunúť na kontakty - prstami sa tam niekedy dostať nedá. Tak sa použujú malé klieštiky s plochými čeľusťami a s trochou šikovnosti sa tam nasunú.

A na ten komutátor potom priliehajú kontakty od prívodnej sieťovej šnúry, ktorá sa musí navíjať a odvíjať.__________

Tento spôsob je nieže nerozumný,ale nešikovný a primitívny.Nieže len nevidíš čo robíš,ale priam hazarduješ....keď to budem mať hotové napíšem viac-dostal som sa ku kompletnej technickej dokumentácií.
misoft
25.09.16,18:19
!
Aby si konektory zasunul, potrebuješ ich tam dostať....
pabel
02.10.16,17:10
Nvm,ale asi sme sa nepochopili.Ja mám na mysli kontakty do riadiacej jednotky,t.z. nie kontakty na komutátore(medené koieska) ale tie na opačnom konci dvoch káblov od komutátoru,tie pliešky.Mám aj technickú dokumentáciu od výrobcu,je teda po polsky,ale sú tam aj fotografie. :0))
misoft
02.10.16,17:55
Píšeš - máš servisnú dokumentáciu - a to je problém? Dva vodiče hnedý a červený - jeden ide cez sieťový vypínač a ďalej do elektroniky. Druhý ide priamo do elektroniky. Fáza - sieťová šnúra (tá čo sa odvíja z bubna) je čierne/hnedá - nulák je modrý. Takže si zisti, na ktorý kĺzny kontakt si pripojil čierny/hnedý vodič a potom z toho komutátora vedieš do vypínača. Z vypínača do riadiacej jednotky. Modrý (nulák) cez kĺzny kontakt priamo na riadiacu jednotku. Máš tam predsa i elektrickú schému.
pabel
02.10.16,18:28
Ja som nemal problém so zapojením ale odňatím krytu riadiaceho panela,ak si ešťe nepochopil,pozri moje prvé vety-
misoft
02.10.16,19:23
Pozri sa lepšie - niekde sú plastové jazýčky, ktoré to ešte istia - stačí jemne podbrať, uvolniť jazýčky a kryt je dole - len musíš nájsť miesto, kde sú.
pabel
03.10.16,10:48
nj,plastiky...Nakoniec tam bol troška iný systém:kolíky,na ktorých dvierka držia v drážkach, mali úkos-bolo treba dvierka úplne otvoriť a šroubovákom,alebo niečím plastovým vpáčiť závesy opatrne smerom k stredu vysávača a ťahať von.Bez znalosti neodporúčam to robiť,lebo ulomíš a celé dvierka nové stoja okolo 25€.
misoft
03.10.16,12:46
Nie. Zelmer nemám. Ale na niečo podobné som narazil pri AEG. Aj keď som pouvoľňoval skrutky, plast som dal dole len vtedy, keď som v mieste styku našiel malé západky, ktoré to ešte istili.